9 وسیله که در صورت آلودگی شما را به بیماری کرونا مبتلا می کنند

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

در صورت وجود آلودگی ویروسی بر روی برخی از سطوح،هرگونه تماس مستقیم با این سطوح آلوده و انتقال آن از طریق بینی،چشم و دهان می توانند شما را به بیماری کرونا مبتلا کنند.

 

 

مطلب نیو – به توصیه وزارت بهداشت و پزشکان برای جلوگیری از ابتلا به بیماری ویروسی کرونا از طریق تماس و دست زدن به سطوح آلوده لازم است در طول روز بارها و بلافاصله پس از تماس با سطوح آلوده یا فرد دارای نشانه های بیماری یا مبتلا به آن،دست ها را به مدت ۲۰ تا ۳۰ ثانیه با آب و صابون بشویید

بعضی از سطوح در اماکن عمومی و همچنین برخی از لوازم شخصی می توانند منتقل کننده ویروس کرونا باشند.در تصویر بالا چند مورد از صفحات و وسایلی که احتمال آلودگی آنها به ویروس کرونا بسیار بالا می باشند ذکر شده است.

 

همچنین ببینید: دستور العمل مقابله با ویروس کرونا + فایل PDF

 

لازم است در استفاده از گوشی موبایل و تبلت و همچنین کامپیوتر و صفحه کلید لپ تاپ و موس کامپیوتر در طول روز با رعایت نکات بهداشتی و همچنین ضد عفونی این سطوح احتمال انتقال ویروس را کاهش دهیم.

در اماکن عمومی که استفاده از بسیاری از لوازم و سطوح به صورت مکرر صورت می‌گیرد شما می توانید با استفاده از دستکش های یکبار مصرف و انجام ضدعفونی اقدام به ایمن‌سازی جهت تماس دست ها با این سطوح آلوده احتمالی کنید.

 

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.