8 روش برای درمان آفتاب سوختگی در خانه

زمان مطالعه: 5 دقیقه

در فصل گرما به خصوص در تابستان یکی از رایج ترین مشکلاتی که ممکن است برای ما به وجود بیاید سوختگی پوست به ویژه در ناحیه صورت است ، این مطلب را بخوانید تا به راحتی بتوانید این عارضه را حل نمایید.

 

درمان آفتاب سوختگی
درمان آفتاب سوختگی

 

8 روش برای درمان آفتاب سوختگی در خانه

درمان های خانگی برای آفتاب سوختگی

درفصل تابستان و گرما مشکلاتی زیادی وجود دارد ، یکی از این مشکلات آفتاب سوختگیست، همراه با تمام آن ساعاتی که در فصل تابستان در فضای باز سپری می شود ، یک چیز اجتناب ناپذیر نیز وجود دارد: آفتاب سوختگی.

 خوشبختانه برای همه ما ، بسیاری از وسایل خانه وجود دارد که می توانید برای خنک کردن سوزش ، خارش و لایه برداری که به دلیل آفتاب آسیب می بیند ، استفاده کنید.

برای یادگیری در مورد درمان های خانگی که می توانند به بهبود و آرامش پوست کمک کنند ، به مطالعه ادامه دهید.

 

  با روش های پیشگیری از «بارداری» آشنا شوید + توصیه های پزشکی

 

آب خنک

آفتاب سوختگی ، اساساً التهاب پوست است یکی از ساده ترین راه های درمان التهاب ، خنک سازی ناحیه آسیب دیده است یک روش موثر برای کمک فوری به آفتاب سوختگی ، حتی در حالی که هنوز بیرون نیستید ، پریدن در آب است ، خواه اقیانوس باشد ، دریاچه یا نهر. غوطه وری در طول روز می تواند به بدتر شدن آفتاب سوختگی کمک کند مراقب استخرها باشید ، زیرا آب کلر می تواند پوست را بیشتر تحریک کند.

همچنین باید از استفاده مستقیم از یخ خودداری کنید اگرچه ممکن است هنگام سوختن پوست جذاب به نظر برسد ، اما در واقع می تواند به پوست بسیار حساس آفتاب سوختگی شما آسیب بیشتری برساند همچنین می توانید در حمام گرم را امتحان کنید تا به خنک شدن و تسکین پوست کمک کند.

 

 

آب خنک بنوشید
آب خنک بنوشید

 

 

جوش شیرین و بلغور جو دوسر

انداختن چند قاشق غذاخوری جوش شیرین در وان پر از آب خنک و حدود 15 تا 20 دقیقه خیساندن به حداقل آسیب خورشید کمک می کند افزودن یک فنجان جو دوسر به حمام ، تحریک را نیز تسکین می دهد و به پوست کمک می کند تا رطوبت طبیعی خود را حفظ کند پوست خود را ، یا در حمام یا بعد از بیرون آمدن ، تمیز نکنید خود را با حوله خشک کنید – مالش ندهید.

 

 

جوش شیرین
جوش شیرین

 

 

آلوئه ورا

اگر در خانه خود گیاه آلوئه ورا ندارید ، باید یک گیاه تهیه کنید ژل داخل این گیاه آبدار قرن هاست که برای انواع بیماری ها از ناراحتی معده گرفته تا عفونت های کلیه مورد استفاده قرار می گیرد همچنین تسکین آفتاب سوختگی است که معمولاً از طریق پیشخوان پیدا می شود.

از بین بردن یک تکه از گیاه و استفاده مستقیم از ژل روی پوست ، تسکین فوری و تسکین دهنده گزش ناشی از آفتاب سوختگی جزئی را ایجاد می کند. اگر نمی توانید دست خود را روی یک گیاه بگذارید ، یک ژل 100 درصد آلوئه ورا (نه لوسیون یا پماد با پایه آلوئه) را امتحان کنید. این ژل ها را می توانید در بیشتر داروخانه ها پیدا کنید.

 

 

آلوئه ورا
آلوئه ورا

 

 

چای بابونه

چای بابونه می تواند روح شما را تسکین دهد اما می تواند پوست آفتاب سوخته شما را نیز تسکین دهد چای را به روال معمول دم کرده و بگذارید خنک شود وقتی آماده شد ، پارچه ای را در آن خیس کنید و آن را روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید.

اگر به گرده حساسیت دارید ، نباید از این روش درمانی استفاده کنید. ممکن است باعث ایجاد واکنش آلرژیک در پوست شما شود.

 

 

چای بابونه
چای بابونه

 

 

سرکه

نظرات در مورد استفاده از سرکه برای تسکین آفتاب سوختگی متفاوت است برخی می گویند افزودن دو فنجان سرکه به آب خنک حمام می تواند باعث سوختگی شود ، در حالی که برخی دیگر می گویند اسیدیته بالای سرکه فقط اوضاع را بدتر می کند اگر قبلاً از درمان آفتاب سوختگی های کوچکتر و سبک تر استفاده نکرده اید ، بهتر است برای سوختگی های جدی تر از این ماده استفاده کنید.

 

 

سرکه در آفتاب سوختگی
سرکه در آفتاب سوختگی

 

 

لباس گشاد بپوشید

از آنجا که پوست شما خود را ترمیم می کند ، حتماً لباسی بپوشید که به پوست شما نچسبد پوست شما بزرگترین اندام بدن شما است ، بنابراین بهتر است که به آن یک فضای تنفس بدهید زیرا از یک قسمت آسیب زای مانند آفتاب سوختگی بهبود می یابد الیاف طبیعی مانند پنبه یا بامبو بهترین پوشش پس از آفتاب سوختگی را ایجاد می کنند.

 

 

لباس گشاد بپوشید
لباس گشاد بپوشید

 

 

آب زیادی بنوشید

از آنجا که پوست شما با آسیب ناشی از اشعه آفتاب دست و پنجه نرم می کند ، به رطوبتی نیاز دارد که در طول مدت تابش خورشید از دست داده است. اگر قبلاً هشت لیوان آب در روز نمی نوشید ، آفتاب سوختگی ناخوشایند دلیل کافی برای شروع این کار است.

مرطوب کننده را فراموش نکنید

پس از درمان اولیه ، پوست شما هنوز هم به مراقبت های مهربانانه حساس نیاز دارد. یکی از مهمترین کارهایی که می توانید برای جلوگیری از لایه برداری پوست انجام دهید – یا حداقل آنرا به حداقل برسانید – استفاده مرتب از مرطوب کننده در مناطق آسیب دیده است. از مرطوب کننده های بدون بو و رنگ (برای “پوست حساس” به بازار آمده) استفاده کنید تا تحریک پوست را به حداقل برسانید.

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.