7 راهکار درمان خانگي رفع سیاهی زیر چشم + توصیه های درمانی

زمان مطالعه: 5 دقیقه

اگر با حلقه های سیاه اطراف چشم خود احساس کمبود اعتماد به نفس دارید ، حتما این مقاله بسیار مفید را مطالعه کنید تا روش ها و راهکارهای رفع این مشکل را دریابید.

 

سیاهی زیر چشم
سیاهی زیر چشم

7 راهکار درمان خانگي رفع سیاهی زیر چشم

مشکل حلقه هاي سياه زیر چشم براي زنان و مردان آشناست و هنگامي که آنها رخ مي دهد ، ما احساس بدی داریم ، اما نگران نباشيد شما تنها کسي نيستيد که با اين مشکل روبرو هستيد ، برخي از مشهورترين افراد در سراسر جهان در برهه اي از زمان با اين مشکل روبرو شده اند و مجبور شده اند براي پنهان کردن اين تيرگي ها به آرايش و مخفي کاري بپردازند.

از آنجا که پوست اطراف چشم حساس است ، براي درمان اين مشکلات بهتر است به جاي استفاده از محصولات شيميايي به درمان هاي طبيعي متوسل شويد بنابراين ، در اينجا يک ليست از داروهاي خانگي ساده و به راحتي قابل دسترس وجود دارد که مي تواند به سیاهی اطراف چشم شما کمک کند.

نحوه استفاده از کيسه هاي چاي سرد

کيسه ها را در آب خيس کرده و در يخچال سرد کنيد ، از يخچال خارج کنيد و به آرامي آنها را به مدت 10 تا 15 دقيقه روي هر دو چشم خود قرار دهيد ، مرتباً اين کار را تکرار کنيد.

کیسه چای سرد
کیسه چای سرد

کيسه هاي چاي سرد

يکي از موثرترين و بسيار آسان ترين راه هاي مبارزه با اين سياهي تيرگي استفاده از کيسه هاي چاي سرد است. ترجيحاً از کيسه هاي چاي سبز يا چاي بابونه براي نتيجه سريع استفاده کنيد.

چای سرد
چای سرد

سيب زميني رنده شده يا خيار رنده شده

اين يکي از موثرترين راه حل ها است ، آنها همچنين به کاهش پف اطراف ناحيه چشم و نیز رفع سیاهی که در مورد آن صحبت می کنیم کمک مي کند.

  بیماری «سرخک» + راه انتقال و چه کسانی در خطر اند

نحوه استفاده از سيب زميني يا خيار

مقداري سيب زميني خام يا خيار رنده کرده و ريز را روي چشمان خود قرار دهيد ، بعد از 10-12 دقيقه آنها را برداريد ، همچنين مي توانيد آب سيب زميني يا خيار را استخراج کنيد يک پنبه برداريد ، آن را در آب خيس کنيد و آن را روي چشمان خود قرار دهيد. اطمينان حاصل کنيد که کل اطراف تيرگي ها پوشيده شده باشد.

بگذاريد 1-3 دقيقه بماند و با آب سرد بشوييد ، در صورت فشار به مدت طولاني ، مي توانيد به طور مستقيم برش هاي خيار يا سيب زميني را روي چشم هاي خود قرار دهيد.

خیار
خیار

شير سرد

شير سرد يک پاک کننده طبيعي براي چشم است و همچنين به تسکين پوست حساس اطراف چشم کمک مي کند.

نحوه استفاده از شير

يک پنبه را به شير سرد آغشته کرده و روي ناحيه چشم بماليد مدتي آن را نگه داريد و بعداً چشم ها را با آب سرد بشوييد حداقل هفته اي سه بار تکرار کنيد!

بالا بردن سر

نحوه خوابيدن بر نواحي اطراف چشم نيز تأثير مي گذارد چند بالش زير سر مي تواند آن را بلند کرده و از جمع شدن مايعات در زير چشم جلوگيري کرده و باعث پف کرده و متورم شود.

آلوئه ورا

آلوئه ورا يک مرطوب کننده موثر است از این ماده مفید برای رفع سیاهی اطراف چشم استفاده می شود.

نحوه استفاده از آلوئه ورا

ژل آلوئه ورا را به آرامي زير چشم بماليد و 5-7 دقيقه ماساژ دهيد آب نکشيد ، مگر اينکه احساس چسبندگي و ناراحتي کنيد.

آلوئه ورا
آلوئه ورا

روغن بادام و آب ليمو

يکي ديگر از درمان هاي آزمايش شده براي درمان سياهي تيرگي ، مخلوط روغن بادام و آب ليمو است.

  اختلال (خود زشت انگاری) چیست؟ + نحوه مقابله با ترس احساس زشت بودن و خود زشت انگاری
روغن بادام
روغن بادام
گلاب

اين يکي مطمئناً مي تواند به عنوان درمان قطعی این مشکل شناخته شود! گلاب تازه کننده ، شاداب کننده و جوان کننده است و عملاً مي توان آن را تقريباً در انواع پوست و براي همه موارد مرتبط با پوست استفاده کرد همچنين مي تواند به عنوان يک بازسازی کننده پوست نيز استفاده شود.

نحوه استفاده از گلاب

پد هاي پنبه اي چشم را در گلاب خيس کرده و روي پلک ها قرار دهيد بگذاريد 10 تا 15 دقيقه بماند براي ديدن بهترين نتيجه يک ماه هر شب اين کار را تکرار کنيد.

گلاب در کبودی زیر چشم
گلاب در کبودی زیر چشم

گوجه فرنگي

گوجه فرنگي عامل سفيد کننده طبيعي است آنها همچنين حاوي آنتي اکسيدان هستند که به کم رنگ شدن تغيير رنگ در اطراف چشم کمک مي کنند.

نحوه استفاده از گوجه فرنگي

يک قاشق چاي خوري آب گوجه فرنگي را با يک قاشق آب ليمو مخلوط کنيد و از زير هر دو قسمت چشم استفاده کنيد بگذاريد حدود 10 دقيقه بماند و با آب سرد بشوييد همچنين مي توانيد از آب گوجه فرنگي مخلوط شده با مقداري آبليمو و برگ نعناع براي رفع سياهي تيرگي استفاده کنيد.

چرا حلقه هاي سیاه پدیدار می شوند؟

حلقه هاي تيره که به هيچ گروه سني خاصي محدود نمي شوند ، به دليل زير وجود دارد:

رژيم غذايي نامناسب – کمبود مواد غذايي مغذي مانند سالادها ، ميوه ها و مصرف غذاهاي ناخواسته ، ناسالم و فرآوري شده منجر به ايجاد سياهي حلقه مي شود ، تغذيه ناکافي همچنين باعث مي شود پوست کدر ، کم عمق به نظر برسد و ممکن است منجر به تشکيل اين سياهي حلقه ها شود.

  حرکات ورزشی مفید برای «دیسک گردن» + تمرینات خانگی

مصرف ناکافي آب – آب يکي از مايعات حياتي است که بدن در تمام مقاطع زماني به آن نياز دارد نه تنها به مرطوب نگه داشتن پوست کمک مي کند ، بلکه به ترشح سموم نيز کمک مي کند ميزان آب مصرفي خود را بالا ببريد و ببينيد اين حلقه هاي سياه چگونه جادويي از بين مي روند.

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.