گفتگو با آرمان عبدالعالی پیش از اجرای حکم قصاص در زندان (قرنطینه) /از خوانده غزل عذرخواهی می‌کنم

زمان مطالعه: 4 دقیقه

آرمان عبدالعالی متهم به قتل غزاله شکور برای اجرای حکم اعدام به قرنطینه زندان منتقل شد در ادامه با گفتگوی انجام شده با او را بخوانید

 

مطلب نیو – آرمان عبدالعالی متهم به قتل غزاله شکور بعد از تایید حکم قصاص قرار بود چهارشنبه ۱۲ آبان ماه اعدام شود.

او به قرنطینه زندان منتقل شد و در این بین گفتگویی با آرمان در خصوص اجرای حکم و ماجرای قتل غزاله شکور صورت گرفت در ادامه با جزئیات این گفتگو با ما همراه باشید

گفتگو با آرمان که در زندان(قرنطينه)در آستانه اجرای حکم اعدام است را بخوانید:
‎حالا که با شما صحبت می‌کنم (عصر سه شنبه) نمی‌دانم چه سرنوشتی برایم رقم خواهد خورد و ممکن است تا چند ساعت دیگر من را برای اجرای حکم دوباره به قرنطینه ببرند و صبح چهارشنبه قصاص شوم. ممکن است پیش از اجرای حکم این آخرین فرصت من برای حرف زدن باشد.

می خواهم از پدر و مادر غزاله بابت اتفاق تلخی که افتاده عذرخواهی کنم. با تصمیم اشتباهی که من گرفتم هم به آن‌ها و هم به خانواده خودم و هم به خودم ظلم کردم. واقعا از پدر و مادر غزاله می‌خواهم که شانس دوباره‌ای برای زندگی کردن به من بدهند و من را ببخشند. الان که با شما صحبت می‌کنم بود و نبودم دست آن‌ها است.

در اين مدت بارها در زندان با چند نفر دیگر ختم قرآن گرفتیم، ختم یس گرفتیم و از خدا خواستیم که رحمی به دل پدر و مادر غزاله بیندازد تا شاید من را ببخشند و از سر تقصیرم بگذرند. آن‌ها خانواده محترمی هستند. اگر من را ببخشند، بزرگی و خوبی در حقم کرده‌اند. کار بدی کرده‌ام. اما پشیمانم. اشتباه کرده‌ام.
‎در یک ماه گذشته ۵ مرتبه برای اجرای حکم به قرنطینه زندان منتقل شدم. معمولا یک یا دو روز قبل از زمان اجرای حکم، زندانی را به این اتاق منتقل می‌کنند. ارتباطت با همه جا قطع می‌شود. فکر می‌کنی که تا یک یا دو روز دیگر یا حتی چند ساعت دیگر زنده نیستی.
‎در مدتی که در قرنطینه هستی همه روزهای عمرت مثل یک نوار از جلوی چشمانت رد می‌شود.
‎در این مدت چون حس کردم به چوبه دار نزدیک هستم و تقریبا اجرای حکم را قطعی می‌دیدم وصیت نامه نوشتم.

  فوری/ آمپول تقلبی کرونا 6 نفر را در تهران به کام مرگ فرو برد

در وصیت نامه‌ام از خانواده غزاله و پدر و مادر و برادرم عذرخواهی کردم و از خدا خواستم که از گناهم بگذرد. من هنوز به هجده سالگی هم نرسیده بودم که این حادثه اتفاق افتاد.

دلیل اینکه این ۵ مرتبه حکم اجرا نشد را خودم هم نمی‌دانم تا کنون حرفی به من زده نشده است. شاید این تنبیه من به دلیل اشتباهی باشد که مرتکب شده‌ام. البته شاید در برابر کاری که من کرده‌ام تنبیه کمی باشد. اما از خدا می‌خواهم که نجات پیدا کنم.

در این مدت شنیدم که خیلی‌ها برای بخشیده شدن من تلاش زیادی کرده‌اند. من دست این افراد را می‌بوسم اما از آن‌ها می‌خواهم که خانواده شکور را راحت بگذراند و آرامش را از آن‌ها نگیرند. آن‌ها در این مدت به‌اندازه کافی اذیت شده‌اند و نباید بیشتر آن‌ها را اذیت کرد.

شاید خدا بخواهد و آن‌ها در خلوت خودشان به من رحم کنند و شاید از تقصیر من بگذرند. همه چیز را باید به خدا واگذار کرد.

واقعیت همانی است که همیشه گفته ام . پدر و مادر غزاله حق دارند که هنوز هم به آرامش نرسیده اند . اگر غزاله مزاری داشت شاید آنها هم به آرامش .می رسیدند . امیدوارم خدا کمک کند اگر خانواده شکور محبت کنند ، بزرگواری کنند و من را ببخشند واقعا تلاش می کنم مسیر تازه ای در زندگی ام انتخاب کنم .

در قرنطینه با خودم عهد کردم اگر من را ببخشند این چرخه زندگی را ادامه بدهم . اگر خدا بخواهد و رضایت بگیرم به افرادی که برای ادامه زندگی به اعضای بدن نیاز دارند کمک می کنم . نیت کردم یک کلیه و بخشی از کبدم را به بیماران نیازمند اهدا کنم .

از طرفی تلاش می کنیم درمانگاه یا مرکز درمانی به نام غزاله درست کنیم یا خیریه ای ثبت کنیم تا اسم غزاله هم به خوبی بماند حرف آخرم با خانواده غزاله است .

  فیلم و جزئیات آتش سوزی در (باربری وطن) در خیابان شوش

من می دانم که آنها در این مدت سختی زیادی کشیده اند . باید جای آنها بود تا فهمید که آنها در این چند سال چه کشیده . اند . حق با آنها است . من حرفی برای دفاع کردن ندارم . هر تصمیمی که بگیرند حق دارند اما از آنها می خواهم از حق شان بگذرند .

عمر دوباره ای به من بدهند ، می دانم با مطالبی که اخیرا در شبکه های اجتماعی منتشر شده رنجیده اند . اما باید بدانند که این کارها ربطی به من نداشته و من از هیچ کدام از این حرف ها و نامه ها اطلاعی نداشتم . این اتفاقات ناخواسته باعث رنجش پدر و مادر غزاله شدند.

وصیت نامه آرمان عبدالعالی

حکم قصاص آرمان عبدالعالی اجرا شد
حکم قصاص اعدام آرمان عبدالعالی پس از هشت سال زندان و پنج بار وقفه، صبح امروز اجرا شد.
این در حالی است که تمامی تلاش ها برای جلوگیری از اعدام آرمان عبدالعالی و جلب رضایت خانواده مقتول از سوی بسیاری از چهره ها و نهادها در جریان بود
آرمان عبدالعالی سحرگاه امروز ۳ آذر ۱۴۰۰ در زندان رجایی‌شهر اعدام شد.

منبع : همشهری

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.