کنترل و درمان «روماتیسم مفصلی» در خانه + توصیه های پزشکی و روش پیشگیری

زمان مطالعه: 5 دقیقه

روماتیسم مفصلی یکی از شایع ترین بیماری ها برای زنان و افراد مسن است که بسیار خطرناک است ، با ما همراه باشید تا روش های پیشگیری و درمان این بیماری و نیز راه های کنترل آن را برای شما عزیزان شرح دهیم.

روماتیسم مفصلی
روماتیسم مفصلی

روش‌های درمان خانگی روماتیسم مفصلی

جالب است بدانیم داروهای طبیعی برای تسکین درد روماتیسم مفصلی وجود دارند، که توصیه پزشکان برای پیشگیری و درمان این بیماری مصرف چنین داروهایی می‌باشد، که در ادامه آن‌ها را برای شما تشریح می‌کنیم.

باید مراقبت‌های پزشکی معمول خود را دنبال کنید، اما برخی از داروهای طبیعی ممکن است به شما در کاهش درد و سفتی ناشی از روماتیسم عضلانی کمک کند.

بسیاری از آن‌ها ساده هستند، مانند استفاده از بسته‌ها و یا کمپرس های گرما و یخ.

  علت سرگیجه و درمان آن

روماتیسم مفصلی
روماتیسم مفصلی

روش‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌توانند ما را برای کنترل این بیماری یاری کنند برای مثال طب سوزنی یکی از این روش‌ها می‌باشد، برای انجام این فرآیند به یک پزشک حرفه ای آموزش دیده نیاز دارید.

اگر می‌خواهید درمان‌های طبیعی و خانگی را برای روماتیسم مفصلی امتحان کنید کامو از پزشک خود بپرسید چه چیزی را برای شما مفید می‌داند و آیا محدودیتی در آزمایش آن برای شما وجود دارد یا خیر، اگر آن‌ها به شما اجازه دهند ممکن است بخواهید برخی از این روش‌های درمانی معمول را شروع کنید.

طب سوزنی در درمان روماتیسم مفصلی 

این روش سنتی چینی یکی از قدیمی‌ترین داروهای طبیعی درد در درمان این بیماری است، از سوزن‌های بسیار ریز برای تحریک انرژی در مسیرهایی که بدن شما به آن‌ها می‌گویند نوار مرزی استفاده می‌کنند.

هدف اصلی از چنین کاری اصلاح عدم تعادل انرژی است، یعنی با این روش انرژی در مقادیر مشخص و مورد نیاز هر قسمت پراکنده می‌شود.

اگرچه تحقیقات زیادی در این مورد انجام نشده است اما طب سوزنی می‌تواند به التهاب در نقاط مختلف بدن شما و همچنین به دردهای مزمن بویژه کمردرد و نیز آرتروز کمک کند.

طب سوزنی
طب سوزنی

بازخورد زیستی روماتیسم مفصلی

این روش به شما کمک می کند کنترل واکنس های خودکار مانند ضربان قلب و فشار خون را کنترل کنید ، این کار را با حسگرهایی روی بدن انجام می دهید که اطلاعات را به مایتور می فرستد ، و درمانگر به شما می آموزد که چگونه واکنش هایی در برابر فشار های روانی داشته باشید.

روماتیسم
روماتیسم

ماساژ

این رویکرد طبیعی به هزاران سال قبل بر می گردد و دانش مدرن نشان می دهد که می تواند به تسکین درد کمک کند ، این روش انواع مختلفی دارد ، تنها نیاز است که قبل از استفاده از این روش با پزشک خود صحبت کنید و برای انجام هرچه مفیدتر از این روش از پزشک خود راهنمایی های لازم را بخواهید.

بهتر است از پکیج های ماساژ درمانی تهییه کنید و از آنها ستفاده کنید، این به شما کمک می کند تا شما بدون انجام حرکات خطرناک و نیز به روش های به روز دنیا و به صورت عملی آن را انجام دهید ، در این پکیج ها به شما آموزش داده می شود که با لکه های دردناک چگونه رفتار کنید ، و یا همچنین توصیه هایی پیرامون استفاده از محصولات معطر را به شما خواهند داشت.

ورزش

ممکن است به دلایل مختلف اعم از فشار کاری بالا ، نداشتن زمان لازم برای ورزش و یا مشکلاتی از قبیل کمردرد و یا دردهایی که مانع شروع ورزش شوند ، نتوانید نظم و انضباط را برای قرار دادن زمان هایی لازم برای ورزش کردن در برنامه روزانه خود گذارید.

اما باید بدانید که ورزش روزانه می تواند دردهای مفصلی مانند روماتیسم مفصلی را تا حدود زیادی کاهش دهد و یا در سنین قبل از میانسالی و پیری موجب پیشگیری از این بیماری شود ، ورزش علاوه ایجاد نشاط و تندرستی در شما می تواند فواید زیادی داشته باشد که کنترل دردهای روماتیسم مفصلی یکی از ویژگی های آن است.

چگونه ورزش کنیم تا روماتیسم مفصلی کنترل شود؟

اگر به عارضه روماتیسم مفصلی دچار هستند می بایست قبل از شروع روش ورزش درمانی با پزشک فیزیوتراپ یا تراپیست صحبت کنید ، آنها می توانند شما را در تهییه یک برنامه مناسب و منظم ، یاری کنند ، و مواردی مانند چگونگی انجام ایروبیک ، پیاده روی یا شنا را برای شما تشریح خواهند کرد.

قرار دادن ورزش های قدرتی مناسب در این برنامه و انجام حرکاتی برای تقویت عضلات اطراف مفاصل تنها به تشخیص پزشک متخصص قابل استفاده می باشد.

ورزش
ورزش

راهنمایی ها و تکنیک هایی در این روش برای شما در نظر گرفته شده است تا به هنگام ضعف و خستگی از زمین خوردن شما را محافظت کند و یا کم ترین آسیب فیزیکی را به شما برساند ، تمامی این روش ها برای تقویت تعادل هستند و کاربردی عمومی و مفید خواهند داشت.

ورزش
ورزش

گرما و سرما

پزشکان برای درمان این بیماری روش گرما و سرما را به شکل جدی توصیه می کنند که هر کدام مزایای خود را دارد :

کمپرس سرما

کمپرس سرد برای بدن مفید می باشد ، سرما دادن به محل مورد نظر می تواند تورم و التهاب مفصل را کنترل نماید ، زمانی که با یان عارضه رویرو شدید کیسه پر از یخی را تدارک ببینید و بر روی محل کذایی قرار دهید ، اما دقت داشته باشید که نیاز به زیاده روی در ین روش نیست و تنها چند دقیقه برای این کار کافیست ، زمانی در حدود 15 تا 20 دقیقه.

کمپرس سرد
کمپرس سرد

گرما دادن

گرما دادن می تواند عضلات پیرامون مفاصل شما را شل کند و جریان خون را در آن ناحیه تشدید کند که این به نوبه خود کارگشاست ، برای این کار می توانید از یک پد گرم کننده مرطوب و یا حوله گرم استفاده کنید ، برای اطمینان به شما عرض می کنیم که نیاز نیست از دمای بالایی برای این کار استفاده کنید بلکه گرمای معمولی می تواند کافی باشد.

کمپرس گرم
کمپرس گرم

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.