خانه / بهداشت و سلامت / بیماری ها و درمان / کاهش سن تماس جنسی در ایران ؛ 13/5 سال !

کاهش سن تماس جنسی در ایران ؛ 13/5 سال !

 

   ویروس اچ آی وی که عامل اصلی بیماری ایدز شناخته می شود یکی از بیماریهای مهلک و کشنده و بسیار مورد توجه در سطح جهانی است.  یکی از اصلی ترین راه های انتقال بیماری ایدز از طریق تماس جنسی نامطمئن است که معمولاً ابتلا و انتقال بیماری در افرادی که دارای رفتارهای جنسی پرخطر می باشند یکی از عامل های اصلی گسترش این بیماری در جوامع محسوب می گردد.

 

ویروس اچ آی وی که عامل اصلی بیماری ایدز شناخته می شود یکی از بیماریهای مهلک و کشنده و بسیار مورد توجه در سطح جهانی است.

یکی از اصلی ترین راه های انتقال بیماری ایدز از طریق تماس جنسی نامطمئن است که معمولاً ابتلا و انتقال بیماری در افرادی که دارای رفتارهای جنسی پرخطر می باشند یکی از عامل های اصلی گسترش این بیماری در جوامع محسوب می گردد.

 

خانم مینو محرز رئیس مرکز تحقیقات ایدز کشور:

طبق تحقیقات انجام شده متاسفانه در ایران سن تماس جنسی به 13/5تا 14 سال کاهش پیدا کرده و این به معنی بروز خطرات ابتلا به ویروس اچ آی وی برای این دسته از نوجوانان محسوب می گردد که اطلاعات کافی در خصوص راه های انتقال این بیماری و تماس‌های نامطمئن جنسی راه ندارند .

 

 

طبق آمار و اطلاعات مرکز تحقیقات ایدز کشور متاسفانه ۶۰ هزار نفر در ایران مبتلا به بیماری ایدز می باشند و همین موضوع ضرورت توجه به این بیماری و روش های انتقال آن در سطح جامعه را بالا میبرد .

مینو محرز در ادامه گفت در جمعیت کشور ما میزان شیوع بیماری ایدز کمتر از یک درصد است ولی افزایش افرادی که به واسطه رابطه جنسی نامطمئن به این بیماری مبتلا میگردند رو به افزایش بوده و این نگران کننده است و در مراجعان خود به مرکز تحقیقات ایدز و دیگر مراکز شاهد مراجعه بیمارانی با سنین ۱۵ و ۱۶ ساله هستیم و طبق مطالعات انجام شده شروع تماس جنسی در ایران حدود ۱۳ میلیون تا ۱۴ سال است

 

 

 

همچنین بخوانید:

خودکشی یک پسر جوان در اصفهان + فیلم این حادثه دلخراش

 

 

 

همچنین ببینید

بیماری ویروسی آنفولانزای معده در فصول بهار و با گرم شدن هوا می تواند در بسیاری از افراد شیوع پیدا کرده و باعث ایجاد عفونت هایی در معده و روده افراد گردد

شیوع «آنفلوآنزای معده» در فصل بهار

      مطلب نیو – آنفولانزای معده در اصل هیچ ارتباطی با آنفولانزا ندارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *