وحید تاج در خصوص علت هم خوانی با نوازنده خیابانی توضیح داد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

وحید تاج در خصوص علت هم خوانی با نوازنده خیابانی توضیح داد

 

وحید تاج در هفته های گذشته پستی را در صفحه اینستاگرام خود قرارداد که فیلمی از هم خوانی او با یک نوازنده نی خیابانی در یکی از محله های اصفهان را نشان می دهد.
وحید تاج

 

وحید تاج نوازنده و خواننده موسیقی سنتی و کلاسیک در ایران است و از لحاظ آهنگسازی و تحصیل در این رشته همیشه مورد توجه اهالی اهل هنر بوده است.

او از شاگردان استاد محمدرضا شجریان محسوب می شود.

 

ماجرای هم نوایی با نوازنده خیابانی:

وحید تاج در هفته های گذشته پستی را در صفحه اینستاگرام خود قرارداد که فیلمی از هم خوانی او با یک نوازنده نی خیابانی در یکی از محله های اصفهان را نشان می دهد.

او در خصوص این پست و همنوایی با این نوازنده توضیح داد که نوازنده نی شخصی به نام مجید معین است که از کودکی در حضور استاد منوچهر غیوری از استادان نی آموزش دیده و زمانی که وحید تاج در حال قدم زدن در بازار میدان نقش جهان بوده صدای نی گرم و زلال مجید معین را شنیده و باعث شده که نظر او را جلب کند.

او در خصوص فیلم منتشر شده توضیح داد که من در بازار اصفهان در حال همنوایی با ساز مجید معین بودم و شخصی در حال فیلمبرداری از من و مجید معین بود و بعد از انتشار این ویدیو در فضای مجازی بازخوردهای بسیار خوبی گرفتم و مردم از من  در این خصوص حمایت کردند.

 

گله های نوازنده خیابانی از شکستن سازهایش:

او می افزاید که مجید معین نوازنده ای است خیابانی و بیان می کند که بارها ساز هایش را شکستند و نمی گذارند که در خیابان ساز بزند و مجبور شده که نهایتاً با لوله پلاستیکی آب ساز بسازد و بارها ساز ساخته و آن را شکستند .

 

  فیلم/ پیام پهلوان خلیل عقاب به مردم ایران

نظر وحید تاج در خصوص موسیقی خیابانی:

وحید تاج اضافه می‌کند که شرایط برای موسیقی خیابانی در ایران هنوز جایگاه خاص خود را پیدا نکرده و فراهم نیست و موسیقی ایرانی مورد توجه قرار نمی گیرد و با بی مهری روبرو گشته و بهتر است هر کس در تخصصی که دارد کارش را پیش ببرد و امیدوارم موسیقی ایرانی جایگاه واقعی خود را در بین مردم پیدا کند.

 

نظر وحید تاج درخصوص همکاری و هم نوایی با نوازندگان خیابانی و استفاده از آنها در کنسرت:

 علاقه مند به همکاری با او هستم ولی باید دید که آیا دولت حمایت می کند یا نه.

 شرایط موسیقی خیابانی در ایران با کشورهای خارجی بسیار متفاوت است شاید یک فردی که از لحاظ موسیقی در سطح بالایی هم باشد در خیابان یا در مترو تمرین کند و همان شب هم بر روی صحنه اجرا داشته باشد ولی در مورد نوازنده های خیابانی در ایران شرایطی این چنین هرگز مهیا نبوده و همیشه یکی از دغدغه‌های این افراد این بوده که چرا نمی توانند شغل مناسبی در این زمینه پیدا کرده و شرایط کاری برایشان فراهم نیست.

 

 

بیشتر ببینید:

 فیلم هم نوایی وحید تاج با نوازنده خیابانی(مجید معین)

 

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.