«هیپنوتراپی» چیست؟ + باید ها و نباید ها درباره هیپنوتراپی لاغری

زمان مطالعه: 3 دقیقه

آیا هیپنوتیزم درمانی می تواند به کاهش وزن کمک کند؟ بهترین هیپنوتیزم برای کاهش وزن چیست؟ برای کاهش وزن به چند جلسه هیپنوتیزم درمانی نیاز دارید؟ هزینه هیپنوتیزم کاهش وزن چقدر است؟

 

هیپنوتراپی
هیپنوتراپی

هیپنوتیزم درمانی چیست و آیا واقعاً موثر است؟

هیپنوتیزم درمانی ، که به آن هیپنوتیزم هدایت شده نیز گفته می شود ، نوعی روان درمانی است که از آرامش ، تمرکز شدید و توجه شدید برای دستیابی به افزایش سطح هوشیاری یا ذهن آگاهی استفاده می کند،به عبارت دیگر ، فرد را در یک “خلسه” یا وضعیت آگاهی تغییر یافته قرار می دهد.

این شکل از درمان با استفاده از ذهن فرد برای کمک به کاهش یا تسکین انواع موضوعات ، مانند پریشانی روانشناختی ، هراس ، و عادات ناسالم ، مخرب یا خطرناک (به عنوان مثال سیگار کشیدن و / یا نوشیدن) ، دارویی جایگزین محسوب می شود. هدف از هیپنوتیزم درمانی ایجاد تغییر مثبت در یک فرد است ، در حالی که وی در حالت بیهوشی یا خواب (خواب) به سر می برد.

هیپنوتراپی
هیپنوتراپی
  تناسب اندام ( راهکارهای ورزشی و تغذیه ای)

هیپنوتیزم درمانی چیست؟

هیپنوتیزم ابزاری است که برخی از درمانگران برای کمک به افراد در رسیدن به حالت آرامش کامل به کار می برند،در طی یک جلسه ، تمرین کنندگان معتقدند که ذهن آگاه و ناخودآگاه قادر به تمرکز و تمرکز بر روی تکرار کلامی و تصویرسازی ذهنی است. در نتیجه ذهن با توجه به رفتارها ، عواطف و عادات ، برای پیشنهادات باز و برای تغییر باز می شود.

اشکال این روش درمانی جایگزین از دهه 1700 برای کمک به افراد در هر کاری از خیس شدن تخت گرفته تا ناخن جویدن گرفته تا سیگار کشیدن استفاده شده است،تحقیقات در مورد هیپنوتیزم همچنین نویدهایی در مورد درمان چاقی نشان داده است ، همانطور که در این مقاله بررسی خواهیم کرد.

آیا هیپنوتیزم درمانی برای کاهش وزن مثر است؟

هیپنوتیزم ممکن است برای افرادی که قصد لاغر شدن دارند ، از رژیم و ورزش به تنهایی موثر باشد،ایده این است که ذهن می تواند تحت تأثیر قرار گیرد تا عادت ها مانند پرخوری را تغییر دهد،با این حال ، دقیقاً چقدر ممکن است موثر باشد هنوز جای بحث دارد.

هیپنوتراپی
هیپنوتراپی

یکی از آزمایش های کنترل شده قبلی ، منبع معتمد استفاده از هیپنوتیزم درمانی برای کاهش وزن در افراد مبتلا به آپنه انسدادی خواب را بررسی کرد،در این مطالعه دو شکل خاص هیپنوتیزم درمانی در مقابل توصیه های رژیم غذایی ساده برای کاهش وزن و آپنه خواب بررسی شده است،تمام 60 شرکت کننده در مدت 3 ماه 2 تا 3 درصد از وزن بدن خود را از دست دادند.

در پیگیری 18 ماهه ، گروه هیپنوتیزم درمانی به طور متوسط ​​8 پوند دیگر از دست داده است،محققان نتیجه گرفتند که گرچه این ضرر اضافی قابل توجه نبود ، اما هیپنوتیزم درمانی تحقیقات بیشتری را به عنوان درمانی برای چاقی تضمین کرد.

چه انتظاراتی از هیپنوتیزم درمانی وجود دارد

در طول هیپنوتیزم درمانی ، درمانگر شما احتمالاً جلسه خود را با توضیح چگونگی عملکرد هیپنوتیزم آغاز می کند آنها سپس اهداف شخصی شما را برطرف می کنند،از آنجا ، ممکن است درمانگر شما با صدای آرام و ملایم شروع به صحبت کند تا به شما در آرامش و ایجاد احساس امنیت کمک کند.

هنگامی که به یک وضعیت ذهنی پذیراتر رسیدید ، درمانگر شما ممکن است روش هایی را برای کمک به شما در تغییر عادت های غذایی یا ورزشی یا سایر روش ها برای رسیدن به اهداف کاهش وزن پیشنهاد کند.

برخی از کلمات یا تکرار برخی عبارات ممکن است به این مرحله کمک کند،درمانگر شما همچنین ممکن است به شما کمک کند از طریق به اشتراک گذاری تصاویر ذهنی زنده ،خود را در رسیدن به اهداف تجسم کنید.

برای بستن جلسه ، درمانگر به شما کمک می کند تا از هیپنوتیزم خارج شده و به حالت اولیه بازگردید.

طول جلسه هیپنوتیزم و تعداد کل جلساتی که ممکن است لازم داشته باشید به اهداف فردی شما بستگی دارد،بعضی از افراد ممکن است در طی یک تا سه جلسه نتیجه را ببینند.

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.