همه چیز درباره پیمایش و فرود آبشار لاتون + تجهیزات لازم برای پیمایش و راه های دسترسی

زمان مطالعه: 3 دقیقه

آبشار لاتون، مرتفع ترین آبشار ایران به ارتفاع 105 متر، در استان گیلان و در 15 کیلومتری نوب آستارا قرار دارد و  به عنوان یکی اثر طبیعی ثبت ملی شده است

 

راهنمای دره نوردی و پیمایش آبشار لاتون

مطلب نیو – گیلان به خاطر جاذبه های طبیعی بی نظیری که دارد، همواره یکی از مقاصد اصلی گردشگران و طبیعت گردان بوده است. استانی که در هر گوشه اش آثار طبیعی شگفت انگیزی به نمایش می گذارد. یکی از پرطرفدارترین جاذبه های این استان، آبشار لاتون است که به بلندترین آبشار ایران معروف است. 

  راهنمای گردشگری و معرفی قلعه الموت + امکانات رفاهی و راه های دسترسی

آبشار لاتون

در نزدکی کوه اسپیناس و در بین جنگل های سرسبز، آبشار لاتون قرار گرفته است و در چهار فصل دیدنی ست. ارتفاع این آبشار 105 متر است و آبشاری هم در نزدیکی آن با ارتفاع 65 متر قرار دارد. در بالای آبشار، سه حوض بزرگ با سه آبشار 10 متری وجود دارد که از شگفتی های این منطقه است. فقط کافیست این آبشار را به عنوان یکی مقصد گردشگری انتخاب کنید، قطعا عبور از مراتع و جنگل و چشمه های بی نظیر در طول مسیر، سفری لذت بخش و پر از شگفتی را برای شما به ارمغان می آورد. 

 

راهنمای دره نوردی و پیمایش آبشار لاتون

 

جاذبه های منطقه لاتون

شما با انتخاب آبشار لاتون، شما می توانید از جاذبه های دیگر این منطقه دیدن کنید و نهایت لذت را ببرید. روستای کوته کومه دارای چشمه‌ آب گرم و استخری است که شما میتوانید در آنها دوش بگیرید. اگر کوهنورد باشید، شما می‌توانید در دامنه‌ کوه اسپیناس کوهنوردی کنید. در مسیر پیاده روی از دریاچه سوها هم خواهید گذشت. دریاچه سوها در فاصله ۱۵ کیلومتری آبشار قرار دارد و یکی از قشنگترین دریاچه های ایران است. هاست. جالب اینکه نزدیکی این آبشار به آستارا، شما را ترغیب خواهد کرد که سری به بازارچه های ساحلی آستارا بزنید. 

 

راهنمای دره نوردی و پیمایش آبشار لاتون

 

با چه تجهیزاتی به آبشار لاتون سفر کنیم؟ 

از آنجایی که پیمایش این آبشار تقریبا طولانیست و چیزی حدود 8 ساعت طول خواهد کشید و شما برای رسیدن به آن بایستی از جنگل و کوه عبور کنید، نیاز به یک کفش مناسب دارید. پوشاک مناسب فصل را فراموش نکنید. همیشه یکدست لباس اضافه همراهتان باشد. علاوه بر تنقلات و غذای در طول مسیر، عینک آفتابی و ضد آفتاب همراه با کیف کمک اولیه با خود همراه داشته باشید. 

آبشار لاتون، آبشاری ست که همه فصول می توانید از آن بازدید کنید، فقط بستگی به این دارد که شما عاشق برگ های زرد پاییز هستید یا سرسبزی بهار و تابستان. اما بهترین زمان سفر به این آبشار اوایل بهار و اوایل تابستان است که هوای منطقه معتدل است. 

 

راهنمای دره نوردی و پیمایش آبشار لاتون

مسیر دسترسی به آبشار لاتون

برای رسیدن به آبشار باید به شهر لوندویل برسید. از تهران تا این شهر حدودا 7ساعت راه است.  اتوبان تهران – رشت را به سمت تالش انتخاب کنید. . از تالش تا لوندویل کمتر از یک ساعت راه دارید. از لوندویل جاده‌ فرعی به سمت جنوب را طی کرده و به روستای کوته کومه برسید.سپس از آن باید راه مال‌رویی به طول تقریبی ۶ کیلومتر را در دل جنگل‌های زیبای منطقه طی کنید. از طریق مسیر سوها به لاتون نیز امکان دسترسی به این آبشار وجود دارد. مسیر دسترسی به لاتون پرپیچ‌وخم و دره‌های عمیق دارد، پس با بررسی همه جوانب و احتیاط سفر کنید. 

 

راهنمای دره نوردی و پیمایش آبشار لاتون

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.