همه چیز درباره برگ سبز خودرو و تعویض پلاک + سند مالکیت شدن برگ سبز خودرو

زمان مطالعه: 2 دقیقه

برگ سبز، سند مالکیت خودرو می باشد که به صورت تک برگ است و از آنجایی که این برگه به رنگ سبز است به کارت سبز خودور معروف است

 

همه چیز درباره برگ سبز خودرو و تعویض پلاک

کارت سبز و کارت مشخصات خودرو چیست؟ 

سند مالکیت خودرو، سندی ست به‌ صورت تک‌برگ  که توسط پلیس صادر می‌شود. این برگ به رنگ سبز است و در بین مردم به کارت سبز خودرو معروف است. اطلاعات درون برگ سبز، شناسه‌ی خودرو محسوب می‌شود که نباید هیچ گونه مغایرتی با مشخصات واقعی شما داشته باشد که در غیر این صورت از طریق مراجع قضایی پیگیری می شود.

اطلاعات قسمت مشخصات وسیله نقلیه در برگ سبز شامل: نوع، تیپ، رنگ، ظرفیت، تعداد سیلندر، نوع سوخت، تعداد محور، تعداد چرخ، شماره موتور، شماره شاسی و شناسه وسیله نقلیه (VIN) می باشد. و اطلاعات شخصی مالک خودور در قسمتی دیگر شامل: نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره شناسنامه، محل صدور، نام پدر و کد ملی است.

در قسمت بالای برگ سبز، یک شماره سریال درج خواهد شد که به شماره سنا یا شماره مالکیت خودرو شناخته می‌شود که جهت استعلام وضعیت سند از آن استفاده خواهد شد. همچنین کارت هوشمند جدیدی از طرف نیروی انتظامی بعد از شماره گذاری به شما داده خواهد شد که قابلیت ذخیره اطلاعات جدید را داد و می تواند شامل اطلاعاتی همچون: درج معاینه فنی، مشخصات قطعات خودرو برای جلوگیری از سرقت و سوابق تخلفات و شکایات وسیله نقلیه باشد. این کارت و سند خودرو یا همان برگ سبز، بعد از تکمیل مراحل شماره گذاری از طریق پست به شما ارسال خواهد شد.

  جزئیات گران شدن اینترنت در سال ۱۴۰۰ از طرف مجلس اعلام شد

همه چیز درباره برگ سبز خودرو و تعویض پلاک

همه چیز درباره تعویض پلاک خودرو

زمانی که شما خودرویی را معامله می کنید، قدم اول برای رسمی شدن قرارداد قبل از مراجعه به دفترخانه اسناد رسمی، تعویض پلاک است که هر دو طرف قرارداد بایستی به مراجعه تعویض پلاک مراجعه کرده و با ارائه مدارک لازم پلاک جدید را دریافت نمایند. اگر یکی از طرفین معامله نتوانست و نخواست شما برای تعویض پلاک همراهی کند، می توانید به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کرده و تقاضای تنظیم وکالت نامه جهت تعویض پلاک کنید. 

بعد از تعویض پلاک قدم بعدی، مراجعه به دفاتر اسناد رسمی جهت تنظیم و امضای سند قطعی خودرو می باشد. 

همه چیز درباره برگ سبز خودرو و تعویض پلاک

 
 

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *