همه چیز درباره بازگشایی مدارس در پاییز ۱۴۰۰ + زمانبندی واکسن برای دانش آموزان

زمان مطالعه: 2 دقیقه

سال تحصیلی جدید مجازی است یا حضوری؟ شرایط بازگشایی مدارس  و زمان بندی واکسیناسیون  در پاییز ۱۴۰۰ چگونه است؟ 

همه چیز درباره بازگشایی مدارس در پاییز ۱۴۰۰ + زمانبندی واکسن برای دانش آموزان

مطلب نیو- وزیر آموزش و پرورش گفت اگر شرایط مهیا باشد و سیر ابتلا به کرونا نزولی و سلامت دانش‌آموزان به خطر نیافتد آموزش را حضوری برگزار میکنیم محسن حاجی‌میرزایی گفت با توجه به مجازی بودن آموزش در سال قبلی ما تشکیلات بزرگی هستیم و این تجربه جدیدی بود که برای ما ناشناخته بود. مدیر آموزش و پرورش درباره دستاوردهای آموزش مجازی در سال کرونایی گفت سال‌ها بود که دعوت شده بودیم به سمت آموزش الکترونیک اما توفیق حاصل نشد ولی با این حادثه ما یکباره به محیط جدید آموزش مجازی وارد شدیم و ترس از تکنولوژی های نو و ابزار جدید از همه ما گرفته شد .

وضعیت بازگذاری بازگشایی چگونه خواهد بود ؟ وزیر آموزش و پرورش درباره بازگشایی گفت با توجه به سیر نوسانی کرونا و جلسه ما در یونسکو داشتیم تاکید بر این بود که آموزش حضوری باشد چرا آموزش مجازی آسیب های روانی ، اجتماعی ، عاطفی و …بسیاری را برای دانش‌آموزان در پی دارد اصل  و تلاش ما بر حضوری بودن آموزش است ولی پیش نیاز آن واکسینه کردن معلمان و دانش آموزان در سال جدید می باشد چون سلامت دانش‌آموزان اولویت دارد.

  معرفی سامانه یاران ابراهیم رئیسی + آدرس اینترنتی و نحوه ثبت نام در سامانه یاران رئیسی

زمان واکسیناسیون دانش آموزان

دکتر ابوالقاسمی با اشاره به پیشرفت واکسن نورا افزودند که مرحله اول آزمایش انسانی در حال اتمام است مدیر طرح واکسن نورا گفت به‌زودی مرحله دوم آزمایش انسانی شروع می‌شود واکسن نو را برای سنین ۱۲ تا ۱۸ سال مناسب است و برای دانش آموزان دبیرستانی در نظر گرفته شده است به محض مجوز از طرف وزارت بهداشت مطالعات ایمنی زایی برای نوجوانان انجام می‌شود واکسن نو را که برای سنین ۱۲ تا ۱۸ سال از ایمنی زایی مناسبی برخوردار است پس از اطمینان برای دانش آموز واکسینه خواهد شد

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.