همه چیز درباره انواع چاکراها و انرژی های نهفته بدن + راه های شناسایی و تقویت انرژی های درونی

زمان مطالعه: 4 دقیقه

انسان ها برای کامل بودن و بهتر بودن نیاز به یک نیروی شگفت انگیزدارند. این نیروی شگفت انگیز، یک نیروی درونی و حیاتی ست که به آن چاکرا یا انرژی نهفته درونی گفته می شود

 

همه چیز درباره انواع چاکراها و انرژی های نهفته

مطلب نیو – چاکرا در فرهنگ هند باستان به معنی چرخ یا خورشید است که به عنوان مرکز احساس یا هوشیاری جسمی از آنها یاد شده است. در باور طب هندی ها در وجود انسان، مراکزی وجود دارد که به انها مراکز انرژی یا چاکرا گفته می شود، این چاکراها در حال چرخش هستند و قسمت های مهمی از کالبد انرژی محسوب می شوند.

  زبان بدن چیست؟ / چگونی شناخت آدم ها از روی body language زبان بدن

چاکراها در بدن انسان

چاکرا ها در بدن انسان در واقع چرخه های انرژی هستند و انرژی از طریق این چاکراها به درون بدن ما جریان می یابد و بین ما و جهان به چرخش در می آید. انرژی موجود در هر چاکرا بر قسمت خاصی از بدن تأثیر گذاشته و در صورت انسداد آن چاکرا و به هم خوردن تعادل انرژی درآن همان قسمت خاص از بدن تحت تأثیر قرار میگیرد. بنابراین چاکراها یی باز،قوی و پر انرژی باعث به جریان در آمدن انرژی حیات در بدن و احساس سلامت و شفا میگردد و جذب،گوارش و توزیع انرژی حیاتی در بخش‌های مختلف بدن بر عهده آنهاست. و به عبارتی از دیدگاه جریان وتاثیرات انرژی حیاتی چاکراها مسئولیت درست کار کردن کالبد جسمانی و اعضای مختلف آن را برعهده دارند.

همه چیز درباره انواع چاکراها و انرژی های نهفته

انواع بدن در انسان ها

بدن ذهنی: افکار، اعتقادات، عقل و منطق و کشف و شهود ما همه زاییده بدن ذهنی اند. سطح امواج آن بالاتر از بدن اتری و اختری است، ساختمان آن پیچیدگی کمتری دارد. 

بدن روحانی: بدن روحانی که غالبا بدن علی «سببی» نامیده می‌شود، بالاترین فرکانس انرژی را در میان بدن‌های انرژی دارد. هاله کسانی که سطح آگاهی روحانی آنها چندان بالا نیست. فقط حدود یک یارد اطراف بدن فیزیکی شان را احاطه می‌کند. ولی هاله اشخاص که کاملا به بیداری رسیده اند کیلومترها درخشندگی دارد، با تغییر شکل از حالت تخم مرغی به شکل دایره کامل.

بدن اختری (چاکرایی): بدن اختری که به نام بدن احساسات هم خوانده می‌شود عهده دار حس ها، احساسات و ویژگی‌های شخصیتی است. فضایی به اندازه بدن فیزیکی اشغال می‌کند در اشخاص پیشرفته حد و مرزش قابل تشخیص است، ظاهری شبیه به ابر دارد که با بی نظمی در همه جهات حرکت می‌کنند. اگرچه احساساتی همچون ترس، خشم، افسردگی یا ناراحتی باعث ایجاد ابرهای تاریک در هاله می‌شوند، با این حال هرچقدر شخص آگاهی اش را به روی عشق، از خود گذشتگی و شعف باز بگذارد، رنگهای درخشان تر و شفاف تری از هاله احساسات خواهد درخشید.

  «ساعت زمین» چیست؟ + جزئیات خاموشی زمین در تاریخ ۷ فروردین (۲۷ مارس)

همه چیز درباره انواع چاکراها و انرژی های نهفته

 

چگونه قدرت های درونی خود را بهبود ببخشیم؟

مراقبه (مدیتیشن)؛در حالی که راههای مختلف زیادی در سرتاسر دنیا وجود دارد، قدم اول مشترک در همه آنها قطعاً سکوت ذهن است. اعتماد به شهود و حس درونی،بیشتر افراد انباشته ای از تجارب منفی در جریان معمول زندگی با خود دارند. در اینجا یک تفاوت روشن بین دنبال کردن حس های درونی و دنبال کردن جریان زندگی وجود دارد و آن این است که همیشه زمانی که به وسیله حس های درونی و روح تان مسیری را انتخاب می کنید، یک جاذبه و شوق درونی به آن احساس می کنید.  به ندا و قدرت های درونی خود گوش فرا دهید و نه به هیچ کس دیگر. خلاق بودن، جرقه خلاقیتی که در درون شماست یک عنصر بسیار مهم برای جاری کردن توانایی های روحی و درونی شما به بیرون است. 

با روح قدرت های درونی تان ارتباط برقرار کنید،وقتی شما سفری را برای کشف قابلیتهای شگفت انگیزتان شروع می کنید، ممکن است از کمکهای روحتان در این راه اسرارامیز غافل باشید. اشکالی ندارد! به محض اینکه حقیقتا قصد کنید با روحتان ارتباط بگیرید و شروع به صحبت درونی با خودتان کنید، به یک کانال مستقیم از بینش درونی نائل می شوید. داشتن یک دفترچه یادداشت از رویاها و ثبت قدرت های درونی،هرچه بیشتر رویاهایتان را یادداشت کنید، در به خاطر آوردن  آنها بیشتر کمک می کند. در مورد چاکراهایتان بیاموزید، چاکراها مراکز انرژی بدن شما هستند که می توانند راههای مختلف دسترسی به اطلاعات و قدرت های درونی را برای شما فراهم کنند. اهمیت تمیز و سالم نگهداشتن سیستم انرژیتان به اندازه حمام کردن و مسواک زدن است. توانایی درک این انرژی برای موفقیت در رشد حس های درونیتان حیاتی است.

 

همه چیز درباره انواع چاکراها و انرژی های نهفته

 

انواع چاکراهای بدن

چاکرای اول (پایه ستون فقرات)،چاکرای اول نشان دهنده رابطه بدن ما با جهان مادی است. چاکرای دوم (ناحیه تناسلی)،این چاکرا ارتباط مستقیمی با جریان انرژی و برانگیخته شده جنسی دارد، همانطور که از جریان خون و انرژی حاصل از خلاقیت بیان می‌شود. چاکرای سوم (ناف و ناحیه جمع کننده خورشیدی)،این چاکرای قدرت شخصی و مادی است، با تأکید بر تسلط در قلمرو فیزیکی، به ویژه توانایی تجلی امیدها و رویاهای خود. چاکرای چهارم (ناحیه قلب)،این چاکرا مربوط به وضوح ذهنی و بینایی روشن اهداف است. همچنین ذهن ما را برای محبت و مهربانی باز نگه می‌دارد.

چاکرای پنجم (ناحیه گلو)،این چاکرا بر ارتباط و گفتار حاکم است. وقتی فعال می‌شویم، به طور مؤثری با دیگران به صورت نوشتاری و گفتاری ارتباط برقرار می‌کنیم.  چاکرای ششم (بین ابروها)،برخی از مردم این مکان را به عنوان چشم سوم ما، مرکز روانشناختی موجود در نظر می‌گیرند. وقتی انسداد بطرف شود، آن منبع خرد درونی و قدرت‌های شهودی ما را تشکیل می‌دهد. چاکرای هفتم (تاج سَر)،چاکرای هفتم مستقیماً ما را به بالاترین نفس درون خود متصل می‌کند. وقتی تعادل برقرار شود، ما مستقیماً با جهان ارتباط برقرار می‌کنیم، این توهم را که از انسان‌های دیگر و سایر اشکال زندگی جدا هستیم، حل می‌کند و باعث می‌شود تا از منحصر به فرد بودن خود قدردانی کرده و ماهیت واقعی خود را درک کنیم.

 

همه چیز درباره انواع چاکراها و انرژی های نهفته

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.