«میخچه» چیست و راهکارهای درمان سریع و خانگی + توصیه های پزشکی

زمان مطالعه: 4 دقیقه

اگر شما هم در قسمت های مختلف پای خود میخچه دارید و هنگام پیاده روی سختی زیادی را متحمل می شوید ، پس این مطلب مفید را برای رفع این مشکل بخوانید.

 

میخچه
 

میخچه چیست؟

میخچه نواحی سخت و ضخیم شده از پوست است که به طور معمول در پاها ایجاد می شود آنها شبیه پینه هستند ، اما معمولاً سخت تر ، کوچکتر و دردناک تر هستند.
میخچه خطرناک نیست ، اما می تواند باعث تحریک شود. همچنین زنان بیشتر از مردان تحت تأثیر قرار می گیرند.
سه نوع اصلی میخچه وجود دارد
1.سخت
2.نرم
3.دانه گونه
میخچه سخت، رایج ترین نوع است ، این مناطق کوچک و متمرکز از پوست سخت است که معمولاً در ناحیه وسیع تری از پوست ضخیم دیده می شود از طرف دیگر ، میخچه های نرم مایل به سفید یا خاکستری هستند و دارای بافتی لاستیکی هستند.

آنها اغلب بین انگشتان پا ظاهر می شوند. میخچه بذر کوچک است و معمولاً در قسمت پایین پا پیدا می شود.
با ضخیم شدن ، میخچه ها بسیار دردناک می شوند.
میخچه یک بیماری پوستی نیست آنها پاسخ بدن شما به فشار یا اصطکاک روی پوست هستند. در اینجا چگونگی پیشگیری و درمان آنها در خانه آمده است.

 

درمان میخچه
 

 

تشخیص میخچه

برای تشخیص میخچه آزمایشات تخصصی لازم نیست مشاهده مستقیم میخچه و پوست اطراف آن همه موارد ضروری است میخچه ها به طور معمول گرد هستند و در کناره ها و بالای پاها ایجاد می شوند تفاوت اصلی بین میخچه و پینه در این است که لمس یک پینه دردناک نیست.

  راهکارهای درمان سریع «تهوع» + توصیه های پزشکی

لمس یک میخچه ممکن است دردناک باشد زیرا پوست ملتهب است و ممکن است یک مرکز سخت یا نرم داشته باشدچگونه می توان از میخچه جلوگیری کرد
برای اطمینان از اینکه میخچه های شما رشد نکرده و بعد از درمان دوباره برنگشته اند ، باید شرایط ایجاد شده را از بین ببرید ، در اینجا چند نکته برای کمک به از بین بردن اصطکاک و جلوگیری از تشکیل میخچه وجود دارد.

کفش و جوراب متناسب با آن تهیه کنید

برای رسیدن به تناسب مناسب ، از یک کفش فروش بخواهید که پای شما را اندازه بگیرد و سپس کفشی را انتخاب کنید که خیلی گشاد یا خیلی تنگ نباشد نکته ای برای تهیه کفش سایز مناسب ، خرید کفش در پایان روز است ، زمانی که ممکن است پاهای شما کمی متورم باشد.

ناخن های پا را کوتاه کنید

اگر ناخن های پا بیش از حد طولانی باشد ، می تواند انگشتان انگشتان شما را مجبور کند تا به سمت کفش خود فشار بیاورند این می تواند فشاری ایجاد کند که باعث ایجاد میخچه در طول زمان شود.

 

میخچه
 

از پد میخچه استفاده کنید

پد میخچه به شما در برابر فشار اضافی یا اصطکاک اطراف ذرت محافظت می کند آنها انواع مختلفی از مواد از جمله کف ، نمد و پوست خال را دارند به طور معمول ، این لنت ها به شکل دونات هستند برای توزیع مجدد فشار اطراف میخچه با یک پایه چسب. آنها باید به گونه ای قرار بگیرند که ذرت در سوراخ مرکزی قرار بگیرد.

پاها را تمیز نگه دارید پاهای خود را روزانه با صابون و آب بشویید.

پاها را مرطوب نگه دارید برای جلوگیری از خشکی و اصطکاک به طور مرتب از کرم پا استفاده کنید.
قبل از درمان میخچه ، ابتدا باید علت اصطکاک خود را ارزیابی کنید در بسیاری از موارد ، وقتی فشار یا اصطکاک متوقف شود ، آنها به خودی خود از بین می روند.
اگر محافظت ازمیخچه در برابر تحریک بیشتر مشکلی را برطرف نمی کند ، متخصصین پوست مراحل زیر را برای خلاص شدن از شر میخچه توصیه می کنند.

  آشنایی با «توبکتومی» + عوارض بعد از عمل

 

 

ناخن کوتاه
ناخن کوتاه

1. پا را در آب گرم خیس کنید

اطمینان حاصل کنید که میخچه حدود 10 دقیقه یا تا زمانی که پوست نرم شود کاملاً غوطه ور شده است.

2. میخچه را با سنگ پابشویید

سنگ پا سنگ آتشفشانی متخلخل و ساینده است که برای از بین بردن پوست خشک استفاده می شود. سنگ پا را در آب گرم فرو برده و سپس با استفاده از آن میخچه را با دقت صاف کنید. حرکات آرام دایره ای یا پهلو به از بین بردن پوست مرده کمک می کند.
نکته: پوست را زیاد از بین نبرید. پر کردن زیاد می تواند باعث خونریزی شود و منجر به عفونت شود.

3. به میخچه لوسیون بزنید

از لوسیون یا کرم مرطوب کننده با اسید سالیسیلیک استفاده کنید سالیسیلیک اسید پروتئین کراتینه را تشکیل می دهد که میخچه و پوست مرده اطراف آن را تشکیل می دهد. با این حال ، سالیسیلیک اسید به طور کلی برای افراد مبتلا به دیابت ، گردش خون ضعیف یا پوست ضعیف توصیه نمی شود.

 

میخچه
 

 

4- از پد میخچه استفاده کنید

با استفاده از این لنت های چسبی شکل دونات ، از تماس میخچه با کفش خود محافظت کنید.
سعی نکنید میخچه های خود را ببرید یا بتراشید ، زیرا این امر می تواند منجر به عفونت بالقوه خطرناک بافت های اطراف شود. تراش دادن یا تراشیدن میخچه فقط باید توسط پزشک انجام شود.

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.