(مهناز کماندو) سارق حرفه‌ای کیست؟ /جزئیات دستگیری سرکرده باند سرقت

زمان مطالعه: 3 دقیقه

سرکرده یک باند سرقت خودرو که یک زن جوان معروف به مهناز کماندو بود پس از شناسایی در یک عملیات ضربتی توسط نیروهای انتظامی در مشهد بازداشت شد

 

(مهناز کماندو) سارق حرفه‌ای کیست؟ /جزئیات دستگیری سرکرده باند سرقت

مهناز کماندو سرکرده باند سرقت کیست؟

سرکرده یک باند مخوف سرقت خودرو در مشهد توسط نیروی انتظامی شناسایی و دستگیر شد این فرد یک زن جوان معروف به مهناز کماندو بود که یک باند سرقت ماشین را هدایت می‌کرد

نیروهای زبده گشت های نامحسوس کلانتری سپاد مشهد نیز که با هدایت و نظارت مستقیم سرگرد جعفر عامری (رئیس کلانتری) طرح ویژه ای را برای مبارزه با سرقت در دستور کار داشتند، هنگام انجام وظیفه در حوزه استحفاظی به سرنشینان یک دستگاه پراید مشکوک شدند و بلافاصله شماره انتظامی آن را از مرکز فرماندهی استعلام کردند.

لحظاتی بعد در حالی مشخص شد پراید مذکور سرقتی است که رانندگی آن را زن جوانی به عهده داشت نیروهای کلانتری که از مدت ها قبل به شگرد نخ نمای حضور یک زن در باندهای سرقت پی برده بودند بی درنگ به راننده پراید دستور «ایست» دادند اما زن جوان که متوجه خودروی پلیس شده بود پدال گاز را فشرد و با سرعتی وحشت آور تصمیم به فرار گرفت.

در این هنگام بود که نیروهای گشت با دادن اخطارهای قانونی، به تعقیب خودرو پرداختند و در نهایت با تیراندازی موفق شدند راننده پراید را مجبور به توقف کنند.

زمانی که حلقه های قانون بر دستان زن جوان و مرد سرنشین پراید گره خورد، ماموران در بازرسی از داخل خودرو مدارک هویتی متعلق به فردی ناشناس را به همراه مقادیر جزئی مواد مخدر صنعتی کشف کردند. متهمان که به دایره تجسس کلانتری هدایت شده بودند مورد بازجویی های تخصصی قرار گرفتند.

  دستگیری قاتل کارمند امام زاده صالح / قاتل در نقش یک نابینا بود!

اعترافات مهناز کماندو

در همین حال زن جوان که خود را «مهناز» معرفی می کرد و به کماندو معروف بود در بازجویی ها گفت: شب گذشته وقتی به همراه یکی از دوستانم درباره ترک اعتیاد سخن می گفتیم، قرار شد که دوستم مرا به منزل یکی دیگر از دوستانم برساند چرا که از دست شوهرم فراری بودم و نمی خواستم به منزل خودم بازگردم چون شوهرم مرا کتک زده بود و باید صبح به پزشکی قانونی می رفتم، در همین بین دوستم «سحر» سوئیچ خودروی پراید را به من داد تا کارهایم را انجام دهم!

من هم وقتی سوار پراید شدم به طرف منطقه اطراف میدان بار سپاد به راه افتادم تا شاید بتوانم سارق موتور کولر منزلم را پیدا کنم! در بین راه، جوانی به نام «محمد» (سرنشین دستگیر شده) را سوار کردم تا محل تجمع سارقان را به من نشان بدهد ولی در اطراف میدان بهارستان مورد ظن پلیس قرار گرفتیم و دستگیر شدیم، مواد مخدر کشف شده از زیر صندلی نیز مال من نیست چون «محمد» سمت شاگرد نشسته بود و من رانندگی می کردم!

 «محمد» (متهم دیگر پرونده) نیز گفت: در اطراف روستای اسماعیل آباد نشسته بودم که زن جوان نشانی از من پرسید من هم سوار خودرواش شدم و از مواد مخدر هم اطلاعی ندارم!

در پی اعترافات متهمان، افسران تجسس مراتب را به قاضی غرآبادیان اطلاع دادند و بدین ترتیب با صدور دستورات ویژه ای از سوی مقام قضایی، دامنه تحقیقات پلیس به بولوار توس مشهد کشید.

  فیلم/ ماجرای کتک زدن یک دختر در برازجان چه بود؟ + اقدام به دستگیری خلاف شرع مرد شاکی
دستگیری متهمان پرونده

نیروهای ورزیده تجسس در یک عملیات ضربتی و هماهنگ، یکی دیگر از متهمان این پرونده را دستگیر کردند و به پنجه عدالت سپردند. این متهم که ابراهیم نام دارد در بازجویی ها ادعا کرد: خودروی پراید متعلق به «مهناز کماندو» است و من از آن اطلاعی ندارم او فقط مرا سوار کرد که با هم برای فروش زاپاس خودرو رفتیم و با پول آن مواد مخدر برای مصرف خودمان خریدیم که بعد از آن هم مرا مقابل منزلمان پیاده کرد. او خودش سرکرده باند سرقت است که با افراد دیگر خودرو سرقت می کند و …

 با شناسایی مالک پراید مشخص شد که خودروی مذکور در تاریخ 1400.2.26 از منطقه قاسم آباد سرقت شده و لوازم صوتی آن به همراه جک و زاپاس به فروش رسیده است. ریشه یابی این پرونده و شناسایی و دستگیری دیگر عوامل مرتبط با این باند سرقت با دستورات محرمانه قاضی غرآبادیان همچنان در دستور کار نیروهای کلانتری سپاد مشهد قرار دارد. 

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.