مفتول مسوار ، مفتول گالوانیزه/ قیمت مفتول گالوانیزه/قیمت مفتول مسوار

زمان مطالعه: 4 دقیقه

مفتول مسوار ، مفتول گالوانیزه

مفتول مسوار
به جرات میتوان گفت یکی از پر مصرف ترین انواع مفتول ها در تولید لوازم خانگی و تزئینات خانه مفتول مسوار است که بدلیل داشتن رنگ خاص توانسته خود را در میان تولید کنندگان و مصرف کنندگان بدرستی و بخوبی جای دهد.
مفتول مسوار یکی از بهترین مفتول ها در رسانا بودن میباشد که همین امر سبب شده این نوع از مفتول جایگاه ویژه ای درمیان تولید کنندگان الکترونیکی نیز داشته باشد ، چرا که این محصول بدلیل اینکه از نظر اقتصادی نسبت به سایر رساناهای دیگر مانند طلا کم هزینه تر و کاربردی تر است.

مفتول مسوار ، مفتول گالوانیزه

پس غیر از مصرف مفتول مسوار در تزئینات که مهمترین استفاده آن است میتوان گفت در صنایع نیز بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.
همچنین مسوار توانسته در مصارفی همچون ماشین سازی ، ساخت و تولید آبگرمکن و محصولاتی از این جمله نقش مهمی را ایفا نماید که دلیل عمده انتخاب این دسته از کار انتقال سرما و گرما نیز میباشد.
پس میتوان گفت مفتول مسوار توانسته نقش مهمی را در صنایع و ساخت و ساز ها ایجاد نماید.
با ما همراه باشید تا نحوه تولید و انواع مفتول مسوار را بزای شما همراهان تشریح دهیم.مفتول مسوار چیست ؟

مفتول مسوار را با یک زبان ساده میتوان مفتول سیاه که روکش مس دارد نامید ، در واقع مفتول

سیاه پس ازاینکه درون حوضچه هایی که از مواد مسوار پر شده قرار میدهند و طی فرآیندهای

شیمیایی این مواد به مفتول چسبیده میشود و روکش مسوار روی مفتول قرار میگیرد و در نهایت

  همه چیز درباره رمز ارز «شیبا اینو» + صرافی ها و قیمت خریدو فروش

مفتول مسوار آماده میشود.
اندازه مفتول مسوار :
این مفتول در واقع همانند مادر خود یعنی مفتول سیاه و دقیقا همانند فرآیند تولید مفتول سیاه طی فرآیند کشش به سایزها و اندازه های کوچک تر تبدیل میشود که از معمولا از کلاف ۶.۵ به سایزها و اندازه های کوچک تر تبدیل میشود.
بیشتر کارگاه ها و کارخانجات تولید این محصول سایزهای مشخصی را برای خود انتخاب مینمایند یعنی بعنوان مثال یک کارگاه ها لیست تولید خود را بین سایز ۱ میل تا ۲ میل به اضافه به اصلاح دهم های آن تولید مینماید یعنی از سایز ۱.۱ تا ۱.۹ و ۲ تولید مینماید به این دلیل که فرآیند تولید مفتول مسوار هم زمان بر و هم مستلزم صرف هزینه بیشتری برای تولید مفتول مسوار مینماید ، چرا که در واقع دستگاه های کشش مفتول بصورت مقطعی میباشد یعنی کلاف ۶.۵ ، بعنوان مثال ابتدا به سایز ۶ ، ۵ و ۴ و غیره تبدیل میشود سپس به سایزها با اندازه دهم تبدیل میشود که این کار مهمترین بخش کار و فرآیند تولید مفتول مسوار میباشد.
قیمت مفتول مسوار :
بدلیل اینکه مواد اولیه مفتول مسوار ، از مفتول سیاه تشکیل شده است ، بهتر از قبل از خرید این محصول سری به بازار قیمت مفتول سیاه بزنید و از قیمت روز این محصول مطلع شوید که معمولا رقمی بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰ تومان در هر کیلو ، بسته به سایز مفتول تفاوت قیمت بین مفتول سیاه و مسوار است.
قابل ذکر است در مفتول سیاه ، مسوار و گالوانیزه سایز مفتول با قیمت رابطه معکوس دارد چرا که سایز هرچقدر کمتر شود اجرت تولید بالاتر میرود و در نهایت قیمت را افزایش میدهد.

  پاسخ سوالات و گام به گام کتاب علوم پایه ابتدایی چهارم (صفحه 49) +ویدئو آموزشی

مفتول گالوانیزه :

مفتول گالوانیزه نیز مانند دیگر مفتول ها از کاربردهای خاص و ویژه ای برخورد است ، مفتول گالوانیزه نیز از دو بخش مفتول سیاه و مواد گالوانیزه تشکیل شده است.
دلیل اصلی استفاده مفتول گالوانیزه جلوگیری از فرسایش ، زنگ زدگی ، خوردگی و در نهایت از بین رفتن است.
خاصیت مواد گالوانیزه این است که اجازه نمیدهد ، مفتول در طول زمان و در زمان بارش برف و باران و در نهایت در اثر ارتباط با رطوبت و آب از بین برود.
مفتول گالوانیزه را باید مهم ترین و اصلی ترین متریال و مواد تشکیل دهنده بیشتر توری های حفاظتی از جمله ، توری فنس ، سیم خاردار ، توری مش ریز ، توری مرغی ، توری گابیون ، توری فرنگی و دیگر محصولات معرفی کرد.
نام دیگر مفتول گالوانیزه ، مفتول سفید است که دلیل این نام گذاری سفید بودن رنگ مواد گالوانیزه میباشد.

انواع مفتول گالوانیزه :
هنگام تبدیل مفتول سیاه به مفتول گالوانیزه ، به دو صورت این کار شدنی است ، گالوانیزه سرد و گرم که هر کدام خصوصیات خاص خود را دارد که از مهم ترین خصوصیات آن این است که مفتول گالوانیزه سرد برای مفتولی مورد استفاده قرار میگیرد که قرار است سفتی و سختی جز خصوصیات این محصول باشد ، اما مفتول گالوانیزه گرم بدلیل اینکه درون حوضچه های گالوانیزه ریخته میشود و به تعبیری پخته میشود این مفتول خاصیت نرم و انعطاف پذیری پیدا میکند.
بیشترین توری های موجود در بازار از مفتول گالوانیزه سرد استفاده میشود که در صورت نیاز مشتری میتوان توری و مفتول مورد نظر را برای مصرف کننده تهیه کرد.
قیمت مفتول گالوانیزه :
بیشتر افرادی که قصد خرید مفتول گالوانیزه را دارند ، هنگام خرید بدون اینکه خبر داشته باشند که قیمت مفتول گالوانیزه به چه چیزی بستگی دارد خرید خود را انجام میدهند.

  راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های بخش خصوصی در سال 1400 + سایت ثبت نام

اما لازم به ذکر است که مفتول گالوانیزه مانند مفتول مسوار به قیمت روز مفتول سیاه و کلاف ۶.۵ بستگی دارد همچنین قیمت روز مواد گالوانیزه نیز در قیمت این محصول بی اثر نیست ،

پس بهتر است اگه قصد خرید این محصول را به اندازه زیاد دارید ، از قیمت روز مفتول سیاه و مواد گالوانیزه نیز مطلع شوید.
گروه بازرگانی آهن توری ارائه دهنده انواع مفتول سیاه ، گالوانیزه ، مسوار میباشد که ارسال به سراسر ایران نیز امکان پذیر است.
با شماره های ذکر شده در سایت آهن تپری میتوانید با این گروه در ارتباط باشید.

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.