معرفی و راهنمای گردشگری (آبشار لندی) چهار محال و بختیاری + راه های دسترسی و تجهیزات لازم

زمان مطالعه: 3 دقیقه

یکی از زیباترین مناطق دیدنی در استان چهار محال بختیاری، مکان های دیدنی در اطراف و مجاورت رودخانه بازفت است که آبشار لندی یکی از این زیبایی هاست

 

معرفی و راهنمای گردشگری آبشار لندی چهار محال و بختیاری

مطلب نیو – استان چهار محال بختیاری یکی از مناطقی ست که به دلیل طبیعت بکر و رودخانه های پر آب و در کنار آبشار های متعددی که دارند، همواره پتانسیل گردشگری را داراست. استان چهار محال با داشتن جاذبه های طبیی بی نظیری همچون کوه های بلند، درختان انبوه و سرسبز توانسته به منطقه شگفت انگیز تبدیل شود. یکی از مناطق بکر و اسرار آمیز این استان آبشار لندی ست.

  راهنمای گردشگری و بازدید از تنگه چاه کوه جزیره قشم + راه های دسترسی و تجهیزات لازم

معرفی و راهنمای گردشگری آبشار لندی چهار محال و بختیاری

آبشار لندی

یکی از زیباترین آبشار های طبیعی و البته دائمی استان چهار محال و بختیاری، در منطقه شلیل شهرستان اردل آبشار لندی است که در پشت کوه ها و دره های پر پیچ و خم و در دل دره های عمیق اسرار آمیز قرار گرفته است. این آبشار یکی از آبشار های زیبا در مجاورت رودخانه بارفت در جنوب استان چهار محال و بختیاری است که در فاصله تقریبی 200 کیلومتری جنوب شهرکرد قرار دارد و در مرز بین استان خوزستان جای گرفته است. با سفر به آبشار لندی علاوه بر زیبایی های این آبشار، طبیعت بی نظیر و کوه های سر به فلک کشیده اطراف آن شما را شگفت زده خواهد کرد. 

معرفی و راهنمای گردشگری آبشار لندی چهار محال و بختیاری

مسیر دستری آبشار لندی

برای رفتن به آبشار لندی باید از طریق شهر کرد وارد جاده شهر کرد به شلمزار شده و این جاده را آنقدر ادامه داده تا از شهرک های ناغان و دوپلان گذشته  و آنقدر به این مسیر ادامه دهید تا بعد از عبور از روستاهای گندمکار و گلشور به دو راهی شلیل برسید.  از اینجا باید از جاده اصلی خارج شده و وارد جاده شلیل از سمت راست جاده شوید تا بعد از عبور از روستای شلیل و دورک قنبری به روستای گوزلک برسید. از این جاده خاکی می شود، این جاده خاکی به موازت رودخانه بارفت شما را به روستای لندی می رساند که با خودرو قابل عبور است. 

از روستای لندی تا آبشار لندی چندکیلومتر فاصله است که باید پیاده روی کنید، که یک پیمایش حدودا سه ساعته است، که در طی مسیر زیبایی های بی نظیری را مشاهده خواهید کرد.

معرفی و راهنمای گردشگری آبشار لندی چهار محال و بختیاری

بهترین زمان دسترسی به آبشار لندی

برای سفر به این منطقه، باتوجه به نزدیکی به خوزستان ، می توانید اواخر فصل زمستان و فصل بهار تا اواخر اردیبهشت را انتخاب کنید. تابستان های این منطقه بسیار گرم است و طبیعت خاصی ندارد.

 

معرفی و راهنمای گردشگری آبشار لندی چهار محال و بختیاری

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.