معرفی و راهنمای گردشگری آبشار بهشت باران جنگل شصت کلا گرگان + راه های دسترسی و عکس های زیبا

زمان مطالعه: 3 دقیقه

آبشار بهشت باران یا باران کوه یکی از زیباترین آبشارهای استان گلستان و به علت دسترسی سخت، یکی از بکر ترین آبشارهای ایران است

 

راهنمای گردشگری آبشار بهشت باران جنگل شصت کلا

مطلب نیو – استان گستان یکی از مناطقی است که آبشار های بسیاری را دل خود جای داده است. وجود رشته کوه البرز و شیب تند این رشته کوه باعث شده سرچشمه رودهای بسیاری باشد که در نهایت آبشار های بسیاری را به وجود آورده است. آبشار های گلستان، کبودوال، شیرآباد و لوه از جمله آبشار زیبای این منطقه است. در این میان آبشار باران کوه یا بهشت باران یکی از زیباترین و شگفت انگیزترین آبشار های این استان است که به آبشار خزه ای نیز معروف است.

  روز شرف الشمس و دانستی ها + عکس نوشته های جالب

راهنمای گردشگری آبشار بهشت باران جنگل شصت کلا

 

آبشار بهشت باران یا باران کوه

آبشار باران کوه یکی از شگفت انگیز ترین و زیباترین آبشار های ایران است که در استان گلستان قرار دارد. این آبشار به آبشار خزه ای نیز معروف است و سراسر دیواره های آبشار را خزه در برگرفته و همین باعث شده ریزش آب بر روی آن صحنه ای زیبا را به نمایش بگذارد و آن را به یک چتر شبیه کرده اند  که آب از روی آن می ریزد. از آنجایی که دسترس به آبشار دشوار است و مسافت زیادی پیمایش دارد، نسبت به آبشارهای دیگر کمتر بازدید شود و به همین علت دست نخورده و بکر باقی مانده است. 

یکی از دلایل نامگذاری آن به باران کوه این است که آب به صورت مدام و به شکل قطرات شبیه باران از بالای صخره ها می ریزد. زیبایی های این آبشار، فقط به خود آبشار خلاصه نمی شود. وجود جنگل، دشت های وسیع در اطراف آن، چشمه های بسیار موجود در منطقه و پوشش گیاهی سبز به زیبایی ها و جذابیت این آبشار افزوده است.

طلوع و غروب خورشید و تابش و تشعشعه نور آن به درختان، درختان انبوه و قطور، هوای لذت بخشی و عبور از جنگلی که هر لحظه زیبایی اش را به رخ می کشد، شما در این سفر شگفت زده خواهد کرد. زیبایی های این دره فصل نمی شناسد، کافیست زمستان نیز به منطقه بروید تا نظاره گرباران کوه یخ و قندیل های شکل گرفته روی آبشار باشید. جالب است بدانید به این آبشار، آبشار شصت کلا نیز می گویند، زیرا این آبشار در ارتفاعات شصت کلا قرار گرفته و این منطقه دارای جنگل بسیار است. 

 

راهنمای گردشگری آبشار بهشت باران جنگل شصت کلا

 

دسترسی به آبشار باران کوه 

این آبشار در ارتفاعات جنگل شصت کلا و در  18 ‎کيلومتري جنوب غربي شهرستان گرگان و در حاشيه رودخانه شصت کلاه واقع شده است. مسیر این آبشار تا رودخانه اول یک جاده خاکی است که با ماشین می توان رفت. بعد از رودخانه  چیزی حدود 3ساعت پیاده روی دارید ولی این مسافت طولانی ارزشش را دارد، زیرا در طی مسیر زیبایی های بی نظیری را به چشم خواهید دید. 

 

راهنمای گردشگری آبشار بهشت باران جنگل شصت کلا

 

راهنمای گردشگری آبشار بهشت باران جنگل شصت کلا

 
 

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *