معرفی زیباترین جاده های ایران و عکس + راهنمای سفر و امکانات رفاهی جاده ای

زمان مطالعه: 3 دقیقه

سفر و عبور از جاده های شگفت انگیز و بی نظیر، لذت و جذابیت سفر را دو چندان می کند. عبور از جاده های چهار فصل ایران با پیچ و خم های هیجان انگیزش تجربه ای ناب در سفر است

 

معرفی زیباترین جاده های ایران

مطلب نیو – یکی از جذابیت های سفر، عبور از جاده های زیباست، جاده هایی با پیچ و خم، جاده هایی با درختان سر به فلک کشیده، جاده هایی در امتداد دریا یا کوه های برافراشته. عبور از هر یک از جاده های خاطره ی خوشی را برای شما رقم خواهد زد. ایران، کشوری چهار فصل، با طبیعتی بی نظیر، جاده های شگفت انگیزی در دل خود دارد که به معرفی تعدادی از زیباترین این جاده ها می پردازیم. 

  معرفی و راهنمای گردشگری آبشار بهشت باران جنگل شصت کلا گرگان + راه های دسترسی و عکس های زیبا

 جاده چالوس

معروف ترین و پر تردد ترین جاده ایران، که زیبایی اش بی نظیر است. پیچ و خم های رویایی در دل طبیعتی جذاب،در کنار درختانی سرسبز و آبشارهایی که صدایشان در برخورد با زمین می شنویی و کوه هایی از دل زمین بیرون آمده اند. عبور از این جاده، یا آب و هوای خوشش و هوای مه آلودی که سفر را برای شما شگفت انگیز و رویایی می کند. هر فصلی از سال، شما با منظره ای متفاوت از این جاده و طبیعت جذابش روبرو خواهید شد، جاده ای با رنگ های پاییزی و بهاری اش. با عبور از جاده چالوس، شما با تونل کندوان، رود چالوس، سیاه بیشه و اسکی دیزین و… روبرو خواهید شد و سفری خاطره انگیز برای خود رقم خواهید زد. 

معرفی زیباترین جاده های ایران

 

جاده روستای فیلبند

روستای فیلبند یکی از روستای رویایی در ایران است که در دل ابرها قرار گرفته است. برای رفتن به این روستا، باید از جاده ای بی نظیر و پر پیچ و خم عبور کنید. یک مسیر کوهستانی در جاده هراز، با آب و هوایی معتدل و مه آلود با شیب زیاد. عبور از این جاده، هر لحظه شما را مسحورتر می کند. طبیعتی سرسبز و بهاری، چشمه های آب  و رسیدن به بام مازندران در انتهای آن، سفری شگفت انگیز برای شما خواهد بود. هوای مطبوع در فصل تابستان، لذتی فوق العاده است، هر چند در  زمستان به علت بارش برف معمولا مسدود می شود.

 

معرفی زیباترین جاده های ایران

 

جاده چابهار به بندر گواتر

 یکی از  جاده متفاوت و خاص در ایران، جاده چابهار است. با عبور از این جاده به سمت بندر گواتر، شما از ساحل مکران در کنار جاده عبور خواهید کرد. جاده ای در امتداد ساحل با چشم انداز سواحل صخره ای و در کنار مناظر زیبایی چون تالاب لیپار، فرش خزه، کوه های مینیاتوری و جنگل دریایی حرا، هر طبیعت گردی را برای عبور از این جاده شگفت انگیز ترغیب می کند. 

معرفی زیباترین جاده های ایران

 

جاده شهرکرد ایذه
جاده شهر کرد به ایذه، در فصل بهار و پاییز، یکی از جذاب ترین و زیباترین جاده های ایران است. عبور از صخره های کنار جاده، دشت های سرسبز و درختانی که به جاده طروات و تازگی می دهند. این جاده خوزستان را به چهار محال بختیاری متصل می کند و با عبور از این جاده با مزارع، باغات، شالیزار، سد کارون، رودخانه های زیبا و کوه های زیبای منطقه روبرو خواهید شد. 

معرفی زیباترین جاده های ایران

 

 جاده شاهرود به گرگان

این جاده که به جاده توسکستان نیز معروف است، یکی از جذاب ترین و پر پیچ و خم ترین جاده های ایران است. وجود درختان بلوط و اورس و توسکا در طی جاده، علاوه بر طبیعت زیبایی که به نمایش گذاشته، آب و هوایی مطبوعی به منطقه داده است و از طرفی وجود این درختان در فصل بهار و پاییز مناظر بی نظیری را در کنار جاده به نمایش می گذارد. با عبور از این جاده، علاوه بر آب و هوایی معتدل، به منطقه زیبای جهان نما خواهید رسید که در نوع خود بی نظیر است. 

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.