معرفی (دره آنجل) و راه های دسترسی + تجهیزات لازم برای پیمایش دره آنجل

زمان مطالعه: 2 دقیقه

آبشار آنجل، بلندترین آبشار دنیا، در کانایما، یکی از دومین پارک ملی ونزوئلا قرار دارد و از شگفت انگیز ترین آبشارهای جهان است

 

معرفی دره آنجل و راه های دسترسی

مطلب نیو – آبشار آنجل بلندترین آبشار جهان است که به دره شیطان می‌ریزد. مردم بومی آن را کره‌پاکوپای-مر می‌نامند. نام آنجل از خلبانی آمریکایی گرفته شده که در جستجوی طلا این آبشار را در سال 1933 کشف کرد.

  راهنمای گردشگری و معرفی آبشار بیشه دورود + راه های دسترسی و امکانات رفاهی

همه چیز درباره آبشار آنجل

آبشارآنجل نامش را از نام کاشف خود یعنی جیمز کراوفورد آنجل گرفته، و مرتفع‌ترین آبشار جهان است. چون این آبشار در جنگل‌های انبوه قرار دارد، تا دهه‌ی ۱۹۳۰ که دولت ونزوئلا به جستجو با هواپیما نپرداخته بود، ناشناخته باقی ‌مانده بود. در سال ۱۹۳۳، جیمز کرافورد به طور تصادفی این آبشار را کشف کرد. پارک ملی کانایما در سال ۱۹۶۲ تاسیس شد. در سال ۱۹۹۴، یونسکو آن را به عنوان میراث جهانی نامگذاری کرد.

 

معرفی دره آنجل و راه های دسترسی

 

بازید از آبشار آنجل

این آبشار ارتفاعی ۹۷۹ متری و ریزشگاهی ۸۰۷ متری تا رود چوران (Churun River) دارد. ارتفاع این آبشار ۱۶ برابر بیشتر از آبشارهای نیاگارا است.  آبشار در میانۀ جنگلی انبوه و در جنوب شرقی ونزوئلا واقع شده است. قرار گرفتن در این آبشار در جنگل های انبوه، رفتن به آنجا را مشکل کرده است.

یکی از راه های بازید از آبشار از طریق پرواز های هوایی ست. بالگرد سواری بر فراز این آبشار چشم انداز زیبایی از آبشار آنجل به شما نشان می دهد. شرکت های هواپیمایی روتاکا و آویور پروازهای خود را از مسیر پرواز در اردوگاه کانایما انجام می دهند.یکی دیگر از راه های ورود به آبشار قایق است. سفر با قایق ۵ ساعت طول میکشد. آبراه های پر پیچ و خم ، حاشیه جنگل های انبوه ، مملو از حیات وحش عجیب و غریب، سفر هیجان انگیزی را برای شما رقم میزند.

شلوغ ترین و بهترین  ماه های سال برای بازدید از آبشار آنجل فالز جولای، آگوست، نوامبر، دسامبر و ژانویه است ولی اگر دوست دارید با پای پیاده از این منطقه بازدید کنید، ژوئن تا نوامبر بهترین زمان بازید از آبشار شگفت انگیز است. 

 

معرفی دره آنجل و راه های دسترسی

 

معرفی دره آنجل و راه های دسترسی

 
 

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *