معرفی خنک ترین نقاط ایران برای سفر + راهنمای سفر و راه های دسترسی

زمان مطالعه: 4 دقیقه

برای یک سفر لذت بخش، همیشه انتخاب مکانی که آب و هوای مطبوعی داشته باشه در اولویت است، مکانی که در گرم ترین روزهای سال از گرما رنج نبرید

 

معرفی خنک ترین نقاط ایران

مطلب نیو – ایران کشوری چهار فصل است که در هر فصلی در هر منطقه ای آب و هوا و اقلیمی متفاوت حکمفرماست. در نقاطی از ایران در هر فصلی که به آنجا سفر کنید فقط یک نوع اقلیم را تجربه می کنید، آب و هوایی خنک. در اینجا به معرفی خنک ترین نقاط ایران خواهیم پرداهت.

 

روستای سله بن تهران 

این روستا در جاده فیروز کوه – تهران قرار دارد. آب و هوای این روستا سرد کوهستانی است و بارش های فراوانی دارد. در زمستان ها بسیار سرد است و در عوض تابستان هایی فوق العاده خنک و با آب و هوایی دلپذیر دارد. بارش های فصلی و فراوان آن باعث شده مزارع سرسبزی در منطقه به چشم بخورد و چشم انداز زیبایی خلق کند. در این روستا سدی به نام نمرود وجود دارد که بالای سد، دریاچه ای زیبا شکل گرفته مکان مناسبی برای کمپینگ است. 

کافیست قبل از رسیدن به فیروز کوه به جاده لاسم بروید و در دوراهی به سمت چپ رفته، مسیر را ادامه داده بعد از حدود نیم ساعت به روستای زیبای سله بن خواهید رسید و از طبیعت و هوای خنک آن لذت خواهید برد.

  معرفی و راهنمای گردشگری (دره شیرز) کوهدشت + تجهیزات پیمایش دره شیرز و عکس

معرفی خنک ترین نقاط ایران

 

فولاد محله سمنان

منطقه ای در دل رشته کوه های البرز که در بین کوه هایی چون مهتاب، گردنه سوته، کاشته کله و چهار نو محصور شده است. این منطقه دارای آب و هوایی فوق العاده سرد است و در اکثر فصول سال بارش دارد و فصول تابستان نیمه مرطوب است. بادهای محلی این روستا در طی سال وجود دارد، به طوری که در زمستان گاها باعث کولاک می شود و  تابستان هوایی خنک و مرطوب را به ارمغان می آورد. بهترین زمان برای سفر به این منطقه بهار و تابستان است که خنک ترین هوا را تجربه خواهید کرد.

 

معرفی خنک ترین نقاط ایران

 

هریس آذربایجان شرقی

هریس شهری در 68 کیلومتری تبریز است که به نگین آذربایجان شرقی معروف است و از آب و هوایی بسیار خنک حتی در فصل تابستان برخوردار است. کوه ساپلاق در رشته کوه قوشاداغ هریس  از شمال هریس سر برافراشته اتست که در آب و هوای منطقه بی تاثیر نبوده است.  بعد عبور از کوه های رنگی آلاداغ لار وارد منطقه ای با آب و هوای مطبوع می شوید در دل دشت های وسیع و رنگارنگ طبیعت. بهترین فصل برای سفر به این منطقه فصل بهار است که در کنار هوای مطبوع و خنک می توانید از طبیعت سرسبزش لذت ببرید.  

 

معرفی خنک ترین نقاط ایران

 

ارسباران آذربایجان شرقی

ارسباران یا قره داغ، منطقه ای کوهستانی در شمال آذربایجان شرقی، که یکی از بکر ترین و زیباترین مناطق گردشگری در ایران است و طبیعت فوق العاده اش چشم اندازی زیبا از طبیعت را خلق کرده است. بارندگی این منطقه بسیار زیاد است و اغلب به صورت برف می بارد و همین باعث شده تبخیر در این منطقه کم باشد و چشمه های بسیاری از مناطق کوهستانی آن سرچشمه بگیرید. بهترین فصل سفر به این منطقه بهار و تابستان است که هوای بسیار خنک و مطبوعش را تجربه خواهید کرد. 

 

معرفی خنک ترین نقاط ایران

 

هنزاء کرمان

تصور همه از کرمان، منطقه ای کویری و خشک، با آب و هوایی گرم است، اما در تخت سر تشتک و هنزاء که از ییلاقات کرمان است، شما منطقه ای سرسبز و خنک را تجربه خواهید کرد. این منطقه چهره ای کاملا متفاوت از کرمان دارد، وجود مراتع سرسبز و جنگل های زیبا در کنار رود به خصوص در منطقه ای کویر، منظره ای خارق العاده خواهد بود.  بهترین زمان برای سفر به این منطقه بهار و تابستان است که هوای خنک و دلنشینی دارد.

به کرمان بروید و از آنجا به راین و سپس به ساردوئیه و از آنجا به هنزا حرکت کنید. در این مسیر با جاده پر و پیچ و خم و کمی شیب دار روبرو خواهید که لذت سفر را دوچندان می کند.

معرفی خنک ترین نقاط ایران

 
 

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *