متن و پیام (روز جهانی تعهد) + عکس نوشته ها و تصاویر پروفایلی جذاب

زمان مطالعه: 4 دقیقه

تعهد به معنی عهد بستن است شعاری که در مورد آن داریم این است که :”من و تو وارد قول وقراری میشویم وقتی همه چی خوب و آرومه و همیشه باهم هستیم حتی وقتی همه چی خوب و آروم نیست”

 

تعهد یکی از مسائل مهم زندگی است و میزان موفقیت هرکسی به میزان تعهدی است که فردی نسبت به خودش وزندگی‌اش دارد. تعهدپذیری ارثی نیست که بخواهد به ما برسد یا نرسد و این امر کاملاً یک مورد اکتسابی است؛ اما باید توجه داشته باشید که نقش محیط روی این موضوع بی‌تأثیر نیست. از جهتی این مورد یک مورد اکتسابی است و اگر افرادی بی تعهدی در کنار ما باشند ناخودآگاه رفتارهای آن‌ها روی ما تأثیر می‌گذارد اما این حرف به معنی نیست که بخواهیم از تغییر رفتار خود شانه خالی کنیم و یا اینکه محیط و دیگران را مقصر جلوه بدهیم، چراکه هر انسانی توانایی‌های خارق‌العاده‌ای دارد که می‌تواند در هر شرایطی درصورتی‌که بخواهد خودش وزندگی‌اش تغییر دهد. برای هر تغییری و رسیدن به هر هدفی در زندگی به یکسری ابزار نیاز داریم که یکی از این ابزارها تعهد است.

امروز 12 دی ماه روز جهانی تعهد هست، بیاید خودمون رو موظف کنیم به کار و یا قولی که داده ایم پایبندباشیم و مسئولیت کامل آن عمل را بپذیریم و تا حصول نتیجه پیش برویم.

 

  عکس نوشته های غمگین در مورد تنهایی و فراموشی + متن های غمگین

 

ارزش انسانی متعهد، بیشتر از صد نفر است که فقط تمایل دارند به هدفی برسند.

 

 

کسی که تسلیم نشود، عاقبت پاداش تلاش خود را به طور کامل خواهد گرفت.

 

 

‏هیچ تعهدی نمیتونه
آدما رو ڪنار هم‌ نگه داره
مگه اینڪه دلشون به بودن باشه

 

 

متعهدم به دوست داشتن
تو تاابد عشق جانم
آهای دنیا دورش نگرد
خودم میخوام تا ابد دورش بگردم
دورت بگردم درمون دردم 
دورت بگردم عشقم 

 

 

وَأَوْفُوا بِالْعَهْدِ إِنَّ الْعَهْدَ كَانَ مَسْئُولًا (إسراء آیه ۳۴)
و به عهد خود وفا کند زیرا عهد مورد مسئولیت است (إسراء آیه ۳۴)

 

وَأَوْفُوا بِعَهْدِ اللَّهِ إِذَا عَاهَدْتُمْ وَلَا تَنْقُضُوا الْأَيْمَانَ بَعْدَ تَوْكِيدِهَا وَقَدْ جَعَلْتُمُ اللَّهَ عَلَيْكُمْ كَفِيلًا إِنَّ اللَّهَ يَعْلَمُ مَا تَفْعَلُونَ (نحل آیه ۹۱)
و چون با خدا پيمان بستيد به پيمان خود وفا كنيد و سوگندهاى [خود را] پس از استوار كردن آنها مشكنيد با اينكه خدا را بر خود ضامن [و گواه] قرار داده‏ ايد زيرا خدا آنچه را انجام مى‏ دهيد مى‏ داند (نحل آیه ۹۱)

 

در واقع تنها نداشتن تعهد هم برای شکست ما کافی است .

 

 

یگانه فردی که سرنوشت از شما خواهد ساخت همانی است که خودتان تصمیم می‌گیرید باشید.

 

من به ضرورتِ اقدام، معتقدم. دانستن کافی نیست، باید دانسته‌هایمان را به کار ببریم. خواستن کافی نیست، باید کاری انجام بدهیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.