متن و پیام(روز جهانی هموفیلی) + عکس نوشته های زیبا

زمان مطالعه: 3 دقیقه

هموفیلی نوعی بیماری ژنتیکی نادر با فقدان فاکتورهای انعقادی خون است و پایین بودن آمار مبتلایان به آن باعث می‌شود کمتر مورد توجه جهانیان قرار گیرد

 

روز جهانی هموفیلی

مطلب نیو – هِموفیلی یا خون‌تَراوی دسته‌ای از بیماری‌های ارثی هستند که دذر آن‌ها توان بدن برای ایجاد لخته و انعقاد خون برای جلوگیری از خونریزی در صورت پاره شدن رگ مختل شده‌است.هموفیلی آ (هموفیلی نوع کلاسیک)(نقص فاکتور انعقادی هشت) شایعترین شکل این اختلال است و در یک نوزاد از هر ۵ تا ۱۰ هزار نوزاد پسر(به صورت نادر در دختران) دیده می‌شود. هموفیلی بی(هموفیلی کریسمس)(نقص فاکتور نه) در یک مورد از هر ۲۰ تا ۳۴ هزار نوزاد پسر مشاهده می‌شود. هموفیلی از دو کلمه همو به معنی خون و فیلیا به معنی دوست داشتن تشکیل شده.

این بیماری که تقریباً به‌طور انحصاری در افراد مذکر بوجود می‌آید، در ۸۵٪ موارد ناشی از کمبود فاکتور VIIIاست که به آن هموفیلی نوع A یا هموفیلی کلاسیک می‌گویند.

در سال ۱۹۸۹، فدراسیون جهانی هموفیلی (WFH) روز ۱۷ آوریل را به افتخار سالروز تولد مؤسس این سازمان، “فرانک شنابل”، به‌عنوان روز جهانی هموفیلی نام‌گذاری کرد که روزی برای گرد هم‌ آوردن جامعه جهانی بود که از اختلالات خون‌ریزی رنج می‌بردند. هدف از نامگذاری این روز افزایش آگاهی در مورد هموفیلی و سایر اختلالات خونریزی، بزرگداشت پیشرفت‌های مداوم در زمینه درمان آن و همچنین جمع‌آوری پول برای افرادی بود که توانایی پرداخت هزینه‌های درمانی خود را نداشتند.

  متن و پیام تبریک (روز جهانی آبنبات) + عکس های پروفایلی جذاب

 روز جهانی هموفیلی

 

 روز جهانی هموفیلی

 

 روز جهانی هموفیلی

 

 روز جهانی هموفیلی

 

 روز جهانی هموفیلی

 

 روز جهانی هموفیلی

 

 روز جهانی هموفیلی

 

 روز جهانی هموفیلی

 

 روز جهانی هموفیلی

 
 

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *