خانه / عکس نوشته / متن و عکس نوشته های جشن نوسره + تصاویر زیبا

متن و عکس نوشته های جشن نوسره + تصاویر زیبا

زمان مطالعه: 2 دقیقه

یکی از جشن های باستانی در ایران  جشن نوسره  است که ۵ روز قبل از جشن بزرگ سده برگزار می شود. ایرانیان با برگزاری این جشن خود را برای برگزاری هر چه باشکوه تر جشن بزرگ سده آماده می کردند

 

مطلب نیو –  جشن‌های ایرانی به جشن‌های ملی و مردمی گفته می‌شود که ریشه تاریخی ایرانی دارند و از دوران باستان تا به امروز رسیده‌اند. برخی از این جشن ها تا به امروز ادامه داشته و مردم ایران زمین آنرا برگزار می کنند. هرچند با توجه به گذشت زمان تغییراتی در آداب و مراسم برخی از این جشن ها صورت پذیرفته است. 

جشن نوسره در 5 بهمن هر سال برگزار می گردد. از آداب برگزاری جشن نوسره برپایی آتش و خواندن نیایش و دعا در درگاه حق می باشد، در روایت ها آمده که با برگزاری این مراسم بزرگان دینی و مذهبی و مسئولان با برنامه ریزی و ایجاد آمادگی برای جشن سده به هر چه باشکوه تر برگزار شدن آن می پرداختند.
روز پنجم از هر ماه به سپندارمذ در آیین باستان پارسی نسبت داده شده است که(به مناسبت سبزکنندگان زمین و سبز شدن زمین) به منظور ستایش و قدردانی زنان، این روز را در ماه به گرامیداشت زنان اختصاص داده اند.

 

همچنین بخوانید؛  متن و عکس نوشته های(روز جهانی سیگار نکشیدن و ترک سیگار) + تصاویر جذاب

 

 

 

 

 

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
[کل: 0 میانگین: 0]

همچنین ببینید

روز جهانی زنان بزرگداشتی است که هر ساله در روز ۸ مارس برابر با ۱۸ اسفند برگزار می‌شود و نقطه کانونی در جنبش حقوق زنان است

متن و پیام تبریک(روز جهانی زن) به عشقم + عکس نوشته های عاشقانه

زمان مطالعه: 3 دقیقه   مطلب نیو – در هشتمین روز ماه مارس سال ۱۸۵۷ زنان کاگر کارخانه‌های نخ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *