ماجرای ردیابی جت شخصی ایلان ماسک توسط نوجوان 19 ساله + باج خواهی 50 هزار دلاری

زمان مطالعه: 2 دقیقه

 ماجرای ردیابی جت شخصی ایلان ماسک

چندی پیش جت شخصی ایلان ماسک توسط یک نوجوان 19 ساله ردیابی شد. با جزئیات این خبر در ادامه مطلببا ما همراه باشید

 

 

ماجرای ردیابی جت شخصی ایلان ماسک

چندی پیش نوجوانی 19 ساله به نام جک سوینی و به واسطه گزارشی که سایت پروتکل درباره ربات توییتری او منتشر کرده بود به شهرت رسید. سایت پروتکل که اخبار فناوری را منتشر می کند در روز چهارشنبه گزارشی مبنی بر اینکه ایلان ماسک مدیر عامل شرکت تسلا، به صاحب یک صفحه توییتری که هواپیمای شخصی او را ردیابی می کند، پیامی ارسال کرده است منتشر کرد.

این پیام مبنی بر این بود که در صورت حذف حسابش توسط این جوان 5000 دلار به او پرداخت خواهد کرد. صفحه جت ایلان ماسک  سفرهای هوایی ایلان ماسک را با استفاده از ربات‌هایی که داده‌های ترافیک هوایی را رصد می‌کنند. نشان می‌دهد. حساب کاربری توییتر ElonJet با 180 هزار دنبال کننده، مشهورترین ربات سوینی است.

پاییز سال گذشته نیز این نوجوان 19 ساله پیامی از ایلان ماسک مبنی بر اینکه “می‌توانی این صفحه را حذف کنی؟ این یک خطر امنیتی است” دریافت نموده بود. ایلان ماسک در یک توییت اعلام کرد که حساب‌ها و صفحاتی که در رسانه‌های اجتماعی سفرهای او را ردیابی می‌کنند به یک مسئله امنیتی تبدیل شده‌اند.

  ویدئو/مداحی شهادت امام رضا علیه السلام ۱۴۰۰ (سید رضا نریمانی)

 ماجرای ردیابی جت شخصی ایلان ماسک

پیشنهاد 50000 دلاری جک سوینی

جک سوینی برای حذف این صفحه به ماسک پیشنهاد خرید یک خودروی مدل 3 تسلا  را داده است. ماسک نیز در پاسخ گفته است، من از هدف قرار گرفتن توسط یک ابله خوشم نمی آید.او به سویینی 5 هزار دلار پیشنهاد داده است. 

سوینی در ازای حذف این اکانت پیشنهاد 50000دلار داده است. او گفته است که آیا شانسی وجود دارد که این رقم را به 50 هزار دلار افزایش بدهی؟ این کمک بزرگی در هزینه های دانشگاه خواهد بود و احتمالاً به من اجازه می‌دهد که یک ماشین یا حتی یک مدل 3 بخرم. جک می گوید لذت ردیابی این جت خیلی بیشتر از 5 هزار دلار است.

حال قرار است ایلان ماسک به پیشنهاد این نوجوان فکر کند، اگرچه هنوز پاسخی نداده است. ایلان ماسک حالا مدعی شده است که منطقی نیست بابت حذف این اکانت پولی بپردازد. جک سوینی گفته از طرفداران موسس تسلا است و هدفش از این کار یان بوده که می‌خواسته بداند ماسک کجاست و در کدام‌ یک از شرکت‌هایش فعالیت می‌کند.

 ماجرای ردیابی جت شخصی ایلان ماسک

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.