خانه / اخبار ایران و جهان / قیمت لوازم یدکی و قطعات خودرو 30 درصد افزایش یافت

قیمت لوازم یدکی و قطعات خودرو 30 درصد افزایش یافت

زمان مطالعه: 2 دقیقه

قیمت لوازم یدکی و قطعات خودرو 30 درصد افزایش یافت

لوازم یدکی خودرو

با گذشت حدود 10 روز از طرح سهمیه بندی بنزین باتوجه به تاکید دولت و دیگر دستگاههای اجرایی درخصوص نظارت بر بازار و رصد قیمت ها،بازار خودرو و به طبع لوزم و قطعات یدکی خودرو با افزایش 30 درصدی روبرو شده است در این زمینه مهدی کاضمی سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو  بیان کرد انتظار رشد قیمتها در خصوص قطعات و لوازم یدکی وارداتی با توجه با افزایش قیمت بنزین دور از ذهن نیست.

کاظمی با بیان اینکه در حال حاضر رشد قیمت ها در بازار قطعات خودرو حدود 10 درصد است، گفت: البته در برخی از قطعات بازار شاهد رشد 50 درصدی قیمت‌ها هم است.

البته وی افزود که کم فروشی و احتکار قطعات توسط شرکتهای سازنده داخلی با توجه به تاکید و نظارت دولت بر عدم افزایش قیمت ها میتواند عاملی در بروز اینگونه افزایش قیمت ها باشد.سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو با اعلام اینکه بعد از تشدید تحریم‌ها تأمین قطعات برخی از خودروها مانند ساندرو و ال 90 با مشکل روبه رو شده است، افزود: البته این امر به معنای نبود این قطعات نیست بلکه مردم باید برای خرید آنها زحمت بیشتری بکشند.

در کنار این موضوع، شرکت‌های خودروساز نیز توانایی تامین تمام نیاز بازار را نداشته و همین موضوع عاملی می‌شود تا سوءاستفاده‌گران با عرضه قطعه بی‌کیفیت و جعل علامت برندها، مشتریان را با مشکل مواجه کنند.در این میان، بازار فروش روغن‌های تقلبی نیز داغ است، آن هم در حالی که بنا به گفته برخی مسوولان، عرضه روغن تقلبی در بازار مدیریت شده است.

همچنین بخوانید؛  عکس/ ماجرای توهین الیزابت امینی (بازیگر) به شهید محسن فخری زاده چه بود؟

با این حال همچنان روغن بی‌کیفیت در بسته بندی‌های معتبر آن هم با قیمتی ارزان در بازار به فروش می‌رسد. این موضوع می‌تواند سبب بروز حوادث رانندگی و خرابی خودروها شود.علاوه‌بر این مسائل، خودروسازان چینی نیز فقط تمرکز بر فروش محصولات داشته و در عرضه قطعات به مشتریان خود کم‌کاری می‌کنند. مشتریان در این شرایط مجبورند با مشقت بسیار قطعات خودروهای چینی را آن هم با قیمت‌های بسیار بالا، خریداری کنند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
[کل: میانگین: ]

همچنین ببینید

انتشار یک تصویر بسیار دردناک از خداحافظی یک پرستار جوانرودی با مادرش که مبتلا به بیماری کرونا ز بسیاری را در غم و اندوه فرو برد

تصویر خداحافظی تلخ صلاح الدین محمدخانی (پرستار جوانرودی) با مادرش که مبتلا به کرونا است

زمان مطالعه: < 1 دقیقه   مطلب نو – جلوه های عاشقانه مادر و فرزند در خداحافظی تلخ و دردناک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *