فیلم کامل توهین ناصر رزازی (خواننده) به دین و مذهب + واکنش ها در فضای مجازی

زمان مطالعه: 3 دقیقه

 یلم توهین ناصر رزازی به دین و مذهب

ناصر رزازی خواننده معروف کردستانی می باشد که مصاحبه اخیرش، واکنش ها و انتقادهای متفاوتی را در پی داشت. با ما همراه باشید

 

 

مصاحبه جنجالی ناصر رزازی

ناصر رزازی از خوانندگان مشهور کردستانی، چندی پیش در مصاحبه ای با تلویزیون بی بی سی در مودر دین اسلام صحبت های جنجالی را بیان کرده بود که واکنش های مختلفی را به همره داشت. در اینجا به بخشی از مصاحبه او در این باب  اشاره خواهیم کرد.

 مجری برنامه از او در پرسید: یعنی به عقیده شما مسئله استقلال کردستان یک مسئله تحمیلی است نه خواست واقعی مردم کرد؟ ناصر رزازی در پاسخ به مجری برنامه بی بی سی در خصوص این سوال پاسخ داد:

آفرین، ما تجزیه طلب نیستیم. موضوع خوبی را پیش کشیدید، ما تجزیه طلب نیستیم. اگر وضعیت اینطور باشد و ما را نشناسند [خواست استقلال مطرح می شود]، این است که می گویم حزب های ما نتوانستند این موضوع را روشن بکنند. ایران یک کشور چندملیتی است، اگر این ملیت ها همه مثل هم در یک ردیف باشند و مثل هم از حقوق مساوی برخوردار باشند، چرا این مسئله [خواست استقلال] پیش می آید. اگر ایران هم مثل آمریکا و مثل سوئیس و مثل آلمان اداره بشود، خواست من هم اصلا این [استقلال] نیست، خیلی هم خوشحالم که ایرانی هستم. ولی متاسفانه ملت کرد همیشه جواب این خواست هایش را با گلوله پس گرفته است، متاسفانه…

  مرد اندونزیایی با پلوپز مورد علاقش ازدواج کرد! + عکس

 یلم توهین ناصر رزازی به دین و مذهب

یکی دیگر از سوال های مجری در مصاحبه با ناصر رزازی:

ولی حتی در کردستان عراق هم اخیرا ما مصاحبه ای داشتیم با آقای مسعود بارزانی که در آن مصاحبه صراحتا گفت که نهایتا کردها در عراق هم دنبال استقلال هستند، یعنی یک آرمانی است که نهایتا آنها می خواهند. البته بحث آقای بارزانی این بود که با آن فشارهایی که دولت مرکزی عراق دارد می آورد و تن به بسیاری از خواست های ما نمی دهد و مسائل کرکوک را حل نمی کند و مسائل دیگری که قبلا هم بر سر آنها توافق شده است ما نهایتا ناچاریم به آن مسیر برویم. ولی این را بعنوان یک آرمان کرد مطرح کرد. شما فکر می کنید که کردستان عراق واقعا در موقعیتی است که بعنوان یک کشور به اصطلاح مستقل بشود؟

البته اگر این وضعیت همینطوری بماند، شاید. یعنی الان شیعه ها حکومت می کنند، عرب شیعه، و حکومت دست آنها است، سنی نمی خواهند به هر حال با این حکومت پیش بیایند (ادامه بدهند)، نه عرب سنی و نه عرب شیعه هم حقیقتا با کردها خوب نیستند. اگر شرایط اینطوری باشد، شاید [کردها بخواهند مستقل شوند]، ولی به نظر من برای این مسئله هم باید روز آن برسد [باید وقتش برسد]. اگر اینطوری پیش برود، شاید. البته فقط هم دست کردها نیست. البته الان کردستان در وضعیت خوبی قرار گرفته است، کردستان ارتش خودش را دارد، کردستان پارلمان خودش را دارد، کردستان از لحاظ آبادانی و مسکن روز به روز رو به ترقی است، اقتصادش خیلی خوب است، الان ما چندین پالایشگاه کوچک نفت را داریم که نفت صادر می کنند. وضعیت خوب است ولی آینده می داند که چطور می شود.

 یلم توهین ناصر رزازی به دین و مذهب

 یلم توهین ناصر رزازی به دین و مذهب

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

یک نظر

  1. بژی کاک ناصر رزازی،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.