خانه / سرگرمی / دیدنی ها / فیلم هوایی بسیار زیبا از میدان نقش جهان اصفهان + معرفی این میدان

فیلم هوایی بسیار زیبا از میدان نقش جهان اصفهان + معرفی این میدان

شهر اصفهان به لحاظ بناهای تاریخی و هنری که در این شهر در دوران های مختلف ساخته شده است همیشه مورد توجه بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی قرار داشته است.

 

 

مطلب نیو – میدان نقش جهان پیش از این در دوران تیموریان در یک اندازه کوچک تر از میدان کنونی ساخته شد و بعداً در دوره شاه عباس اول صفوی گسترش و توسعه پیدا کرد.

در این دوران اصفهان به عنوان پایتخت ایران شناخته می شد ولی بعد از تغییر مکان پایتخت از اصفهان به شیراز تا حدودی از توجه و اهمیت به میدان نقش جهان کاسته شد تا حدی که بعداً در دوران قاجاریه بسیاری از بناهای اطراف این میدان تخریب شدند،ولی در دوران پهلوی این بنا ها دوباره بازسازی و میدان نقش جهان دوباره مورد توجه قرار گرفت.

در ساخت و طراحی میدان نقش جهان بسیاری از هنرمندان و معماران ایرانی نقش ایفا کردند از جمله شیخ بهایی و استاد علی اکبر اصفهانی و استاد محمدرضا اصفهانی که در ساخت بناهای اطراف میدان نقش جهان و همچنین کاخ عالی قاپو نقش بسزایی داشتند.

 

همچنین ببینید:  بارش برف در اصفهان + تصاویر منتخب روز

 

میدان نقش جهان که در خیابان سپاه اصفهان واقع شده در سال ۱۱ هجری قمری در دوران شاه عباس اول ساخته شد و این میدان زیبا به صورت مستطیل شکل ساخته شده و در مرکز شهر اصفهان قرار گرفته است و همچنین در سال ۱۳۱۳ در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد و بعدا این اثر تاریخی در سال ۱۳۵۸ به عنوان در میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت جهانی رسید.

از بناها و قسمت های بسیار دیدنی این میدان می توان به مسجد امام – عمارت عالی قاپو – مسجد شیخ لطف الله – سردر بازار قیصریه و دو دروازه سنگی چوگان که در شمال و جنوب این میدان قرار گرفته است اشاره کرد.

 

در ادامه یک فیلم هوایی بسیار زیبا از این میدان را مشاهده می‌کنیم که باید یک تصنیف دلنشین تدوین شده است:

 

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
[کل: 0 میانگین: 0]

همچنین ببینید

اجرای جالب آکروبات گروه اعجوبه های کوچک در مسابقه عصر جدید

ویدیو/ اجرای جالب آکروبات گروه اعجوبه های کوچک در مسابقه عصر جدید

  https://s-v4.tamasha.com/statics/videos_file/07/83/lEybE_0783a98d7d1a9c0e01c71bdc0e4131ee50670972_n_360.mp4   به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ [کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *