غسالخانه بهشت معصومه محل دفن فوت شدگان کرونایی کجاست ؟

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

بیماری کرونا در کشور تاکنون باعث مرگ ۷۷ نفر از هموطنان شده است،کانون اصلی این بیماری در کشور شهرهای قم،تهران و گیلان می باشد. این بیماری برای اولین بار در کشور چین و در شهر ووهان مشاهده گردید و پس از انتشار آن در خارج از مرزهای چین برای نخستین بار در کشور در شهر قم اولین مبتلا به این بیماری تشخیص داده شد.

 

 

مطلب نیو – به علت خطرات انتشار ویروس کرونا و همچنین طبق دستورالعمل سازمان بهداشت جهانی در خصوص رعایت مسائل بهداشتی برای مراسم خاکسپاری درگذشتگان، در بهشت معصومه قم یک محل برای متوفیان کرونای قم پیش بینی شده و با رعایت نکات بهداشتی این متوفیان به خاک سپرده می شوند.

بر اساس دستورالعمل های صادره از سوی وزارت بهداشت و درمان کشور تمامی درگذشتگان ناشی از بیماری کرونا در شهر قم باید در بهشت معصومه شهر قم دفن شوند و اجازه دفن آنها را در هیچ یک از آرامستان های دیگر قم داده نشده است.

همچنین بر اساس این دستورالعمل یک قطعه مخصوص در بهشت معصومه قم برای خاکسپاری این درگذشتگان در نظر گرفته شده اما اگر بستگان متوفی درخواست دفن فرد فوت شده را در سایر قطعات داشته باشند با رعایت نکات بهداشتی امکان دفن متوفی در قطعات دیگر نیز وجود دارد.

 

 

بیشتر بخوانید: تست کرونا بصورت آنالاین + راهنمای تصویری

 

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.