خانه / بهداشت و سلامت / عارضه چشم صورتی نشانه ویروس کروناست + نتایج بررسی محققان

عارضه چشم صورتی نشانه ویروس کروناست + نتایج بررسی محققان

محققان با بررسی برخی از بیماران مبتلا به کرونا دریافتند که احتمال وجود ویروس در آب چشم و همچنین در آب بینی این بیماران وجود دارد

 

 

مطلب نیو – دانشمندان و محققانی از کشور چین که در مورد بیماری کرونا و علائم و نشانه های آت در حال تحقیق و بررسی می باشند به تازگی دریافتند که احتمال حضور ویروس در آب چشم و یا بینی مبتلایان به این بیماری وجود دارد.

این محققان با بررسی 38 بیمار مبتلا به کرونا و آزمایش ویروسی آب چشم آنها اعلام کردند که در آب چشم 12 نفر از این بیماران ویروس کرونا مشاهده شده است.

پیش از این عارضه چشم صورتی به عنوان یک بیماری عفونی شناخته میشد که به علت برخی عفونت ها چشم فرد مبتلا به رنگ قرمز و صورتی تغییر می کرد و با تحقیقات جدید در زمینه کرونا بروز چنین حالتی در چشم می تواند نشانه شدت بیماری کرونا در فرد باشد و ویروس کرونا می تواند به قسمت غشای پوشاننده سفیدی چشم و غشای قسمت داخلی پلک وارد شده و باعث بروز این عارضه گردد.

بر این اساس سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که تمامی کادر درمان و افرادی که در تماس مستقیم با چنین بیمارانی می باشند باید علاوه بر ماسک و پوشش های ایمنی از عینک های محافظ نیز استفاده کنند.

به گفته محققان، باوجودی که عارضه چشم صورتی یکی از نشانه‌های نادر این بیماری است، اما افراد باید تمامی اقدامات پیشگیرانه را رعایت نمایند.

عارضه چشم صورتی زمانی روی می‌دهد که عروق خونی چشم متورم می‌شوند و مشخصه آن، قرمزی چشم است.

 

همچنین ببینید

تشخیص مردن یا زنده ماندن بیمار کرونایی از روی اسکن قلب

  مطلب نیو – بر اساس تحقیقات انجام شده توسط پزشکان آمریکایی،از روی قلب بیمار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *