خانه / عکس نوشته / طلوع زیبا و عجیب خورشید در همدان + علت سرخ شدن ابرها چیست؟

طلوع زیبا و عجیب خورشید در همدان + علت سرخ شدن ابرها چیست؟

طلوع زیبا و عجیب خورشید در همدان + علت سرخ شدن ابرها چیست؟

همیشه طلوع و غروب خورشید و رنگ قرمز آسمان و ابرها بسیار جالب  و دلچسب بوده است و این طلوع و غروب و حالت و رنگ ابرها در بسیاری از نقاط مخصوصاً در طبیعت و کویر و در کنار دریا سوژه عکاسی بسیاری از عکاسان بوده و هست.

 

همیشه طلوع و غروب خورشی و رنگ قرمز آسمان و ابرها همیشه بسیار جالب  و دلچسب بوده است و این طلوع و غروب و حالت و رنگ ابرها در بسیاری از نقاط مخصوصاً در طبیعت و کویر و در کنار دریا سوژه عکاسی بسیاری از عکاس آن بوده و هست.

 

علت سرخ شدن آسمان و ابرها در هنگام طلوع و غروب:

در هنگام طلوع و غروب خورشید بیشتر مواقع مشاهده می کنیم که ابرهای موجود در افق و یا نور خورشید موجود در افق به رنگ قرمز پدیدار میگردند علت این پدیده این موضوع می باشد که خورشید در هنگام غروب و طلوع پایین‌تر از سطح افق قرار گرفته و نوری که از خورشید به آسمان می تابد از ضخامت بیشتری از آسمان باید عبور کند و به علت وجود ذرات معلق در هوا و اینکه رنگ های با طول موج بلند تر دوربرد ترند در نتیجه در هنگام غروب و طلوع خورشید رنگ آسمان و ابرها به صورت قرمز پدیدار می گردد

 

 

 در هنگام  طلوع و غروب خورشید نور باید از توده‌ای از هوا و ذرات معلق که ضخامت بیشتری دارند عبور کند زیرا خورشید در هنگام طلوع و غروب در سطح پایین تری از از افق قرار گرفته،حال میزان قرمزی در آسمان در هنگام غروب یا طلوع خورشید به میزان ذرات معلق نیز می تواند بستگی داشته باشد این ذرات معلق می توانند شامل بخارآب،اوزون،آئروسل ها و ذرات غبار را شامل شوند.

 

 

 

 

در برخی جاها غروب خورشید از طلوع آن زیباتر و در برخی جاهای دیگر برعکس است بدین سبب که به محل قرار داشتن ابرها بستگی دارد. در هر ناحیه ویژگی و وضعیت هوای محلی تأثیر زیادی بردرخشندگی خورشید در هنگام طلوع یا غروب دارد.

 

 

همچنین ببینید

دیشب شهرداری تهران در یک حرکت زیبا تصاویری را جهت همدردی با ملت چین در خصوص مبارزه با ویروس کرونا و افرادی که بر اثر این ویروس جان خود را از دست دادند بر روی برج آزادی در تهران اکران کرد.

فیلم اکران تصاویری برای همدردی با مردم چین بر روی برج آزادی + عکس های منتخب

دیشب شهرداری تهران در یک حرکت زیبا تصاویری را جهت همدردی با ملت چین در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *