همه چیز درباره طالع بینی و پیش بینی آینده

زمان مطالعه: 5 دقیقه
طالع بینی
طالع بینی

همه چیز درباره طالع بینی و پیش بینی آینده

در معنی واژگان طالع بینی به روش هایی گفته میشود که فرد با مطالعه ستاره گان و کائنات اطلاعاتی درخصوص آینده و حوادث و سرنوشت اشخاص بدست می آورد. این روش چون بر پایه اصول علمی منطبق نبود از قرن هفده از علومی چون ستاره شناسی جدا گردید.امروزه هنوز در برخی متون طالع بینی را زیر مجموعه ستاره شناسی درنظر میگیرند که مورد تایید جوامع علمی قرار نمیگیرد.

در طالع بینی فرد بر اساس مطالعه وضعیت ستارگان و اجرام سماوی با تاریخ تولد شخص اطلاعاتی از قبیل شخصیت،خلق و خو ،سلایق،گذشته،حال و آینده شخص را بررسی و پیش بینی میکند.

از انواع پیش‌گویی و طالع‌ بینی میتوان به  طالع بینی هندی،طالع بینی چینی،طالع بینی ماه و روز تولد،طالع بینی مصری و ….اشاره کرد.همیشه در تمامی ادوار تاریخ پیشگویانی بودند که ادعا میکردند امکان پیش بینی آینده بر اساس وضعیت ستارگان آینده را وجود دارد.

از متداول ترین پرسش ها در زمینه طالع بینی :

به من بگو آیا در آینده فرد موفقی خواهم بود؟ کارهایم چطور پیش می‌روند؟ زندگی من چگونه خواهد بود؟سوالات در خصوص ازدواج و همسر آینده؟

شاید نایاب ترین سوال به لحاظ ترس درونی فرد:چه زمانی مرگ من فرا میرسد؟

در اصل فرقی نمی‌کند که آنها ساکن کدام نقطه از این کره خاکی باشند، چرا که وقتی پای بساط فالگیرها می‌نشینند همگی به افراد ساده و زودباوری تبدیل می‌شوند که دوست دارند بهترین چیزها را از زبان فالگیرها بشنوند.

طالع بینی
طالع بینی

از معروف ترین طالع بین های جهان میتوان به اسامی زیر اشاره کرد:

  طالع بینی ازدواج مرد متولد آبان

1-«راجت نیر» از مشهورترین فالگیرها در هند و اولین نفری است که در این کشور به عنوان یک طالع‌بین مشهور شده است. او ادعا می‌کند در فالگیری‌های خود از دو شیوه ستاره‌شناسی و عددخوانی استفاده می‌کند. مردم خرافاتی  هند اعتقاد دارند که راجت به خوبی می‌تواند گذشته و آینده آنها را ببیند و به همین خاطر عده بسیار زیادی از سراسر هند برای دیدن او به دهلی می‌آیند.

2-«ماری آن لنورماند» از قدیمی‌ترین فالگیرهای تاریخ است که در سال 1772 در آلکون فرانسه به دنیا آمد.او زمانی که 21 ساله بود شهر خود را به قصد پاریس ترک کرد تا در آنجا فالگیری با استفاده از خواندن کارت را بیاموزد. پس از مدت کوتاهی او آن‌قدر در این کار مهارت پیدا کرد که به همراه مربی خود کاترین گیلبرت کار فالگیری را آغاز کرد. کاترین یکی از مشهورترین فالگیران آن زمان بود که مشتریان زیادی هم داشت.

3-«مادام میرلا» یکی دیگر از مشهورترین فالگیرهای دنیاست. وسیله کار میرلا یک گوی کریستالی است که ادعا دارد با نگاه کردن به داخل آن قادر است گذشته، حال و آینده هر شخص را ببیند. جمله‌ای که میرلا در ابتدای فالگیری می‌گوید این است: «ای گوی شیشه‌ای، ما را از آنچه در گذشته اتفاق افتاد و از آنچه در آینده پیش روی ماست آگاه کن تا از زوایای پنهان زندگی آگاه شویم.» عده بسیار زیادی از سراسر دنیا برای دیدن میرلا به انگلیس آمده و با او از نزدیک ملاقات می‌کنند.

4-مصطفی الهی یکی از جوان‌ترین فالگیرهای دنیا و اهل پاکستان است که نه تنها در این کشور بلکه در بسیاری از کشورهای آسیایی از جمله هند نیز شهرت دارد. مردم معتقدند که مصطفی قادر است به وسیله کف‌خوانی، عددخوانی و طالع‌بینی آینده آنها را پیشگویی کرده و برایشان مشخص کند در آینده چه چیزی در انتظارشان است.

  طالع بینی ازدواج زن متولد فروردین

5-دکتر « سانیل سارما سیتولا» یک طالع‌بین، فالگیر و کف‌خوان هندی است که کار خود را از سال 1995 آغاز کرد. او به سرعت  مشهور شد و تهیه‌کنندگان تلویزیونی از او درخواست کردند تا به صورت زنده در برنامه‌هایشان، برای بینندگان فال بگیرد.

6-« ویلیام جان وارنر» که به نام چیرو شناخته می‌شود، یک فالگیر ایرلندی بود. زمانی که چیرو یک نوجوان بود برای گذراندن دوره‌های طالعی‌بینی و فالگیری به هند رفته و در آنجا آموزش دید.

طالع بینی
طالع بینی
  • امروزه حتی اپلیکیشن هایی به زبان های مختلف در دنیا از جمله فارسی ساخته شده و در سایتهای مختلف و حتی google play در دسترس عموم جهت دانلود قرار گرفته است.

پروفسور روان‌شناس برترام فورر و تست شخصیت‌شناسی از دانشجویانش:

در سال ۱۹۴۸ یک پروفسور روان‌شناسی به نام برترام فورر در یک تست شخصیت‌شناسی از دانشجویانش خواست تا به سوالاتی پاسخ دهند. جدا از پاسخ دانشجویان، فورر در جواب به تست هر‌کدام از آن‌ها دقیقا همین‌ ۳ جمله‌ را ارائه داد:

  • شما تمایل بالایی به انتقاد از شخصیت خودتان دارید.
  • شما نیاز بالایی به دریافت توجه و تحسین از دیگران دارید.
  • شما توانایی‌های بسیار زیادی دارید که تا‌کنون نتوانسته‌اید آن‌ها را به‌خوبی به‌کار گیرید.

چند روز بعد فورر از دانشجویان خواست که به تطابق و برابری این توضیحات و صفات، در مقایسه‌ی با شخصیت خود از ۱ تا ۵ نمره بدهند؛ ۱ کمترین و ۵ بیشترین شباهت. با جمع‌آوری نمرات و محاسبه‌ میانگین، فورر به عدد «۴.۲۶» رسید که به این معنا بود که اکثریت افراد، متن را برآوردی به‌شدت نزدیک به صفات شخصی خودشان می‌دانستند. نکته‌ جالب این بود که فورر این ۳ جمله را به‌صورت تصادفی و از روی قسمت طالع‌بینی یک مجله‌ی هفتگی برداشته بود و دقیقا همین سه جمله را به ‌شکل یکسان و برابر به تمامی افراد داده بود!فورر دلیل باورپذیری این‌گونه طالع بینی‌ها را جدا از ماهیت گوینده و خود فال، بیشتر در ساده‌لوحی افراد فال‌گیرنده‌ می‌داند.

او می‌گوید که افراد در طالع‌بینی و فال‌های این چنینی اغلب در جست‌و‌جوی آرزوها و امیال فرو‌خورده خود هستند تا خبر‌های جدیدِ نشنیده و نادانسته؛ پس در‌واقع افراد نمی‌خواهند از آینده چیزی بدانند؛ آن‌ها بیشتر منتظر شنیدن حرف‌هایی هستند که مرهمی بر سرکوب‌های تلخ گذشته‌شان باشد. برای نمونه، در آزمایش فورر جمله‌ «‌شما توانایی‌های بسیار زیادی دارید که تا‌کنون نتوانسته‌اید آن‌ها را به‌خوبی به کار بگیرید» بر همین مورد تاکید دارد. این‌که شما انسان با‌ استعدادی هستید، ولی شرایط سد راه شما بوده‌اند. وگر‌نه کار شما درست است!

  طالع بینی ازدواج مرد متولد بهمن

اگر شما کماکان پای تلویزیون می‌نشینید و برنامه‌ طالع‌بینی پی ام سی (PMC) روی شما تاثیرگذار است؛ یا هنوز پس از شنیدن حرف‌های یک کولی دوره‌گرد پیش خود می‌گویید «راست می‌گه که…!»، متاسفانه باید به شما بگوییم که تحت‌تاثیر اثر «بارنوم»‌(‌Barnum effect‌) یا اثر «فورر»‌(Forer effect) هستید. اثر بارنوم از نام صاحب یک سیرک به نام پ.‌ت. بارنوم نامگذاری شده است. شایان ذکر است نمایش‌های بارنوم به داشتن «چیزی برای همه» مشهور بوده‌اند.

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.