شیوع بیماری مرموز در اتیوپی: خونریزی از دهان و بینی و مرگ

زمان مطالعه: 2 دقیقه

گزارشات منتشر شده حاکی از شیوع یک بیماری مرموز در کشور اتیوپی است که منجر به خونریزی از دهان و بینی و در نهایت به مرگ فرد منتهی می گردد

 

 

مطلب نیو – کشور اتیوپی به عنوان دومین کشور بزرگ قاره آفریقا محسوب می‌شود که پایتخت آن آدیس آبابا می باش. این کشور در حقیقت در شاخ آفریقا واقع شده است. 

بر اساس گزارش عصر ایران طی هفته های اخیر شیوع یک بیماری مرموز در این کشور باعث مرگ تعداد زیادی  از افراد مبتلا به آن شده است.

شیوع این بیماری ناشناخته در روستاهای شرق اتیوپی به صورت یک خبر رسانه‌ای مهم و قابل توجه در سطح جهان منتشر شد ولی به علت شیوع بیماری کرونا و اخبار مربوط به آن زیاد مورد توجه قرار نگرفته است.

 

 

شیوع بیماری مرموز:

این بیماری که ابتدا در شرق اتیوپی و در اطراف پروژه های استخراج گاز طبیعی که توسط شرکت های چینی در اتیوپی در حال اجرا می باشد مشاهده گردید و برخی از منابع منشاء بروز این بیماری را گازها و مواد سمی ناشی از استخراج و پروژه گاز طبیعی در حال توسعه در این کشور توسط شرکت های چینی می دانند.

افراد مبتلا به این بیماری مرموز که در روستاهای شرق اتیوپی دارای علائمی از قبیل ورم کردن بدن و همچنین تغییر رنگ چشم و کف دست به زرد رنگ و ایجاد خونریزی از بینی و دهان می باشند که در نهایت منجر به مرگ فرد مبتلا می گردد.

 

 

  جنجال تاریخ دقیق شب یلدا (نجومی - آیینی و سنتی) + تاریخ شب یلدا ۱۳۹۹

برخی از مقامات محلی در شرق اتیوپی در گفتگو با خبرگزاری ها گفتند؛ این بیماری قبل از ورود شرکت‌های چینی وجود نداشته و بعد از حضور این شرکت ها در شرق تیوپی و فعالیت‌های مربوط به استخراج و توسعه گاز طبیعی و همچنین پراکندگی مواد شیمیایی در طبیعت به وجود آمده است. همچنین مسئولین شرکت چینی  فعال در این منطقه به سوالات پرسیده شده توسط خبرنگاران پاسخگو نمی باشند.

این در حالی است که بخشدار منطقه دوبین در شرق اتیوپی گفت؛ از سال ۲۰۱۴ میلادی تاکنون بعد از شروع فعالیت شرکت های چینی در این منطقه حدود ۲ هزار نفر از مردم محلی ساکن منطقه بر اثر این بیماری مرموز جان باخته اند.

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.