شرکت یاس چه بود؟ + ماجرای ایجاد شرکت یاس و تخلفات

زمان مطالعه: 2 دقیقه

 

شرکت یاس یک مجموعه بزرگ که با تخلفاتی منحل می شود. با جزئیات و ماجرای تخلف این شرکت در ادامه مطلب همراه ما باشید

 

شرکت یاس

ماجرای تخلف شرکت یاس

بعد از انتشار فایل صوتی سپاه، در بخشی از فایل صحبت از نحوه نظارت و برخورد جدی با تخلفی در شرکتی بزرگ به نام یاس درمیان بود.

به گزارش خبرگزاری فارس، این شرکت در زمان درگیری میدانی نیروی قدس سپاه با تروریستهای تکفیری و داعش و درست در شرایطی که دولت حاضر به پشتیبانی نبود تاسیس شد.

شرکت یاس قرار بود با اجرای پروژه‌های عمرانی منابع مالی لازم را برای پشتیبانی از سپاه را فراهم کند. با این حال نتوانست به طور کامل در اهداف اقتصادی خود موفق شود.

از آنجایی که این شرکت بیرون از ساختار سپاه و شهرداری ایجاد شده بود، سیستمهای نظارتی این دو نهاد نتوانسته بودند نظارت موثری را در حین فعالیت این شرکت داشته باشند.

فرماندهان سپاه به نحوه عملکرد شرکت مشکوک می شوند. با بررسی و نظارت سپاه متوجه تخلف افرادی همچون عیسی شریفی و محمود سیف می شوند. بعد از آن دستور به منحل کردن شرکت می دهند و متخلفان این شرکت را به دادگاه نظامی معرفی می‌کنند. 

در فایل صوتی منتشر شده سپاه، همانطور که مشخص است سردار جعفری، فرمانده سابق سپاه خواستار پیگیری و بررسی بدون ملاحظه این تخلف می باشد. 

محمود  سیف (سجادی‌نیا) و عیسی شریفی دو نفر اصلی در تخلفات صورت گرفته این شرکت می باشند. این دو توسط مسئولان ارشد سپاه، دادگاهی و محکوم می‌شوند. عیسی شریفی به ۲۰ سال حبس و رد مال ۴۸۰ میلیارد تومانی و محمود سیف به ۳۰ سال زندان و رد مال محکوم می‌شوند. 

با وجود جوسازی‌هایی صورت گرفته در باره پرونده شرکت یاس، این فایل صوتی نشان می دهد که ساختار سپاه علاوه بر بهره‌گیری از نیروهای متعهد، با نظارتهای چندلایه و گسترده به گونه‌ای است که امکان تخلفات را به حداقل می رساند.

  ماجرای عجیب و جنجالی نذر سیگار در راهپیمایی اربعین در عراق چه بود؟ + فیلم

منبع؛خبرگزاری فارس

 

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.