سهمیه کاروان ایران در بازیهای المپیک 2020 + معرفی ورزشکاران المپیکی 2020

زمان مطالعه: 3 دقیقه

المپیک بزرگترین رویدادهای ورزشی جهانی ست که ایران از سال 1948 در اکثر دوره های شرکت نموده است و المپیک 2020 در توکیو برگزار خواهد شد که ایران  با 67 ورزشکار راهی خواهد شد

 

سهمیه کاروان ایران در بازیهای المپیک 2020

مطلب نیو – المپیک به عنوان بزرگترین رویداد ورزشی هر 4سال یکبار در کشورهای میزبان برگزار می گردد. المپیک 2020 که قرار بود سال گذشته در توکیو برگزار گردد، به علت کرونا به تعویق افتاد و امسال در 2021 در توکیو آغاز می گردد. ایران در مرداد ماه راهی این مسابقات می شود تا مثل دوره های قبلی در عرصه های جهان افتخار آفرینی کند.

  لحظه نجات (علی بشیری) بازیکن تیم نود ارومیه از مرگ حتمی بر اثر خفگی

سهمیه کاروان ایران در المپیک 2020 توکیو

ایران موفق به کسب 67 سهمیه در  المیپک 2020 شد که این بیشترین تعداد ورزشکار در تاریخ بازی‌های المپیک برای ایران بوده است. از میان این 67 سهمیه، در کنار جوازهای انفرادی ورزشکاران، سهمیه‌های تیم‌های ورزشی ایران نیز را باید به حساب آورد. در ورزش‌های تیمی، تیم‌های ملی والیبال و بسکتبال ایران موفق به صعود به بازی‌های المپیک شده‌اند. سهمیه‌های ایران برای حضور در المپیک ۲۰۲۱ توکیو از دو نوع تشکیل شده است. یک قسمت سهمیه‌هایی ست که به نام ورزش کشور ثبت شده‌ و قسمت دیگر آن نیز به طور انفرادی و به ورزشکاران مشخص اختصاص یافته است.

سهمیه کاروان ایران در بازیهای المپیک 2020

ورزش ها و ورزشکاران المپیکی

از میان 67 سهمیه‌ای که ایران کسب کرده است؛ سه رشته تیمی حضور دارند و 12 سهمیه به تیم والیبال، 12 سهمیه به تیم بسکتبال و 4 سهمیه به تیم شمشیربازی تعلق دارد.

رکورد جالب در این المپیک حضور 11 بانوی ایرانی ست که توانستند کسب سهمیه کنند که این نیز خود یک رکورد محسوب می‌شود و بیشترین حضور بانوان ایرانی در این بازی‌ها است.

سهمیه کاروان ایران در بازیهای المپیک 2020

اسامی ورزشکاران المپیک 2020

دومیدانی: 4 سهمیه: احسان حدادی(در رشته دوومیدانی، حسن تفتیان در ماده دو ۱۰۰ متر و احسان حدادی، برنده مدال نقره المپیک ۲۰۱۲ لندن در ماده پرتاب دیسک، برای ایران به میدان خواهند رفت)، حسن تفتیان، فرزانه فصیحی، مهدی پیرجهان. تیراندازی: 6سهمیه:نجمه خدمتی، آرمینا صادقیان، هانیه رستمیان، فاطمه کرم‌زاده، مهیار صداقت، جواد فروغی.

کشتی آزاد: 6 سهمیه: رضا عطری، حسن یزدانی، یدالله محبی، امیرمحمد یزدانی، یونس امامی و محمدحسین محمدیان. کشتی فرنگی: 5 سهمیه: علیرضا نجاتی، محمدعلی جرایی، امیر قاسمی منجزی، حمیدرضا گرایی و محمدهادی سارودی. شمشیربازی: 4 سهمیه: مجتبی عابدینی، علی پاکدامن، محمد رهبری، محمد فتوحی. کاراته: 3 سهمیه: سجاد گنج‌زاده، حمید عباسعلی، سارا بهمن‌یار. 

دوچرخه‌سواری: یک سهمیه: سعید صفرزاده. تیراندازی با کمان: یک سهمیه: میلاد وزیری. تکواندو: سه سهمیه: آرمین هادی‌پور، میرهاشم حسینی، ناهید کیانی. بوکس: دو سهمیه: دانیال شه‌بخش و سیدشاهین موسوی. تنیس روی میز: یک سهمیه: نیما عالمیان پدیده تنیس روی میز ایران نیز در حال حاضر تک سهمیه المپیک ایران در این رشته را در دست دارد.

قایقرانی: دو سهمیه:در رشته  قایقرانی نیز علی آقامیرزایی در ماده کایاک و یک نفر از میان نازنین ملایی ماده روئینگ، با پیراهن تیم ملی ایران در المپیک توکیو حضور خواهند یافت.

شنا: یک سهمیه. بدمینتون: یک سهمیه: ثریا آقایی. وزنه‌برداری: 3 سهمیه: علی هاشمی در دسته 109 کیلوگرم، علی داودی در دسته فوق‌سنگین، پریسا جهانفکریان در دسته 87 کیلوگرم. والیبال: 12 سهمیه. بسکتبال: 12 سهمیه

سهمیه کاروان ایران در بازیهای المپیک 2020

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.