«سندروم تریچر کالینز» چیست؟ + علت ایجاد و تشخیص بیماری

زمان مطالعه: 3 دقیقه

امید به زندگی یک فرد مبتلا به سندرم تریچر کالینز چقدر است؟ سندرم تریچر کالینز ناشی از چیست؟ آیا تریچر کالینز می تواند قبل از تولد تشخیص داده شود؟ سندرم تریچر کالینز چگونه درمان می شود؟

 

سندرم تریچر کالینز
سندرم تریچر کالینز

سندرم تریچر کالینز چیست؟

سندرم تریچر کالینز نوعی بیماری است که روی سر و صورت تأثیر می گذارد.

  درمان «قارچ های پوستی» + پیشگیری و درمان های خانگی

 

ویژگی ها عبارتند از:

چشمان مایل به پایین
پلک های پایین شکاف دار
توسعه نیافتگی یا عدم وجود استخوان گونه و دیواره کناری و کف سوراخ چشم
فک پایین اغلب کوچک و کج است
نمایشگاه رو به جلو در ناحیه سوزش معده
گوش های توسعه نیافته ، بدشکل و یا برجسته

اکثر کودکان مبتلا به تریچر کالینز رشد و هوش طبیعی دارند،با این حال ، مهم است که آزمایش های شنوایی زودرس انجام شود. اکثر کودکان مبتلا به سندرم تریچر کالینز از برنامه های گفتاری و زبان مداخله زودهنگام بهره مند می شوند.

 

سندرم تریچر کالینز

 

علل سندرم خرگوش کالینز

سندرم تریچر کالینز یک بیماری ژنتیکی است،یک بیماری ژنتیکی به دلیل وجود یک یا چند ژن ایجاد می شود که یا اصلاً کار نمی کنند یا آنطور که باید کار نمی کنند،ژن ها کوچکترین واحد اطلاعات ارثی هستند و ممکن است به عنوان یک طرح اصلی یا “کد” برای هر آنچه در بدن اتفاق می افتد ، تصور شوند

ژن ها از نسلی به نسل دیگر منتقل می شوند،ژن ها به صورت جفت رخ می دهند و همه دارای هزاران جفت ژن مختلف هستند. اعتقاد بر این است که سندرم تریچر کالینز در اثر تغییر ژن در کروموزوم 5 ایجاد می شود که بر رشد صورت تأثیر می گذارد،حدود 40٪ از مواقع ، یکی از والدین مبتلا به سندرم تریچر کالینز است،اگر والدین کودک مبتلا تحت تأثیر این سندرم نباشند ، احتمال داشتن یک خواهر یا برادر با تریچر کالینز کم است.

 

سندرم تریچر کالینز
سندرم تریچر کالینز
انواع مشکلاتی که کودک شما ممکن است داشته باشد

علاوه بر خصوصیات جسمی مشترک در سندرم تریچر کالینز ، کودک شما ممکن است برخی یا تمام مشکلات زیر را داشته باشد:

مشکلات تنفسی و / یا مشکلات غذایی.
اکثر کودکان به دلیل ناهنجاری های گوش خارجی و میانی که منجر به صدا در انتهای عصب می شود ، در هر گوش 40٪ کاهش شنوایی دارند.
چشم ها تمایل به خشک شدن دارند که می تواند منجر به عفونت شود.
برخی از کودکان دارای انگشت شست غیر طبیعی کوچک یا غایب هستند.
شکاف کام اغلب با سندرم تریچر کالینز اتفاق می افتد.

سندرم تریچر کالینز
سندرم تریچر کالینز
درمان سندرم تریچر کالینز

بیماران تریچر کالینز معمولاً در چند سال اول زندگی به مراقبت گسترده نیاز دارند،ممکن است برای کمک به تنفس آنها نیاز به قرار دادن لوله تراکئوستومی باشد،در موارد شدیدتر از لوله گاستروستومی برای کمک به بیمار در دستیابی به تغذیه و انرژی کافی برای رشد استفاده می شود،به طور معمول ، این بیماران این مشکلات را پشت سر می گذارند و دیگر نیازی به وسایل کمکی ندارند،به دلیل عدم رشد شدید فک بالا و پایین ، این بیماران برای اصلاح این نقایص معمولاً به جراحی فک پایین و فک بالا نیاز دارند.

با استفاده از پیوند دنده در فک پایین یا از طریق تکنیک معروف به استخوان زدایی حواس فک می توان اصلاح کرد،تکنیکی که بهترین نتیجه را به دست می دهد ، به طور موردی توسط جراح فک صورت تصمیم می گیرد،با درمان فک ها ، لازم است مراقبت های ارتودنسی خوبی انجام شود تا سوء انسداد حاصل از تغییر شکل ایجاد شود.

برای جبران کمبود فک بالا و پایین نیز ممکن است نیاز به جراحی بینی باشد،در مواردی که کولوبوما وجود دارد ، کودکان معمولاً برای بازگرداندن فرم چشم به بازسازی پلک نیاز دارند.

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.