زندگینامه و ماجرای شهادت شهید «حسین فغانی» + بازگشت پیکر بعد از 39 سال

زمان مطالعه: 3 دقیقه

 عکس های شهید حسین فغانی

شهید حسین فغانی بعد از 39 سال چشم انتظاری، پیکرش به آغوش خانواده بازگشت. با بیوگرافی و زندگی شخصی این شهید همراه ما باشید

 

 

بیوگرافی شهید حسین فغانی

شهید حسین فغانی 3 فروردین سال 1341 در روستای چالوپل شهرستان نکا استان مازندران متولد شد. او فرزند سوم خانواده بود. شهید تحصیلاتش  را تا مقطع دیپلم گذراند. ایشان مجرد بوده و ازدواج نکرده بودند.

  بیوگرافی «علی اکبر یوسفی» قهرمان کشتی فرنگی ایران + مدال ها و افتخارات

 عکس های شهید حسین فغانی

شهادت

حسین فغانی به عنوان سرباز سپاه پاسداران در  لشکر 25 کربلا خدمت می کرد و در جبهه های جنگ در دفاع از وطنش بود. او در 29 سالگی و در تاریخ 26 دی سال 1365 و در عملیات کربلای پنج و در  منطقه شلمچه به شهادت رسیدند. پیکر مطهر این شهید سال ها مهمان کانال کمیل و حنظله بود.

 عکس های شهید حسین فغانی

بخشی از وصیت نامه شهید حسین فغانی

شهید حسین فغانی در بخشی از وصیت نامه خود خطاب به بازماندگان و دوستانش نوشت:ای بازماندگانم من خون خود را میدهم و شما پیام خون مرا بدهید و اگر خواستید محبت  خود را نسبت به من ابراز نمائید.

میتوانید سلاح به زمین افتاده ی مرا برداشته و هدفم را که اعتلای دین اسلام است تعقیب نمائید و دین خدا را یاری دهید و پاسدار خون شهدا باشید و نگذارید این خونها بیهوده حدر رود.

ای دوستانم به جبهه بیائید که اینجا دانشگاه انسان ساز است و انسان را از تمامی قید ها می رهاند و به خداوند نزدیک میکند و خداوند را در کلیه ی اعمال خود ناظر بدانید و نسبت به انقلاب بی تفاوت نباشید پیرو رهبر و ولایت فقیه باشید.

و هرچه شهید بدهیم مسئولیت ما در قبال خون شهدا بیشتر میشود و در اخر از خدا میخواهم که مرا بسیجی وار در جبهه ها شهید کند و هر قطره خونی که بر زمین این مرز و بوم میریزد گناهانم را پاک میگرداند و از خدا میخواهم که شهدای مارا با شهدای کربلا مهشور کند.

از تمام هم محلی ها و دوستانم میخواهم اگر غیبتی راجع به انها کرده ام مرا به بزرگواری خودشان ببخشند و همه ی شما را به خداوند بزرگ میسپارم.

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار.

حسین فغانی 27/7/1365

 عکس های شهید حسین فغانی

بازگشت پیکر شهید بعد از 39 سال

پیکر شهید حسین فغانی بعد از 39 سال چشم انتظاری و در عملیات تفحص شناسایی شد و به آغوش خانواده و امت دارالشهدای تهران منطقه 17 بازگشت. به گزارش مشرق نیوز، مراسم وداع با این شهید عزیز، چهارشنبه 27 بهن سال 1400 ساعت 10 صبح در مشهد و در حرم امام رضا و ساعت 18 همان روز در مسجد باب الحوائج(ع)، دوراهی قپان برگزار می گردد. مراسم بیعت با این شهید نیز در ساعت 20 در میدان ابوذر دارالشهدای تهران به سمت مسجد جامع ابوذر برگزار می گردد.

مراسم خاکسپاری شهید حسین فغانی در روز پنجنبه 28 بهمن سال 1400، ساعت 9 صبح از خیابان قزوین، دوراهی قپان به سمت آستان مقدس امامزاده حسن(ع) برگزار می شود. این شهید در قطعه 26 بهشت زهرا به خاک سپرده می شودند. مجلس بزرگداشتی نیز در روز جمعه 29 بهمن در ساعت 16 و در خیمه گاه شهدا، حرم مطهر شهدای گمنام ابوذر برگزار می گردد.

 

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.