زندگینامه و ماجرای شهادت شهید «حاج قاسم میرحسینی» ( علمدار لشگر حاج قاسم سلیمانی) + همسر و فرزندان

زمان مطالعه: 3 دقیقه

 عکس های شهید حاج قاسم میر حسینی

شهید حاج قاسم میر حسینی از همرزمان نزدیک شهید حاج قاسم سلیمانی بود. با بیوگرافی و ماجرای شهادت این شهید با ما همراه باشید

 

 

بیوگرافی شهید حاج قاسم میر حسینی

شهید حاج قاسم میرحسینی 2 مرداد سال 1345 در روستای جزینک از توابع شهرستان زهک در نزدیکی شهر زابل متولد شد. او فرزند کوچک خانواده حاج مرادعلی بود. حاج میرقاسم بعد از گذراندن دوران ابتدایی و راهنمایی برای ادامه تحصیل رهسپار هنرستان کشاورزی شهر زابل شد.

درسال 60 مدرک دیپلم خود را اخذ کرد. بعد از وارد سپاه پاسداران شد و دوره های مختلف را به شکلی عالی گذراند. شهید حاج غلامحسن میرحسینی برادر بزرگ‌تر شهید حاج میرقاسم است که در سال 66 به شهادت رسیدند. حاج قاسم در سال 62 ازدواج کرد.

  بیوگرافی و عکس آیین (پسر امیر جعفری و ریما رامین فر) + اینستاگرام و زندگی خصوصی

 عکس های شهید حاج قاسم میر حسینی

حضور در جبهه های جنگ 

حاج میر قاسم میر حسینی یکی از فرماندهان جنگی بود. با شروع عملیات بیت المقدس ابتدا او به عنوان معاون یکی از گردان‌های عمل‌کننده این عملیات حضور داشت.

بعد از آزادسازی و فتح خرمشهر برای دوره آموزش تکمیلی فرماندهی راهی تهران شد و بعد از دوره های اموزشی به تیپ ۴۱ ثارالله (ع) پیوست.

شهید میر حسینی در سال 61 به عنوان فرمانده گردان شهید مطهری انتخاب گردید و در عملیات های همچون  رمضان و والفجر مقدماتی به خوبی عمل کرد و سرانجام به خاطر لیاقت و عملکرد خوبش، او را به عنوان مسئول طرح و عملیات تیپ ۴۱ ثارالله (ع) منسوب کردند.

او در عملیات های والفجر ۳، والفجر ۴ حضور داشت و  در عملیات خیبر نیز به عنوان فرمانده تیپ منسوب شدند که در این عملیات در اثر بمباران شیمیایی دچار مسمومیت گازهای سمی شد و به تهران منتقل شد.

ایشان به زودی به میدان جنگ بازگشت. در سال 63 مسئولیت طرح و عملیات لشکر ۴۱ ثارالله (ع) به او واگذار شد.

در سال 64 نیز سمت قائم مقامی لشکر ۴۱ ثارالله (ع) به او محول گردید. در طی این مدت او بارها دچار آسیب و جراحت شد. سپس  در عملیات های  والفجر ۸،  کربلای ۴ که مقدمه کربلای ۵ بود حضور داشت. 

 عکس های شهید حاج قاسم میر حسینی

شهادت 

حاج میر قاسم میر حسینی در سال 65 در عملیات کربلای ۵ در خاک شلمچه و در طی عملیات، با اصابت تیر به ناحیه سر به مقان رفیع شهادت نازل آمد. 

 عکس های شهید حاج قاسم میر حسینی

علمدار لشگر حاج قاسم سلیمانی

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان شهید حاج قاسم میرحسینی از همرزمان نزدیک شهید حاج قاسم سلیمانی بوده است. ایشان جانشین و قائم مقام حاج قاسم سلیمانی در لشکر ۴۱ ثارالله بوده‌ اند که است که باوجود گذشت سال‎ها از دوران دفاع مقدس همیشه مورد توجه و تحسین حاج قاسم سلیمانی بود به طوری که سردار از او به عنوان “سیدالشهدای شهدای سیستان” یاد می‌کرد.

کانال تلگرامی منتسب به دفتر حفظ و نشر سپهد شهید حاج قاسم سلیمانی به تازگی ویدئویی تأمل برانگیز از صحبت‎های ایشان درباره شهید والامقام قاسم میرحسینی را بازنشر کرده است که در ادامه آن را مشاهده می‎کنید.

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.