روش های نوین و کارآمد آب درمانی + فوائد آب درمانی

زمان مطالعه: 5 دقیقه

آب درمانی برای چه استفاده می شود؟ انواع آب درمانی کدامند؟ آب درمانی در آبگرم چیست؟ آیا هنوز از آب درمانی استفاده می شود؟ چه موقع باید از آب درمانی استفاده کنم؟ آیا می توانید در استخر آب درمانی شنا کنید؟

 

آب درمانی
آب درمانی

 

انواع روش های درمانی

آب درمانی یا آب درمانی ، درمانی مکمل است که از آب برای اهداف بهداشتی استفاده می کند.

بسته به صنعت و کاربرد ، بعضی از آنها ممکن است از این درمان ها به عنوان آب درمانی ، آب درمانی یا هیدروپاتی نیز نام ببرند کاربردهای زیادی برای انواع مختلف آب درمانی وجود دارد ، از جمله درمان درد مفاصل با تمرینات آبی و کاهش استرس عضلانی با دوش آب سرد یا گرم.

افراد همیشه باید قبل از افزودن هیدروتراپی به یک برنامه درمانی ، با پزشک یا فیزیوتراپیست در میان بگذارند.

آب درمانی چیست؟

به استفاده از آب به عنوان درمان به هر شکل گفته می شود به عنوان مثال ، ممکن است به عنوان یک درمان برای مسائل موقت مربوط به پوست ، مانند سوختگی و زخم های سپتیک ، یا برای بیماری های مزمن سلامتی ، مانند آرتروز و فیبرومیالژیا عمل کند.

در آب درمانی از آب گرم یا سرد استفاده می شود ، فشار و جریان آب در بین تیمارها متفاوت است هدف کاهش علائم جسمی و روانی است برخی از روشهای هیدروتراپی به راحتی نشستن در حمام گرم است که افراد می توانند در خانه انجام دهند سایر اقدامات شامل مکانها یا تجهیزات ویژه ای مانند سونا سرد است.

  برای لاغر شدن آب بنوشید

 

آب درمانی
آب درمانی

 

مکانها و تجهیزات احتمالی آب درمانی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • مخازن فیزیوتراپی
  • استخرهای شنا
  • آبگرم گرداب
  • وان های گرم
  • سونا
  • دوش گرفتن
  • حمام

روش استفاده از هر یک بسته به هدف درمان و پزشک بسیار متفاوت خواهد بود.

فواید

آب درمانی ممکن است مجموعه ای از مزایا را فراهم کند ، از جمله:

کاهش درد

یک منبع معتبر منبع دریافت که اسپا درمانی با استفاده از آب گرم در افراد مبتلا به بیماریهای مزمن سیستم اسکلتی عضلانی و بافتهای همبند تأثیر قابل توجهی در تسکین درد دارد.

آب گرم ممکن است علائم درد را کاهش دهد ، عضلات را شل کند و جریان خون را افزایش دهد و باعث کاهش درد در ناحیه شود.

بهبود سلامت روان

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) منبع معتبر خاطرنشان می کنند که فعالیت های مبتنی بر آب باعث بهبود سلامت روان در برخی از افراد می شود به عنوان مثال ، افراد مبتلا به فیبرومیالژیا ممکن است دریابند که ورزش در آب باعث کاهش اضطراب و افسردگی می شود.

بعلاوه ، بسیاری ممکن است دریابند که شنا روحیه آنها را بهبود می بخشد و از طریق ورزش باعث از بین رفتن تنش می شود.

 

آب درمانی
آب درمانی

علائم آرتروز

افراد مبتلا به انواع آرتروز ممکن است از هیدروتراپی نیز بهره مند شوند به عنوان مثال ، یک مطالعه نشان داد که افراد مبتلا به آرتروز در زانو پس از 8 هفته ورزش در آب ، نشانگرهای درد و عملکرد زانو را بهبود بخشیده اند.

مطالعه دیگری نشان داد که افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید که در حین ادامه داروی خود به ورزش آبی با شدت متوسط ​​روی می آورند ، در مارکرهای این بیماری از جمله استرس اکسیداتیو پایین تر بهبود دارند.

  بیماری «لکه های پوستی و کک و مک» چیست + عوامل ایجاد

تاثیر کم

یکی از مزایای اصلی تکنیک های آب درمانی ، مانند ورزش های آبی ، تأثیر بسیار کم آنهاست.

افراد می توانند این کارها را در آب انجام دهند بدون اینکه فشار زیادی به مفاصل خود وارد کنند در نتیجه ، افراد می توانند به یک برنامه تمرینی پایبند باشند و درعین حال علائمی مانند درد را کاهش دهند.

آرامش

بسیاری از اشکال آب درمانی نیز از نظر جسمی و ذهنی به آرامش کمک می کنند آب گرم ممکن است به کاهش تنش در ماهیچه ها کمک کند در حالی که باعث آرامش خاطر می شود.

در حال بهبودی از تمرینات

گاهی اوقات ورزشکاران از اشکال مختلف آب درمانی استفاده می کنند که در آن بین آب گرم و سرد جایگزین می شوند بسیاری احساس می کنند که این روش آب درمانی با کنتراست به آنها کمک می کند تا از تمرینات سخت بهبود یابند و از احساس درد عضلانی با تأخیر تأخیر مطمئن جلوگیری کنند.

بارداری و آب درمانی

آب درمانی ممکن است به دردهای عمومی که بارداری می تواند ایجاد کند کمک کند برخی از افراد ممکن است برای کاهش درد و ایجاد آرامش ، آب درمانی را هنگام زایمان در آب انتخاب کنند.

تحقیقات در مورد مزایا و کاربردهای آب درمانی در حال انجام است هنوز فقدان شواهد برای تأیید برخی ادعاهای مربوط به بهداشت آب درمانی وجود دارد.

 

آرامش در بارداری
آرامش در بارداری

 

حمام آب گرم

خیساندن در حمام آب گرم نوعی آب درمانی است همچنین ممکن است فرد برای تقویت حمام نمک و مواد معدنی ، روغنهای اساسی یا مواد دیگری اضافه کند.

  راهنمای تصویری بیماری کرونا ( پیشگیری ، محافظت ، ابتلا ، درمان )

حمام سیتز

وان سیتز یک حمام کم عمق است که از آب گرم یا سرد استفاده می کند پزشکان ممکن است برای تسکین مسائلی مانند گرفتگی یا بواسیر ، وان های سیتزی را توصیه کنند.

بسته بندی ، کمپرس و محل سکونت

بسته بندی و کمپرس با استفاده از آب گرم ، گرم یا سرد نیز نوعی آب درمانی است این موارد ممکن است باعث تسکین هدفمند علائم خفیف و درمان پشتیبانی شوند.

سونا

بسته به تعریف ، سونا ممکن است شامل سونای گرم و مرطوب و سونای خنک یا یخچال باشد این شامل نشستن در یک اتاق با دمای خاص با هوای مرطوب یا خشک است.

 

سونا در آب درمانی
سونا در آب درمانی

مدار درمانی آب

مدار درمانی آب یا هیدروتراپی متضاد شامل چندین شکل مختلف آب درمانی یکی پس از دیگری است ، به طور کلی بین آب گرم و سرد متناوب می شود تا گردش خون تقویت شود و علائم کاهش یابد.

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.