روش های درمان خانگی «اعتیاد به الکل» + نکات درمانی مفید

زمان مطالعه: 5 دقیقه

در همه ی جوامع افرادی وجود دارند که به مشروبات و مواد دارای الکل اعتیاد شدید دارند ، تا حدی که به طور کلی زندگی آنها را مختل می کند ، چطور می توانیم با روش های ساده این بیماری را درمان کنیم ، با ما همراه باشید.

 

اعتیاد به مشروبات الکلی
اعتیاد به مشروبات الکلی

 

درمان اعتیاد به الکل

رفتار

چشم انداز

مقابله با اعتیاد به الکل

اولین قدم در درمان اعتیاد به الکل این است که بپذیرید که مشکلی دارید مقابله با اعتیاد و پذیرفتن اینکه نوشیدن تأثیر منفی بر زندگی شما دارد آسان نیست اما این یک گام ضروری در مسیر بهبودی است.

  درمان «رفلاکس معده» + روش درمان خانگی و توصیه های پزشکی

اگر توانایی کنترل مصرف الکل خود را از دست داده اید ، پس به یک الکل وابستگی یا اعتیاد به الکل مبتلا هستید صرفاً کوتاه کردن کافی نیست ترک نوشیدنی و ترک کامل الکل مهم است پزشک شما می تواند در ایجاد این تغییر به شما کمک کند آنها ممکن است سم زدایی ، مشاوره ، دارو یا سایر گزینه های درمانی را توصیه کنند.

 

مشروبات الکلی
مشروبات الکلی

 

چگونه اعتیاد به الکل درمان می شود؟

هیچ درمانی برای وابستگی به الکل یا اعتیاد به الکل وجود ندارد غلبه بر اعتیاد می تواند فرایندی طولانی باشد که هم به فداکاری شخصی و هم به درمان ها یا روش های درمانی مختلف نیاز دارد برنامه درمانی مطلوب شما به شرایط شخصی شما بستگی دارد ، از جمله

 • سابقه قبلی وابستگی به الکل
 • سطح حمایت خانواده و دوستان
 • تعهد شخصی به هوشیار شدن و ماندن
 • موقعیت مالی

اگر آماده رویارویی با اعتیاد خود هستید ، با دکتر خود قرار ملاقات بگذارید آنها احتمالاً برای تعیین سطح اعتیاد شما از شما یک سری سال می پرسند این س questionsالات همچنین می تواند به آنها کمک کند تا مشخص کنند کدام گزینه درمانی برای نیازهای شما مناسب است آنها همچنین ممکن است بخواهند با برخی از دوستان یا اقوام شما صحبت کنند تا اعتیاد ، علائم و فرصت های درمانی شما را بسنجند.

 

اعتیاد به الکل
اعتیاد به الکل

 

پزشک یا درمانگر شما ممکن است یک یا چند گزینه درمانی زیر را توصیه کند:

 • سم زدایی
 • اصلاح رفتار
 • مشاوره
 • داروها
 • سم زدایی

بسیاری از برنامه های درمانی با کمک یک برنامه سم زدایی برای از بین بردن اعتیاد جسمی بدن شما به الکل آغاز می شود سم زدایی اغلب در یک مرکز درمان بیماران بستری یا بیمارستان انجام می شود تکمیل آن معمولاً یک هفته طول می کشد از آنجا که علائم ترک جسمی می تواند چشمگیر باشد ، ممکن است به شما داروهایی نیز برای جلوگیری از موارد زیر داده شود:

 • تکان دادن
 • گیجی
 • توهم
 • تشنج
 • اصلاح رفتار

افرادی که از الکل سوء استفاده می کنند اغلب به اندازه خود الکل به نوشیدن اعتیاد دارند به همین دلیل ، ممکن است لازم باشد مهارت ها و مکانیزم های مقابله ای را برای کمک به شما در جلوگیری از الکل پس از ترک یک مرکز درمانی یا بازگشت به محیط های آشنا که ممکن است میل به نوشیدن بیشتر باشد ، یاد بگیرید.

 پزشک شما ممکن است شما را به یک مشاور یا برنامه درمانی دیگر معرفی کند تا در یادگیری آن مهارت ها و راهکارهای مقابله به شما کمک کند.

 

اعتیاد به الکل
اعتیاد به الکل

 

مشاوره

همچنین ممکن است پزشک شما را به مشاوره فردی یا گروهی ارجاع دهد گروه های پشتیبانی می توانند به ویژه هنگامی که شما در حال درمان اعتیاد به الکل هستید ، می توانند مفید باشند یک گروه پشتیبانی می تواند به شما کمک کند با افراد دیگری که با چالش های مشابهی روبرو هستند ارتباط برقرار کنید.

 آنها می توانند به پاسخگویی به سالات کمک کنند ، شما را تشویق کنند و شما را به پشتیبانی منابع راهنمایی کنند.

 

اعتیاد به الکل
اعتیاد به الکل

داروها

چندین دارو برای درمان اعتیاد به الکل استفاده می شود آنها عبارتند از

دی سولفیرام ، دارویی حساس به الکل که ممکن است با مصرف بیمار در هنگام مصرف الکل ، میل شما به نوشیدن را کاهش دهد. اگر با الکل ترکیب شود ، می تواند باعث برافروختگی ، حالت تهوع ، استفراغ و سردرد شود.

acamprosate ، که ممکن است با بازیابی تعادل برخی مواد شیمیایی در مغز شما ، به ولع مصرف الکل کمک کند.

نالترکسون ، که جلوی تأثیرات خوب الکل بر مغز شما را می گیرد بدون داشتن آن احساسات خوب ، ممکن است تمایل شما به نوشیدن کمتر باشد.

نالترکسون به صورت قرص خوراکی یا تزریق در دسترس است ویویترول نوعی داروی تزریقی است که پزشک می تواند ماهی یک بار به شما بدهد ممکن است از قرص های خوراکی قابل اطمینان و راحت تری باشد ، خصوصاً اگر فکر می کنید هر روز قرصی را فراموش می کنید یا تمایلی به مصرف آن ندارید.

 

اعتیاد به الکل
اعتیاد به الکل

 

چشم انداز بلند مدت

بهبودی از اعتیاد به الکل یک سفر مادام العمر است ممکن است در بیشتر زندگی خود با عود و وسوسه روبرو شوید وقتی در اعتیاد خود تلاش می کنید ، لغزش و خارج از هوشیاری غیرمعمول نیست بعضی از افراد اولین باری که سعی می کنند هوشیار شوند اعتیاد را شکست می دهند دیگران سالها با وابستگی به الکل مبارزه می کنند هرچه بیشتر تلاش کنید ، شانس موفقیت شما بیشتر است.

اعتیاد به الکل می تواند صدمه جسمی به بدن وارد کند و عوارض مختلفی را ایجاد کند به عنوان مثال ، می تواند خطر ابتلا به موارد زیر را افزایش دهد

 1. بیماری قلبی
 2. انواع مختلف سرطان
 3. اسکار کبد ، معروف به سیروز
 4. التهاب مخاط معده شما ، معروف به ورم معده
 5. زوال عقل و سایر اختلالات عصبی
 6. اختلال در نعوظ

اعتیاد اغلب با اختلالات خلقی یا روانی خاصی مانند افسردگی یا اضطراب همراه است در کنار درمان خود برای اعتیاد به الکل ، ممکن است لازم باشد برای سایر عوارضی که تجربه می کنید به دنبال مراقبت پزشکی باشید.

چگونه الکل با از دست دادن حافظه ارتباط دارد

پزشکی توسط هایدی مواد ، MD بررسی شده است

نوشیدن بیش از حد الکل می تواند حافظه کوتاه مدت و طولانی مدت را تحت تأثیر قرار دهد. نوشیدن متوسط ​​یا ترک الکل ممکن است برای محدود کردن حافظه لازم باشد …

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.