روش بازکردن درب و بیرون آمدن از آسانسور در زمان قطعی برق + امداد و نجات در آسانسور

زمان مطالعه: 3 دقیقه

شاید برای شما هم پیش بیاید که در آسانسور گیر کنید، قطعا دلهره آور است، ولی مهم ترین چیز در چنین شرایط حفظ خونسردی و آرامش است

 

روش بازکردن درب آسانسور و بیرون آمدن از آن در زمان قطعی برق

مطلب نیو – با توجه زندگی های آپارتمانی امروزی و نیاز ضرروی به آسانسور، استفاده از آن اجتناب ناپذیر است. استفاده از آسانسور همانطور که می تواند کارساز باشد، می تواند دردسر ساز نیز باشد. قطعی برق و گیر کردن در آن، یکی از دردسرهای آسانسور است.

  آیا حل کردن جدول از آلزایمر جلوگیری می کند + حل جدول و تقویت حافظه

قطعی برق وگیر کردن در آسانسور

با پیشرفت تکنولوژی در اکثر آسانسورها به سیستمی به نام Black out (یا همان برق اضطراری) مجهز است. این سیستم در صورت قطعی برق کمک می کند تا آسانسور در یکی از طبقات توقف کند و به نوعی پشتیبانی می کند. اما اگر به هر دلیلی در زمان قطعی برق در آسانسور گیر کردید، قبل از هر چیزی آرامش و خونسردی خود را حفظ کنید و از حرکات اضافی در آسانسور خوددای کنید. این تصور اشتباه را از خود دور کنید که اگر در آسانسور گیر کنید، جانتان به خطر میفتد. و با همین باور سعی می کنید به هر طریقی از آسانسور خارج شوید. بهترین و منطقی ترین کار برای حفظ جان خود، داشتن آرامش و خونسردی است.

روش بازکردن درب آسانسور و بیرون آمدن از آن در زمان قطعی برق

 

راه های خروج از آسانسور در زمان قطعی برق

برق ساختمان شما قطع شده، و در آسانسور گیر کرده اید، با حفظ خونسردی و رعایت دستورالعمل هایی می توانید از آسانسور خارج شوید. اغلب نام ساختمان و آدرس دقیق محل و شماره آسانسور، روی پنل و بالای دکمه‌ها یا داخل درب پنل نوشته شده، حتما باید داخل کابین آسانسور نصب شده باشد.

اگر گوشی تلفن همراه با خود دارید، می‌توانید برای مدت کوتاه از نور گوشی استفاده کرد، فقط حواستان به شارژ تلفن باشد چون در مواقع اضطراری نیاز به آن دارید.

دکمه آژیر خطر (دکمه آلارم) با شکل زنگ در داخل کابین را فشار دهید تا دیگران متوجه شوند کسی در آسانسور گیر کرده است. در صورت کار نکردن زنگ خطر، با یک شئ مانند کلید یا مثلا خودکار، آرام و با فاصله به درب کابین ضربه بزنید تا همسایه‌ها و کسانی که از کنار آسانسور عبور می‌کنند متوجه حضور شما در آسانسور بشوند.

با شماره تلفن درج شده در داخل کابین آسانسور که شامل شماره نگهبان یا مسئول ساختمان، تکنسین فنی آسانسور و در نهایت شماره آتش‌نشانی ۱۲۵ است، تماس بگیرید و منتظر کمک باشید. ضروری است توصیه‌های ایمنی در تابلوی اعلانات ساختمان نصب شود.

روش بازکردن درب آسانسور و بیرون آمدن از آن در زمان قطعی برق

 

چند نکته ضروری هنگام قطعی برق در آسانسور

باید بدانید که وضعیتی که در آن قرار دارید خطرناک نیست؛ بنابراین به جای انجام کارهای خطرناک، کف کابین بنشینید. با این کار وقتی آسانسور دوباره حرکت کرد، تعادلتان به هم نمی‌خورد. همچنین نگران هوا نباشید. هوا در چاه و کابین آسانسور جریان دارد و اکسیژن مورد نیاز بدن شما تمام نمی‌شود. به هیچ عنوان اقدامی برای خروج از کابین) مانند فشار به درب کابین و باز کردن آن نکنند.

نکته مهم اینکه،اگر در ساختمان تنها هستید، ترجیحا از آسانسور استفاده نکنید. بهتر است بدانید که کابین سقوط نمی‌کند و کسی در آسانسور از نبود هوا خفه نمی‌شود،کابین آنقدر سوراخ و منفذ دارد که هوا به مقدار زیاد داخل کابین می‌شود. و

به‌ سعی نکنید خودتان را از دریچه فوقانی آسانسور بیرون بکشید، قهرمان‌بازی مال فیلم‌هاست؛ اگر سعی کنید اینگونه خودتان را نجات دهید ممکن است دچار برق‌گرفتگی شوید و حتی جانتان را از دست بدهید. تا رسیدن تیم نجات کف کابین بنشینید تا اگر کابین ناگهان دوباره حرکت کرد تعادلتان را از دست ندهید.

روش بازکردن درب آسانسور و بیرون آمدن از آن در زمان قطعی برق

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.