آخرین خبرها
خانه / سرگرمی / دانستنی ها / روز عرفه چه روزی است؟ آشنایی با اعمال روز عرفه

روز عرفه چه روزی است؟ آشنایی با اعمال روز عرفه

زمان مطالعه: 2 دقیقه

روز نهم ذی الحجه، روز عرفه، روزی که خداوند همه بندگانش را به سمت خویش دعوت کرده، روزی که بیشتر از همیشه گناهان بخشیده و دلها آرامش می یابد

 

آشنایی با اعمال روز عرفه

مطلب نیو – همه روزها شبیه هم هستند ولی فضلیت ها و موهبت های بعضی روزها بسیار متفاوت است. روز عرفه یکی از این روزهای پرفضیلت است. این روز یکی از پاک ترین ورزهای خداست و درهای توبه به سوی بندگان باز است و هر انچه از اعماق وجودمان بخواهیم، خداوند ان را می شنود و در می یابد. امام صادق (ع) در فضلیت این روز فرمودند: آنچه مناسب حال تو باشد از دعا‌ها انتخاب کن و در نیایش و مسئلت بکوش که روز عرفه روز دعا و درخواست است.

  پیام تبریک روز عرفه + عکس پروفایل روز عرفه و التماس دعا

آشنایی با اعمال روز عرفه

 

روز عرفه

عرفه روز بندگی خداوند است. روز رهای بندگان از تعلقات دنیوی. روز رهایی بندگان از آتش جهنم، خداوند در هیچ روزی به اندازه روز عرفه، بندگانش را از آتش جهنم دور نمی کند. روایات و احادیث مختلفی در باب این روز و فضیلت ها و موهبت هایش بیان شده است. امام صادق (ع)این روز را همپای ماه رمضان معرفی کرده و فرموده است: کسى که در ماه رمضان آمرزیده نشود، تا رمضان آینده آمرزیده نشود، مگر آن که در عرفه حاضر شود.

 

آشنایی با اعمال روز عرفه

 

اعمال روز عرفه 

روز عرفه روز پاکی و آمرزیده شدن گناهان است و در روز و شب آن، اعمالی ذکر شده است که انجام ان شما را به معبود خود نزدیک تر و گناهانتان در نزد پروردگار بخشیده خواهد شد. 

اول؛ غسل این روز است. دوم ؛ زیارت امام حسین (ع) است که آن را برابر با هزار حج و هزار عمره و هزار جهاد و حتی بالاتر آز آنها دانسته اند. سوم؛ نماز عصر است. قبل از خواندن دعای عرفه، دو رکعت نماز زیر آسمان خدا، به‌جا آورده و به گناهان خود در پیشگاه خداوند اعتراف کند تا گناهش آمرزیده شود. این نماز شامل دو رکعت است که در رکعت اول پس از سوره حمد، سوره توحید و در رکعت دوم بعد از حمد، سوره کافرون، پس از آن چهار رکعت نماز، در هر رکعت پس از سوره حمد «پنجاه مرتبه» سوره  توحید خوانده شود. 

 

آشنایی با اعمال روز عرفه

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
[کل: 0 میانگین: 0]

 
 

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *