رهبر مرموز طالبان کیست؟ + بیوگرافی و عکس ملاهبه الله آخوندزاده

زمان مطالعه: 3 دقیقه

ملاهبه الله آخوندزاده، از فرماندهان قدیمی طالبان ، کسی که از او جز یک عکس، هیچ تصویر دیگری ثبت نشده است، رهبر جدید طالبان خواهد شد

 

زندگینامه ملا هبه الله آخوندزاده

مطلب نیو – معرفی و زندگینامه رهبران طالبان کمی دشوار است و به نوعی می توان گفت مبهم. آنها همه چیز را به صورت یک راز سربسته نگه می دارند و اطلاعات مشخص و واضحی از زندگی شخصی آنها در دسترس نیست، مگر اطلاعاتی که رمز و راز خاصی در آن نباشید، خیلی چیزها در مورد آنها به صورت یک راز است، شاید همین راز داری کلید اصلی بقای آنها باشد. آنها اصولا از نگاه دوربین ها و چشم ها دورند، به طوری اگر یکی از فرماندهان یا رهبران آنها بمیرند، خبر آنها مدت ها بعد درز پیدا خواهد کرد؛ برای مثال مرگ ملا محمد عمر  دو سال بعد علنی شد. در اینجا به معرفی رهبر جدید طالبان می ردازیم، ملا هبه الله آخوندزاده. 

 

زندگینامه ملا هبه الله آخوندزاده

 

بیوگرافی ملا هبه الله آخوندزاده

ملا هبه الله در روستای پنجوایی قندهار و در خانواده فقیر متولد شد. تاریخ تولد او دقیق مشخص نیست ولی تصور می شود اکنون حدود 60 سال داشته باشد.  زمانی که کشورش توسط شوروی اشغال شد به بلوچستان پاکستان مهاجرت کردند. هبه الله درس خود را در مدارس دینی کویته ادامه داد و به مقام اجتهاد رسید و در نهایت در سال 1966 به طالبان پیوست. او توانست نظر و اعتماد ملاعمر  را به خود جلب کند و ریاست محاکم عالی  افغانستان را به دست آورد.

در سالهای بعد نقش او در راهبر طالبان بیشتر از قبل شد و در زمانی که ملا اختر ترور شد او را به رهبری طالبان انتخاب کردند. او فردی به شدت محتاط است و هیچ جا ظاهر نمی شود و مسائل امنیتی را بیشتر از هر کسی زیر نظر دارد و می توان گفت یکی از مرموز ترین رهبران طالبان است. او یکی از بزرگترین و تأثیرگذارترین افراد در طالبان است، که اعتبار مذهبی او ادعای رهبری او را تقویت می کند. 

  بیوگرافی ماه جهان سلوکی (روفیا) بازیگر قدیمی + علت درگذشت و فرزندان

 

زندگینامه ملا هبه الله آخوندزاده

 

دیدگاه های مختلف در مورد رهبری طالبان

مایکل کوگلمن می گوید: معمولاً رهبران عالی طالبان به طور هدفمند گریزان هستند. شما به ندرت از آنها می شنوید.برخی معتقدند اگر چه طالبان آخوندزاده را به رهبری خود انتخاب خواهند کرد، ولی همچنان در سایه خواهد ماند و در دید عموم ظاهر نخواهد شد و احتمال دارد مدیریت چنین اموری را بر عهده دیگران بگذارد. 

عدم حضور او در ملا عام برخی را به این تصور وا داشت که شاید او زنده نباشد.کارتر ملکاسیان نویسنده کتاب “جنگ آمریکا در افغانستان گفت: طالبان با توجه به سابقه خود تمایل بیشتری خواهند داشت تا هبه الله رهبر شود ،” اگر هبه الله واقعا زنده است. ” این همه شایعاتی است که درباره گفته است، چیزی که مسلم است او زنده است و رهبر طالبان خواهد شد؛ اما همه انتظار ندارند که حیات الله در صندلی عقب دولت بماند. باید منتظر ماند و دید آیا آخوندزاده در تظاهرات عمومی خود با حضور طالبان در حکومت افغانستان ظاهر خواهد شد یا خیر.

 

زندگینامه ملا هبه الله آخوندزاده

 

ویژگی ها و اقدامات مهم ملا هبه الله آخوندزاده

آخوندزاده بیشتر از اینکه به عنوان فرمانده نظامی شناخته شود، به عنوان یک عالم دینی شناخته می شود. او یک عالم دینی تندرو و از مقامات ارشد دادگاههای طالبان است. او در جنگ شوروی به افغانستان در دهه 1980 حضور فعال داشته است. او ناگهان ناپدید شد و در سایه ها رفت و همه چیز درباره او به صورت یک راز در آمد. آخوندزاده کسی است که خود را در حفظ وحدت طالبان به خصوص در زمان حساس مذاکرات و تسخیر نظامی ثابت کرده است. اگر چه این نظریه وجود دارد که همچنان در سایه باشد ولی قطعا تصمیمات استراتژیک مهم به دستور وی انجام خواهد شد.

  بیوگرافی دنی آلوز فوتبالیست و همسرش + اتهام تجاوز و عکس

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.