راه های آسان و خانگی برای درمان بیماری بواسیر + توصیه های پزشکی

زمان مطالعه: 4 دقیقه

 یکی از بیماری های شایع در جوامع درگیر شدن ناخواسته افراد با بیماری بواسیر است و ممکن است این بیماری آزار دهنده زندگی روزمره فرد را دچار چالش کند و مشکلات خاصی را بوجود آورد

 

بواسیر
بواسیر

با بواسیر بیشتر آشنا شوید

بسیاری از ما اسم این بیماری را شنیده ایم ولی نمیدانیم که چگونه باید از این بیماری جلوگیری کرد و همچنین راه ها و روش های پیشگیرانه برای آن چگونه خواهد بود ، پس با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در از این بیماری کسب کنید

  یک روش ساده برای از بین بردن ویروس کرونا در ۱۵ ثانیه!

راه های آسان و خانگی برای درمان بیماری بواسیر

  • فندق معجزه‌گر
  • آلوئه ورا
  • حمام نمکی
  • پمادهای OTC
  • دستمال مرطوب کننده
  • کمپرس سرد
  • نرم‌کننده‌های مدفوع
  • لباس گشاد
  • و راه های دیگری برای جلوگیری از این بیماری

بواسیر

بیماری بواسیر چیست؟

ابتدا پیش از این‌که راه‌های درمان این بیماری را برای شما به طور مفصل شرح دهیم می‌خواهیم به طور خلاصه این بیماری را که هرچند ممکن است شما با آن آشنا باشید برای شما توضیح دهیم.

در میان فضاهای اطراف روده و یا مقعد سیاهرگ هایی وجود دارند که ممکن است در اثر تحریک هایی که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد گشاد شوند و یا به اصطلاح واریسی شوند ، این سیاهرگ‌ها ممکن است در فضای درونی مجراها و یا در فضای داخلی باشند .

یکی از مسائل مهمی که در این بیماری می‌توان به آن اشاره کرد فاصله زمانی بین پیدا شدن آن ها آگاهی فرد از آن است، بدین ترتیب که ممکن است بواسیر در مواردی برای مدت‌های طولانی در بدن شما وجود داشته باشند اما شما از وجود آن آگاه نباشید تنها پس از وقوع خون‌ریزی در مدفوع ممکن است از آن مطلع شوید.

اما قصد داریم تا به شما بیاموزیم که چگونه می‌توانید از این بیماری جلوگیری کرده و یا اگر به آن مبتلا هستید زودتر آن را رفع کنید.

بواسیر

علامت‌های بیماری بواسیر 

محققین این موضوع را دریافته‌اند که نشانه‌هایی مانند وجود خون در مدفوع و یا به دنبال دفع مدفوع اگر قطره‌های خون پدیدار شوند ممکن است نشانه‌های احتمالی بیماری بواسیر باشند، از طرفی دردهای موضعی و یا خارش های سطحی همیشگی در این مناطق می‌تواند از دیگر نشانه‌های این بیماری باشد.

حال که با این بیماری به طور کلی آشنا شده‌اید می‌توانیم به بررسی روش‌های درمان آن بپردازیم .

راههای درمانی خاص برای بواسیر

1- فندق معجزه کننده در درمان بواسیر

فندق می‌تواند به میزان قابل‌توجهی خارش و درد ناشی از خون‌ریزی این رگ‌ها را کاهش دهد، همچنین فندق یک ضد التهاب طبیعی است بنابراین می تواند تورم این مناطق را کاهش دهد .

حال می‌خواهید این محصول را خریداری و استفاده کنید بهتر است برای تهیه این محصول انواع مایع آن را خریداری کنید و مقداری پنبه فراهم کنید ، ابتدا پنبه را به مایه فندق آغشته کرده و مستقیماً بر روی زخم های ایجادشده توسط بواسیر قرار دهید.

البته نمونه‌هایی از دستمال مرطوب و یا صابون‌های موجود در بازار وجود دارند که در آن‌ها میزان اندکی از این مایه فندق استفاده شده است بنابراین اگر خارش های شما حاد نیستند می‌توانید برای پیشگیری از این محصولات نیز استفاده کنید.

2- آلوئه ورا

زمان‌ زیادی است که محققین از قدرت این دارو برای درمان این بیماری و نیز انواع دیگری از بیماری‌های پوستی مطلع شده‌اند، بنابراین تقریباً اکثر به‌اتفاق پزشکان بر این موضوع اعتقاد دارند که از ژل آلوئه ورا می‌توان برای کاهش دردها و یا خارش‌های این بیماری استفاده کرد.

3- حمام گرم با نمک های اپسوم Epsom

در بسیاری از دیگر بیماری‌ها مانند کوفتگی و یا بیماری‌های پوستی به بیماران توصیه می شود تا حمام‌های گرم مداوم و منظم داشته باشند، در این بیماری نیز می‌توان از حمام گرم به عنوان یک تسکین‌دهنده استفاده کرد اما تفاوت این حمام گرم و دیگر انواع آن در استفاده از نمک های خاصی به نام اپسوم است .

شما می‌توانید از یک وان استفاده کنید و در آن مقدار مشخصی از نمک مذکور را استفاده کنید سپس نمک را با آب به ولرم مخلوط کرده و هر بار به مدت بیست تا بیست و پنج دقیقه در آن بنشینید ، دقت داشته باشید از این مخلوط آب گرم و نمک می توانید پس از هر بار مدفوع کردن استفاده کنید در این حالت می توانید بیشترین بهره‌وری را داشته باشید.

4- دستمال مرطوب های آرامش‌بخش

باید به این نکته دقت داشته باشید که انواعی از دستمال‌های مرطوب در بازار وجود دارند که همان‌طور که گفته شد درون آن‌ها موادی تسکین‌دهنده و نیز بهداشتی وجود دارد که می‌تواند از بسیاری بیماری‌ها جلوگیری کند بنابراین اگر اخیراً متوجه خارش‌ها و یا دردهای در اطراف روده و یا مقعد شده‌اید می‌توانید پس از اجابت مزاج از این دستمال‌ها استفاده کنید.

 

 

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.