راهکارهای ترک اعتیاد خانگی «مواد مخدر» + روش های درمانی

زمان مطالعه: 5 دقیقه

اعتیاد به مواد مخدر از بدترین بلاهای خانمان سوز و ناهنجاری های اجتماعی است ، اما امیدها ناپدید نشده و امروزه تحولات اساسی شکل گرفته تا افراد بتوانند با روش های به روز دنیا اعتیاد خود را به مواد مخدر ترک کنند.

 

اعتیاد به مواد مخدر
اعتیاد به مواد مخدر

 

درمان های خانگی برای کاهش علائم ترک مواد مخدر

بیش از 12 میلیون نفر از افراد معتمد در ایالات متحده گزارش داده اند که در سال 2010 از داروهای مسکن تجویز شده برای مصارف غیر پزشکی استفاده می کنند مسکن های نسخه ای ، که به عنوان مسکن های مواد افیونی نیز شناخته می شوند ، شامل اکسی کدون ، هیدروکدون ، هیدرومورفون و غیره هستند.

بسیاری از افرادی که از این مسکن ها سواستفاده می کنند به آن وابسته می شوند برخی حتی به سمت سو مصرف مواد مخدر غیرقانونی مانند هروئین می روند.

اگر بعد از وابستگی استفاده از مواد افیونی را متوقف کنید ، احتمالاً علائم بسیار ناخوشایند ترک را تجربه خواهید کرد در حقیقت ، بسیاری از افراد برای جلوگیری از علائم سخت همراه با سم زدایی ، به سوء مصرف مواد مخدر ادامه می دهند.

 

مواد مخدر
مواد مخدر

 

گرچه ترک مواد افیونی به طور معمول تهدید کننده زندگی نیست ، اما این روند می تواند منجر به علائمی شود که کنترل آن دشوار است. برخی از اثرات ترک حتی می تواند عوارض جدی در سلامتی ایجاد کند شدت علائم ترک شما نیز ممکن است به میزان وابستگی شما بستگی داشته باشد.

رفتن به عقب نشینی چالش برانگیز است اما قطع وابستگی اولین قدم حیاتی در داشتن زندگی سالم است.

  کابردهای درمانی و رمزایای استفاده از (پماد ویکس) + پماد ویکس چیست؟

خروج از مصرف چگونه کار می کند؟

اگر به مدت طولانی از مواد افیونی استفاده کنید ، بدن نسبت به دارو حساسیت زا می شود این بدان معنی است که برای احساس تأثیرات آن به مقدار بیشتری از آن نیاز خواهید داشت.

استفاده طولانی مدت از مواد افیونی ساختار سلول های عصبی مغز شما را تغییر می دهد این سلول ها فقط برای عملکرد صحیح خود به دارو احتیاج خواهند داشت با قطع ناگهانی مواد افیونی ، بدن واکنش نشان می دهد و منجر به علائم ترک می شود.

ترک مواد افیونی در دو مرحله اتفاق می افتد مرحله اول شامل تعدادی از علائم مانند:

 • دردهای عضلانی
 • بی قراری
 • اضطراب
 • تحریک
 • چشمان پاره
 • آبریزش بینی
 • تعریق بیش از حد
 • بی خوابی
 • خمیازه بیش از حد
 • انرژی کم

مرحله دوم با:

 • اسهال
 • گرفتگی شکم
 • تهوع و استفراغ
 • مردمک چشم گشاد
 • ضربان قلب سریع
 • برجستگی غاز

این مراحل اولیه که می تواند از یک هفته تا یک ماه طول بکشد ، می تواند علائم ترک طولانی مدت را به دنبال داشته باشد علائم طولانی مدت اغلب ماهیت جسمانی کمتری دارند و ممکن است شامل مسائل عاطفی یا رفتاری باشند.

 

ترک اعتیاد
ترک اعتیاد

 

گزینه های خانه

هنگامی که به مواد افیونی وابسته هستید ، بدن شما عادت دارد که آنها را در سیستم خود داشته باشد بدن شما همچنین ممکن است تحمل بسیاری از عوارض دارو مانند خشکی پوست و یبوست را ایجاد کند قطع ناگهانی خود از مواد افیونی ممکن است واکنش شدیدی ایجاد کند.

اگر بخواهید خود به خود بازپرداخت کنید ، باید آماده باشید قبل از اینکه مواد افیونی را به طور کامل از بین ببرید ، آرام آرام آن را مخروط کنید. این ممکن است شدت عقب نشینی شما را محدود کند با این حال ، با توجه به طبیعت اجباری اعتیاد ، اکثر مردم کاهش تدوین خود تنظیم شده را غیرممکن می دانند اغلب منجر به عود کامل اعتیاد می شود.

  بیماری «موتاسیون کرونای ایرانی» + عوارض

کم آبی بدن به دلیل استفراغ و اسهال شایع است و می تواند منجر به عوارض جدی در سلامتی شود بسیاری از افراد در هنگام ترک اعتیاد در بیمارستان با کم آبی مواجه می شوند نوشیدن مقدار زیادی مایعات هیدراته کننده در هنگام ترک بسیار مهم است محلول های الکترولیت ، مانند پدیالیت ، ممکن است به شما در حفظ رطوبت بدن کمک کنند.

 

ترک مواد مخدر
ترک مواد مخدر

 

کمک بدون نسخه

استفاده از دوزهای مناسب داروهای بدون نسخه (OTC) می تواند کمک کند. لوپرامید (Imodium) را برای اسهال در نظر بگیرید. اگر حالت تهوع دارید ، ممکن است داروهایی مانند مکلیزین (Antivert یا Bonine) یا دیمن هیدرینات (درامامین) را امتحان کنید. شما می توانید آنتی هیستامین هایی مانند بنادریل را نیز امتحان کنید.

درد و دردی که به نظر می رسد در همه جا رشد می کند با استامینوفن (Tylenol) یا داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی (NSAID) مانند ایبوپروفن (Motrin ، Advil) قابل درمان است هرگز از هیچ دارویی بیش از حد مجاز توصیه شده یا در دوزهای بالاتر از حد مجاز استفاده نکنید.

آماده سازی می تواند ضروری باشد. علائم ترک ممکن است روزها تا هفته ها ادامه داشته باشد. اگر به ارزش دو هفته دارو دارید ، می توانید برای بیشتر از نیاز به بیرون رفتن اجتناب کنید. اما مراقب باشید از این داروها در مقادیر بیشتر از دوز توصیه شده استفاده نکنید. اگر دوز منظم کمکی نمی کند ، حتماً موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.

 

ترک مواد مخدر
ترک مواد مخدر

 

چه موقع با پزشک تماس بگیریم

ترک افیون می تواند یک روند ناامیدکننده با علائمی باشد که اگرچه به طور معمول تهدید کننده زندگی نیستند ، اما مدیریت آنها دشوار است پزشک می تواند به شما در مدیریت علائمی که ممکن است با توصیه های شخصی و داروهای تجویز شده برای سهولت روند کار ، به شما کمک کند.

  عفونت ادراری چیست؟ + 6 درمان خانگی برای عفونت ادراری

آنها همچنین می توانند آزمایشاتی مانند اثر خون را برای ارزیابی هرگونه آسیب به سیستم شما ناشی از مواد افیونی انجام دهند.

 

ترک مواد مخدر
ترک مواد مخدر

 

داروهایی که می توانند برای درمان ترک مواد افیونی استفاده شوند عبارتند از

متادون ، که به تسکین علائم ترک کمک می کند و دوره سم زدایی را آسان می کند

بوپرنورفین ، که می تواند زمان دوره سم زدایی را کوتاه کرده و علائم ترک را کاهش دهد

کلونیدین ، ​​که می تواند علائمی مانند اضطراب ، تحریک و درد عضلانی را درمان کند

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.