راهنمای گردشگری و معرفی طبیعت زیبای مخملکوه + راه دسترسی

زمان مطالعه: 3 دقیقه

خرم آباد، سرزمینی با کوه های سربه فلک کشیده و آبشار های زیبا و طبیعتی بی نظیر که در دل خود مخملکوه شگفت انگیز را جای داده است

 

معرفی طبیعت مخملکوه

مطلب نیو – خرم آباد سرزمینی ست که قدمتی هزاران ساله دارد و در کنار طبیعت خارق العاده اش یکی از قطب های مهم گردشگری است. وجود کوه های مرتفع، آبشار های بلند و بی نظیر، دشت های وسیع و سرسبز و جاذبه های طبیعی دیگر، همگی باعث شده سالیانه، طبیعت گردان و کوهنوردان بسیاری به این منطقه سفر کنند و از طبیعت بکر آن استفاده نمایند، طبیعتی که هزار رنگ و نقش و نگار را در خود جای داده است. یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری در این منطقه، طبیعت زیبای مخملکوه است که به معرفی آن می پردازیم.

  فیلم کامل رونمایی از موشک شیطان نامرئی + سلاح ترسناک پوتین چیست؟

معرفی طبیعت مخملکوه

 

مخملکوه

مخملکوه یا تنگ شبیخون، کوهی ست در ارتفاعات شمال شرقی خرم آباد، که در کنار تنگه ی آن، قدمتی تاریخی دارد. طبیعت مخملکوه، شامل یک کوه و تنگه و در کنار آن یک آبشار است و همین سه  در کنار طبیعت بکر و آب و هوای مطبوع، کافیست تا بتواند گردشگران بسیاری را به خود جذب کند. 

مخملکوه طبیعتی هزار رنگ است که در هر فصل رنگ های منحصربفردی به خود می گیرد. گلسنگ های که در بهار رشد پیدا می کنند، باعث می شود سنگ های سیاه منطقه سبز شوند و ترکیب رنگی از قهوه ای و سبز را به نمایش می گذارند که در طی روز این رنگ ها متغیر هستند. رنگ درختان نیز در هر فصلی صحنه ای زیبا را به نمایش می گذارد. اگر علاقمند به کوهنوردی باشید می توانید از کوهی پوشیده از گلسنگ بالا بروید و منظره بی نظیر مخملکوه را در ارتفاع 2000 متری تجربه کنید.

 

معرفی طبیعت مخملکوه

 

جاذبه های مخملکوه و اطراف آن

در کنار طبیعت زیبای مخملکوه، وجود تنگه شبیخون و آبشار شبیخون، به این منطقه زیبایی های خاصی داده است. این تنگه در دامنه مخملکوه و میان مخملکوه، سفید کوه و کوه کمر سیاه قرار گرفته که علاوه بر زیبایی هایش، در گذشته موقعیتی استراتژیک و حساس دادشته است. آبشار شبیخون که زیبایی اش را سنگ های صیقلی بسترش، تعریف می کنن و زیبایی که گلسنگ های سبز اطرافش به آن داده اند، این آبشار را به شکل زیبایی به نمایش می گذارد.

شما به سفر به طبیعت زیبای مخملکوه می توانید علاوه بر زیبایی های خود این منطقه از جاذبه های اطراف آن دیدن کنید و لذت ببرید. جاذبه های دیدنی چون هفت حوض که در 15 کیلومتری خرم آباد قرار دارد، دره کهمان و رودخانه کهمان که از نظر وجود غارها، ارتفاعات و پوشش گیاهی و جانوری منصر بفرد است و آبشار کاکا رضا که در 35 کیلومتری خرم آباد قرار گرفته و قدمتی تاریخی دارد. پس با سفر به این منطقه لذت دیدن جاذبه های دیگر را از دست ندهید.

 

معرفی طبیعت مخملکوه

 

دسترسی به مخملکوه

مخملکوه در 15 کیلومتری شمال شرق خرم آباد و در مسیر الشتر قرار دارد. بعد از اینکه به میدان 22 بهمن رسیدید تا انتهای بلوار ولیعصر بروید. بعد از 35 کیلومتر به کوه های سبز رنگ و پارک جنگلی مخملکوه می رسید. 

در سفر به مخملکوه تجهیزات طبیعت گردی همراهتان باشد و اگر قصد کوهنوردی دارید حتما با کفش مناسب کوهنوردی کنید.

 

معرفی طبیعت مخملکوه

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.