راهنمای گردشگری و معرفی آبشار کبودوال علی آباد کتول + بزرگترین آبشار خزه ای خاورمیانه

زمان مطالعه: 3 دقیقه

در استان گلستان، شهری زیبا، با آب و هوایی بی نظیر، با جاذبه های گردشگری بسیار وجود دارد. این شهر علی آباد کتول است که آبشار کبودوال را در خود جای داده است

 

راهنمای گردشگری آبشار کبودوال علی آباد کتول

مطلب نیو – علی آباد کتول یکی از زیباترین شهرهای استان گلستان است که در 40 کیلومتری آن قرار دارد و براساس شواهد و یافته های باستان شناسی، قدمتی طولانی حدود 7000 سال دارد. تنوع اقلیمی، پوشش گیاهی متنوع، کوهستانی بودن آن در کنار مناطق جلگه ای اش و آب و هوای معتدلش، منطقه ای منحصر به فرد برای گردشگری فراهم کرده است که باعث شده یکی از مقاصد مهم گردشگری در این استان باشد. وجود آبشار کبودوال به دلیل چهره ای متفاوت و خزه ای بودن، بر جاذبه های این منطقه جهت جذب گردشگر افزوده است.

  اعمال مهم شب و روز ماه شعبان چیست؟ + دعا، نماز، روزه و مناجات ماه شعبان

راهنمای گردشگری آبشار کبودوال علی آباد کتول

 

آبشار کبودوال 

یکی از جاذبه های گردشگری علی آباد کتول، آبشار کبودوال است که به عنوان معروف ترین آبشار خزه ای ایران شناخته شده است. این آبشار در 5 کیلومتری جنوب علی آباد قرار دارد و شما با طی کردن این مسافت و عبور از دریاچه سد زرین، چشم انداز زیبایی از جنگل ورودی آبشار را خواهید دید. این جنگل در کنار رودخانه ای زیبا و دلنواز قرار دارد.

شما با شروع پیاده روی از کنار رودخانه عبور خواهید کرد. ورود به جنگل و عبور از دره ای بی نظیر برای رسیدن به آبشار و صدای آب رودخانه که کنارتان عبور می کند، صحنه ای دلنواز و بی نظیر را برای شما فراهم می کند تا نهایت هیجان و لذت را از سفر خود ببرید و با  چشم انداز آبشار خزه ای و با منظره سرسبز اطرافش لذت شما دو چندان خواهد شد. 

 

راهنمای گردشگری آبشار کبودوال علی آباد کتول

 

جاهای دیدنی علی آباد کتول

با انتخاب آبشار کبودوال به عنوان مقصد گردشگری، جاذبه های طبیعی دیگری را خواهید دید که شما را شگفت زده خواهد کرد. یکی از مکان های دیدنی این منطقه دریاچه سد زرین گل است که به عنوان سد علی آباد کتول شناخته شده است و یکی از زیباترین دریاچه های مصنوعی ایران است. روستای چلی سفلی و آبشار چلی نیز یکی از مکان های زیبا در این منطقه است که دیدن آبشار چلی در روستای چلی سفل  قطعا لحظات خوشی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

روستای افراتخته نیز از مکان های قابل بازدید و زیبای این منطقه است که وجود جنگل و چشمه های آب معدنی بر جذابیت های آن افزوده است. در پایان سفر نیز، شما می توانید از موزه مردم شناسی علی آباد کتول بازدید کنید و با آداب رسوم، پوشش، غذاهای محلی و… در این منطقه آشنا شوید. انتخاب آبشار کبودوال در کنار بازدید از منطقه علی آباد کتول به هر طبیعت گردی توصیه می شود. 

 

راهنمای گردشگری آبشار کبودوال علی آباد کتول

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.