راهنمای گردشگری و معرفی آبشار بیشه دورود + راه های دسترسی و امکانات رفاهی

زمان مطالعه: 3 دقیقه

لرستان منطقه ای است که آبشارهایش شهرت بسیار دارد، یکی از مهم ترین این آبشارها، آبشار بیشه است که در 35 کیلومتری لرستان قرا دارد

 

راهنمای گردشگری و معرفی آبشار بیشه

مطلب نیو – سفر به لرستان، شما را به شگفتی های زیادی روبرو خواهد کرد. لرستان منطقه ای با جاذبه های گردشگری متنوع که به بهشت ایران معروف است. منطقه ای که قدمت تاریخی اش، چندین هزارساله است و علاوه بر مناطق تاریخی و باستانی فراوان، به خاطر جذابیت های طبیعی اش سالیانه گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند.

 

 

راهنمای گردشگری و معرفی آبشار بیشه

 

معرفی آبشار بیشه

آبشار های زیبا در این منطقه یکی از پتانسیل های خوب برای جذب گردشگر و انتخاب سفر به این منطقه است. آبشار بیشه یکی از این آبشارهاست که به‌عنوان چهل‌وهشتمین اثر ملی در میراث طبیعی ایران به ثبت رسید است. آبشاری که از ترکیب چندین آبشار کوچک به وجود آمده است. 

این آبشار در نزدیکی روستای بیشه قرار دارد. جنگل های بلوط نزدیک این آبشار و عبور ریل قطار از میان این طبیعت زیبا، به این آبشار حس و حال و شگفتی های بسیاری داده است. ارتفاع طبیعی این آبشار 48 متر است که در میان رشته کوه های زاگرس در منطقه کوهستانی قرار گرفته است. آبشار با 20 متر عرض، پس از برخورد به زمین ۱۰ متر مسیر را طی می کند تا به رودخانه سزار برسد.  

 

 

راهنمای گردشگری و معرفی آبشار بیشه

 

دسترسی به آبشار بیشه و بهترین زمان سفر

از آنجایی که آبشار بیشه در کنار راه آهن قرار داد، دسترسی به ان آسان است و یکی از دلایل جذب گردشگر، امکان دسترسی راحت به آنجاست. شما از دو طریق می توانید به آبشار بیشه برسید: اگر قصد دارید با ماشین شخصی مسافرت کنید، فاصله خرم آباد تا آبشار بیشه حدود ۶۵ کیلومتر فاصله است و از شهر دورود حدود ۳۰ کیلومتر است. این مسیر در نوع خود جذابیت های بسیاری برای دیدن دارد که خالی از لطف نیست. اگر قصد سفر به آبشار با قطار را دارید، باید  در راه آهن مسیر  قطار تهران- خوزستان رفته و در ایستگاه بیشه پیاده شوید. این مسیر راه آهنی یکی از زیباترین و جذاب ترین سیرهای ریلی ایران است. 

  دانستنی های جالب درباره رنگ ها و شخصیت شناسی افراد + روانشناسی افراد از روی رنگ ها

با اینکه لرستان، استانی چهار فصل است و سفر در هر فصل آن شگفتی های خاص خودش را دارد ولی باید بدانید از انجایی که آبشار بیشه در منطقه ای کوهستانی قرار گرفته زمستان های سرد و پر برفی دارد.بهترین زمان سفر به آبشار بیشه، فصل بهار است و اگر عاشق پاییز و رنگ هایش هستید، در پاییز نیز می توانید این آبشار زیبا بازیدید کنید. 

 

راهنمای گردشگری و معرفی آبشار بیشه

 

راهنمای گردشگری و معرفی آبشار بیشه

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.