راهنمای گردشگری و دسترسی به دریاچه تمی در دزفول + امکانات رفاهی و گردشگری

زمان مطالعه: 2 دقیقه

 

دریاچه تمی از مناطق زیبای گردشگری در دزفول می باشد. برای آشنایی با این منطقه و راه های درسترسی به آن با ما همراه باشید

دریاچه تمی از مناطق زیبای گردشگری در دزفول می باشد. برای آشنایی با این منطقه و راه های درسترسی به آن با ما همراه باشیددریاچه تمی

دریاچه تِمی منطقه ای کوهستانی در دزفول و در بخش شیهون می باشد. این دریاچه، یک دریاچه بسته می باشد که اطراف آن را کوه ها، مراتع و چمن زارهای زیبا فرا گرفته است. آب این دریاچه از طریق ذوب شدن برف های کوه ها و سیلاب های بهاری تامین می شود. اطراف دریاچه یخچال های دایمی وجود دراد که همیشه پوشیده از برف است. اطراف این دریاچه مکان مناسبی برای چادرشدن عشایر می باشد.

  فیلم/ بلندترین درخت دنیا در شمال کالیفرنیا را ببینید

 عکس های دریاچه تمی دزفول

راه های دسترسی به دریاچه تمی 

برای رسیدن به دریاچه تمی در دزفول چند مسیر دسترسی وجود دارد. یکی از مسیرهای ازسمت الیگودرز می باشد. الیگودرز، بزنوید، دستگرد، پز، لیروک، که از دستگرد به بعد مسیر راه به طرف دریاچه پیاده‌رو می‌باشد. مسیر دیگرازسمت دزفول می باشد. از مسیر سالن کوه در روستای دره کاید که مسیری ناهموار و صعب العبور با شیب‌های تند است. این مسیر تا امام زاده احمد فداله تقریبا ۱۵۵ کیلومتر است و حدود یک روز نیر کوهیپمایی و دره پیمایی برای رسیدن به دریاچه وجود دارد. 

 عکس های دریاچه تمی دزفول

ثبت ملی دریاچه تمی

به گفته رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان دزفول دریاچه تمی به عنوان بهشت گمشده دزفول ثبت ملی گردید.در ثبت این اثر ملی، حمایت و کمک فعالان و انجمن های دوستدار محیط زیست و هیات های کوهنوردی نقش اساسی و مهمی داشته است. 

این اثر در فهرست آثار ملی و طبیعی کشور ثبت و از این تاریخ این اثر از لحاظ حفاظتی به عنوان یک اثر طبیعی فاخرو ارزشمند ملی تحت نظارت و همکاری میراث فرهنگی و با حفاظت سازمان محیط زیست کشور قرار خواهد گرفت.

ثبت دریاچه تمی به عنوان یک اثر ملی، تاثیر زیادی در جذب گردشگر داخلی و خارجی این منطقه دارد. این دریاچه یکی از مناطق زیبا و دارای پتانسیل بالای گردشگری می باشد.

 عکس های دریاچه تمی دزفول

 عکس های دریاچه تمی دزفول

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.