راهنمای طبیعت گردی و گردشگری دریاچه چورت + راه های دسترسی و امکانات

زمان مطالعه: 3 دقیقه

یکی دیگر از جذابیت های استان مازندارن، وجود دریاچه چورت است که علاوه بر آب و هوای مطبوع، در هر فصلی زیبایی های خاصی در دل خود جای داده است

 

معرفی و راهنمای گردشگری دریاچه چورت

مطلب نیو – به جرات می توان گفت استان مازندارن یکی از قطب های بزرگ گردشگری در ایران است و با وجود جاذبه های طبیعتی منحصر بفردی که دارد، توانسته گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب کند. وجود کوه های سر به فلک کشیده و آب و هوای کوهستانی، جنگل هایی با درختان انبوه، رودخانه ها و دریاچه های زیبا در کنار آن مناظر بینظیر اطرافش، همگی صحنه زیبایی از طبیعت را به نمایش گذاشته اند که در هر فصلی دیدنی های خودش را دارد. دریاچه چورت یکی از این جاذبه های فوق العاده این منطقه است.

  معرفی (دره آنجل) و راه های دسترسی + تجهیزات لازم برای پیمایش دره آنجل

معرفی و راهنمای گردشگری دریاچه چورت

 

دریاچه چورت

دریاچه چورت، دریاچه ای کوچک  و کم وسعت در دل جنگل های مازندران که در میان مه صبحگاهی و نغمه و آواز پرندگان، صحنه ای رویایی ست. نام دیگر این دریاچه “میانشه” است و نام چورت به علت نزدیکی این دریاچه به روستای چورت است. دریاچه چورت قدمت طولانی ندارد و به کمتر از یک قرن می رسد که شکل گیری آن نیز در اثر زمین لرزه و بسته شدن آب چشمه ای که در کنار دریاچه قرار داشته به وجود آمده است.

دریاچه چورت یا میانشه به شکل بیضی است و عمق و وسعت آن به بارندگی های آن منطقه بستگی دارد. دریاچه ای که در شکاف دره ای شیب دار قرار گرفته است و اطراف آن را درختان بسیار پوشانده است که باعث شده در هر فصلی رنگ های خارق العاده خلق کند، به خصوص در فصل پاییز هزار رنگ. 

 

معرفی و راهنمای گردشگری دریاچه چورت

 

جاذبه های دریاچه چورت و اطراف آن

با سفر به دریاچه چورت  علاوه بر کمپینگ در مکانی بی نظیر در دل جنگلی با درختانی هزار تو و رنگارنگ و همینطور در صورت خوش شانس بودن امکان ماهیگیری در آن، می توانید از جاذبه های نزذیک به دریاچه چورت نیز بازدید کنید. حوضچه های پلکانی باداب سورت، یکی دیگر از جاذبه های زیبا در استان مازندران است که در 80 کیلومتری این دریاچه قرار دارد. 

 

معرفی و راهنمای گردشگری دریاچه چورت

 

مسیرهای دسترسی به دریاچه چورت و بهترین زمان برای سفر

دریاچه چورت در فاصله 10 کیلومتری روستای چورت بین ساری تا کیاسر قرار گرفته است. برای رسیدن به این دریاچه دو مسیر وجود دارد که می توانید از ساری به این دریاچه سفر کنید یا از طریق سمنان. برای رفتن به این دریاچه از طریق ساری بایستی بعد از طی تقریبا ۲۳ کیلومتر به‌سمت جنوب و روستای تاکام رفته، بعد از تابلوی روستای چورت وارد مسیر فرعی شده و 15 کیلومتر ادامه داده تا به روستا برسید. فاصله روستا تا دریاچه نیز تقریبا ۱۰ کیلومتر است و از مسیرهای مختلفی می‌توانید به آن برسید. 

اگر قصد سفر به این دریاچه از طریق سمنان را دارید با گذراندن  ۲۵ کیلومتر به‌سمت شمال به شهر شهمیرزاد رسیده و از آنجا به سمت ساری رفته، بعد از 150 کیلومتر و گذر از فولاد محله و کیاسر و پلی که پیش رو دارید به روستای چورت خواهید رسید و مسیر را به سمت دریاچه ادامه می دهید. 

دریاچه چورت در هر فصلی دیدنی ست اما در فصل بهار و سرسبزی منطقه و صدالبته در فصل پاییز زیبایی های خاصی در منطقه به چشم می خورد که سفر شما را خاطره انگیز خواهد کرد.

 

معرفی و راهنمای گردشگری دریاچه چورت

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.