درگذشت اسماعیل یزدی، پزشک معالج دکتر مصدق بر اثر کرونا

زمان مطالعه: 2 دقیقه

متاسفانه روز گذشته دکتر اسماعیل یزدی بر اثر ابتلا به بیماری ویروسی کرونا درگذشت.ایشان برادر بزرگتر دکتر ابراهیم یزدی (دبیرکل سابق نهضت آزادی ایران ) نیز می باشند

 

 

مطلب نیو – دکتر اسماعیل یزدی از پزشکان چیره‌دست ایران محسوب می شد که از بنیانگذاران بیمارستان پارس بودند.ایشان در زمینه جراحی فک و صورت و همچنین سرطان شناسی در سراسر دنیا چهره شناخته شده بودند و مطالعات بسیاری در زمینه تخصصی رشته خود دندانپزشکی و سرطان شناسی انجام دادند و کتابی در مورد تاریخ دندانپزشکی ایران منتشر کردند.

دکتر اسماعیل یزدی به عنوان پزشک معالج محمد مصدق شناخته می شود و در گفتگوی خبری که در سال ۱۳۹۴ با ایشان انجام گرفت،در خصوص دکتر مصدق گفت:

دکتر مصدق را برای رادیوتراپی به بیمارستان مهر انتقال دادند ولی به علت ایجاد خونریزی شدید در معده دوباره در بیمارستان نجمیه بستری کردند. دکتر اسماعیل یزدی توانست در آن سال ها ابتلاء دکتر مصدق به سرطان را تشخیص دهد.

دکتر مصدق بر اثر زخم معده و خونریزی شدید و عوارض دیگر در ۱۴ اسفند ۱۳۴۵ فوت کرد

 

دکتر اسماعیل یزدی یکی از پزشکان فعال در طول هشت سال جنگ تحمیلی بودند و بسیاری از مجروحان جنگ را که از ناحیه صورت در اثر ترکش آسیب دیده می دیدند جراحی میکرد. ایشان اگر چه پیشینیه سیاسی داشتند ولی در تمام طول عمر خود کارهای علمی بسیار زیادی انجام دادند.

 

 

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.